Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Ah, La multe lunite puiului meu drag si scump

si tuturor bebelusilor nacsuti astazi,4...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

La multe lunite LUCA!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

La multe lunite LUCA!!!!!!!!!!!!

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

La multe lunite Lucaa...cu intarziere!!


LA multe lunite si buburuzei mele care astazi face 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

La multe lunite tutror bebeilor nascuti pe 4 si pe 5 !!!

Any mai spune o data datele pt tabel.

Aly felicitari ca mai ai putin si termini lucrarea. Eu mai am ceva de lucru la ea. Dar sper sa o termin pana in mai

Despre ce ai ?

Noi suntem bine atat cat s poate. Raportam si noi o noapte alba + muci si febra IAR. Sper sa nu se agraveze iar, ca innebunesc.

Nu am chef de nimic...asa as leneeeeviii !!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Spun si eu, unei frumusete de copil (poznas): La Multi Ani, Ianis!!!!
Anaemi,sincer,nu stiu cum poti sa le faci pe toate
Dar ce-s cu mucisorii astia, de nu mai trec deloc???

Venim si noi la raport, la 8 lunite:
Matei, 8300gr, merge de-a busilea, se ridica pe patut, pe noi, pe spatarul canapelei, ar sta numai in picioare, si face ca indianul singur (cu pumnul sau cu orice prinde:jucarii, mainile noastre, picioarele, este tare haios)!
Iustin,8800 gr, nu merge de-a busilea, nu se ridica, este puturos, plangacios,vrea numai in brate, dar a invatat sa faca cu ochiul, si il iert!

In rest, noptile, sunt o surpriza pentru mine.Nu stiu niciodata ce ma asteapta!

Aaaaa, intrebare: voi ce apa folositi la prepararea mancarii pentru copii(ca nu mai avem bebelusi)?

Va pup, pe toate!

P.S.Lori, te invidiez pentru vacanta avuta!Bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Corry--noi nu ne-am saturat si ne-am mai tot duce in vacante
Venim si noi la raportul de 9 luni:9.350 kg si 77 cm
Doctorita,romanca,ne-a zis sa-i dam de 2 ori/zi carne ca doar nu vrem sa-l facem vegetarianMancare multa,ou in fiecare zi si lapte cat mai putinPlecata rau cu pluta saraca
Pe 24 mergem la doctorita noastra tanara si simpatica din partea locului.Ea e mult mai deschisa vede totul ca noi

In rest,un zambaret si un dragalas
Va pup pe toate si o zi superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Loredana:Hello,is it anybody here?????
Answer:Nobody

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Gata, m-am intors din delegatie azi-noapte la 3, acum sunt la birou pe baricade . Abia astept sa ajung diseara acasa sa ma joc cu maimutzele.

Multi pupici sarbatoritilor din ultima vreme si sanatate multa tuturor bolnaviorilor

Noi suntem asa si asa. Razvi e Ok, nu mai tuseste insa mai avem cateva zile de antibiotic. Nu mai vrea deloc la gradinita, s-a obisnuit acasa. Trebuie sa anunt si la gradinita ca nu o sa-l mai ducem o perioada in cauza operatiei. Mananca mai bine, e destul de cuminte insa din prea multa dragoste pentru Andra o cam loveste, mititica are chiar o vanataie la genunchi ca a lovit-o maestrul cu o jucarie.

Andra e tot cu muci si cu tuse dupa aproape 2 saptamani de aerosoli de 3 ori pe zi . S-a intors la greutatea de 6kg, imi pare tare slabita. A inceput sa manance un pic mai bine, insa mai e mult pana departe. Marti avem programare si la neurolog. As vrea sa-i fac o programare la o echografie abdominala ca tot o sa ma duc cu Razvi sa vedem ce se mai intampla cu hernia.

fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Salutari si de la noi....imi cer scuze ca nu am mai intrat dar din lipsa timp,intors la munca,bebe....nu prea mai am timp de mine...daeschid laptoapa...incerc sa citesc si sa raspund dar slabe sanse........
ce sa va spun despre noi....de 2 zile suntem muciosi si tusim...offfff......m-a innebunit raceala asta...am un copil sensibilos....
in rest ...am trecut pe LP milumil...de mancat e ok,papa orice...uneori papa totalteori cateva lingurite,dar eu sunt multumita
La 7 luni jumatate avem 7.400.asa ca am recuperat ,facem numai nazbatii,o strigam non stop pe ma-ma...chiar si lui tati ii spunem ma-ma,ba-ba,da-da....chiraieli la greu,ne place in premergator,in patut stam numai sa ne jucam..de dormit se poate dormi numai in pat intre tati si mami...pe mami o tinem de tati sa fim sigure ca nu fuge...si o mai tataim noaptea
am fugit ca sunt la munca si....nu mai pot sta pe net!
Sanatate multa la toti puiutii nostrii muciosi!

Mergi la inceput