FIV Dr. Laura Dracea -16

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Buna mamicic si viitoare mamici,

ma bucur sa mai aud vesti despre voi si cavalerii vostri, dsoara mea e o nazdravana,, la 2 luni jumatate avem 59cm si ne apropiem de 6 kg..e o smechera,,,ca orice copil sufera de multa atentie si cum multttttttt ne-a luat sa o avem o are pe deplin .

Din pacate nu avem facebook ,dc sunteti amatoar putem vb pe mess, eu nu stiu sa scriu pe privat adresa de mail dar o astept de la voi.

Mrg deja te-ai intors la birou???
V-ati decis pt ce perioada stati acasa?1 an sau 2 ani?
Nikooo nu mai stim nimic de tine, sigur bebe iti ocupa tot timpul .
Eu acum o tin pe dolofana pe picioare, s-a invatat prost, leganat pt a adormi,,,in rest toate bune si frumoase...asa cum spunea si MRG..anu trecut eram in plin tratament si acum am minunea in fata.

Va pup si aveti grija de voi si comorile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

OFffffff,
ati abandonat forumul sau v-ati mutat la alt subiect,tot urmaresc dc mai ziceti ceva dc a mai aparut vreo viitoare mamica ,,,dar nimic.
probabil sunteti pe facebook dar noi nu avem,,,poate imi lasati vreo adresa de yahoo si vb pe mess:) .
Ce va fac nazdravanii?Laura e probabil cu bebe in brate.

VA PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISA1980

OFffffff,
ati abandonat forumul sau v-ati mutat la alt subiect,tot urmaresc dc mai ziceti ceva dc a mai aparut vreo viitoare mamica ,,,dar nimic.
probabil sunteti pe facebook dar noi nu avem,,,poate imi lasati vreo adresa de yahoo si vb pe mess:) .
Ce va fac nazdravanii?Laura e probabil cu bebe in brate.

VA PUP


Laura are bebe frumos
gia_flower--- adresa mea de mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISA1980

OFffffff,
ati abandonat forumul sau v-ati mutat la alt subiect,tot urmaresc dc mai ziceti ceva dc a mai aparut vreo viitoare mamica ,,,dar nimic.
probabil sunteti pe facebook dar noi nu avem,,,poate imi lasati vreo adresa de yahoo si vb pe mess:) .
Ce va fac nazdravanii?Laura e probabil cu bebe in brate.

VA PUP


Da Crisa , am nascut pe 3 iulie , un baietel tare frumos

Imi pare rau ca nu a mai aparut nimeni pe aici , sa mai dea de veste cate ceva

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Buna mamicilor,

bate vantul pe aici,,a venit toamna si nici urma de mamica,,,numai Laura mai lasa cate un mesaj,,,sa iti traiasca, e un gresunel frumos foc,,,fetelor acum intram in 2013 ,,va ganditi la bebe 2?

Va pup pe toate si flacaii vostri,se pare ca sunt singurica pe aici cu o printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

BUNA

vad ca majoritatea sunteti proaspete mamici, dar unde sunt incepatoarele? Nu mai face nimeni FIV la Dracea? mi-e greu sa cred! are femeia asta o mana...
Voiam sa va zic de fapt ca va asteapta niste momente adorabile, cu cat cresc sunt din ce in ce mai adorabili, la noi primul an a fost mai greu, de fapt mie nu mi-a placut deloc, dar dupa un an.........ceva de vis!

In momentul asta , de xe, am un pui in brate care maraie la monitor si mami intelege ca nu-i place In padurea cu alune si trebuie sa punem Trenul tuk, tuk

Va pupam pe toti!

mami de gemenasi nastrusnici Luca si Marc 11 mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISA1980

Buna mamicilor,

bate vantul pe aici,,a venit toamna si nici urma de mamica,,,numai Laura mai lasa cate un mesaj,,,sa iti traiasca, e un gresunel frumos foc,,,fetelor acum intram in 2013 ,,va ganditi la bebe 2?

Va pup pe toate si flacaii vostri,se pare ca sunt singurica pe aici cu o printesa


Crisa multumesc pentru urari , offf ce a-si mai face FIV 2 daca ar fi si bani

pupici

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea07 spune:

Buna fetelor....
Va rog sa ma primiti si pe mine in gasca voastra.
Ma numesc Andreea,si sunt casatorita de 4 ani :)
In Decembrie se implinesc doi ani de cand incercam sa facem bebe,dar din pacate se lasa asteptat si numai nu vrea sa vina.
Vazand acestea ne-am decis eu si sotul meu sa facem cateva investigatii muuult mai amanuntite,pentru a vedea unde este defapt problema de nu vrea sa vina bebica si la noi.
Eu am fost diagnosticata cu Sindromul Ovarelor Micropolichiste
Iar sotul meu, o data cu Oligospermie severa iar a doua oara cu Azoospermie.Speram ca in urma tratamentului care l-a primit pt diagnosticul lui,sa "produca" macar 1mil de spermatozoizi,sa putem facem si noi FIV.Asta e singura noastra sansa.Daca nu....atunci va face biopsie testiculara si dade dade gasim cativa "mititei" zurlii :)
Ceea ce vreau sa va intreb este daca a facut sau a mai facut cineva FIV la policlinica Gynera,mai recent,cu D-na Dr. Laura Dracea.
Tebligia am o mare rugaminte la tine,te-am gasit pe FB dar nu pot sa iti trm mesaj.Spune-mi te rog frumos..tu ai facut FIV,cu d-na Dr.Dracea?
Merci frumos :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Andreea , eu am facut fiv la Dracea anul trecut in octombrie si a fost cu reusit din prima . Iti doresc mult succes si sa ne tii la curent . Aici nu a mai scris nimeni de mult , dar daca fetele sesizeaza ca vom fi active , vor mai intra si ele .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea07 spune:

Laura,
poti sa imi dai mai multe detalii te rog frumos?
Ai facut FIV+ICSI?
La ce costuri ai ajuns?Cat a costat FIV?Cat a costat medicamentatia (stiu ca nu e la fel la toata lumea.. cu medicamentatia) dar as vrea sa stiu asa aproximativ .
Ms mult :)
Cu siguranta ca o sa va tin la curent numai sa am pe cine :*
Pupici :) si sanatate la bebe :)


Mergi la inceput