FIV Dr. Laura Dracea -16

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Buna, mamici si viitoare mamici!!
Eu nu am mai intrat de multa vreme .....David imi ocupa tot timpul...mai are putin si face 3 luni si tot nu am scapat de colici....
Ligia, Mrg, Crisa: Felicitari pentru puiutii vostri!
Vreau sa intreb si aici daca nu aveti Pregnyl care sa nu va mai foloseasca....sora mea are nevoie pentru baietelul ei; trimit banutii ramburs sau cum se cere.
Numai bine!




felicitari Maria pt bebe David eu nu am avut tratament cu pregnyl imi pare rau k nu te pot ajuta in schimb mai am 7 fiole de clexane de 0.2 dak sti pe cineva care le vrea cu mare placere le dau gratis k nu am ce face cu ele si e pacat sa expire la mine acasa
noi suntem mai bine cu colicii mai rar eu ii dau de 3 ori apa de marar il bag in lapte si este ff bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Am revenit in calitate de mama.

Operatia a decurs ok, mandruta mea este bine 3kg si 51 cm.
Mai prost stam la productia de lapte prin urmare papam praf la greu,,,este grea acomodarea dar in timp si cu multaaaaaaaa rabdare reusim.
Ziua dormim, noaptea multa galagie, nopti albe.Sa speram ca nu sunt colicii care se instaleaza si nu ne dau pace.

Pupam mamicilie si pe cavalerii lor si le asteptam pe Niko si Laura,,,
se pare ca alte candidate nu s-au mai inscris.

Sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISA1980

Am revenit in calitate de mama.

Operatia a decurs ok, mandruta mea este bine 3kg si 51 cm.
Mai prost stam la productia de lapte prin urmare papam praf la greu,,,este grea acomodarea dar in timp si cu multaaaaaaaa rabdare reusim.
Ziua dormim, noaptea multa galagie, nopti albe.Sa speram ca nu sunt colicii care se instaleaza si nu ne dau pace.

Pupam mamicilie si pe cavalerii lor si le asteptam pe Niko si Laura,,,
se pare ca alte candidate nu s-au mai inscris.



felicitari Crisa sa-ti traiasca puiuta mare sa fie sANATOASA o asteptam la petit
si bebe Andrei papa numai lp si este un nazdravan...
incet si cu rabdare o sa te acomodezi

Sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISA1980

Am revenit in calitate de mama.

Operatia a decurs ok, mandruta mea este bine 3kg si 51 cm.
Mai prost stam la productia de lapte prin urmare papam praf la greu,,,este grea acomodarea dar in timp si cu multaaaaaaaa rabdare reusim.
Ziua dormim, noaptea multa galagie, nopti albe.Sa speram ca nu sunt colicii care se instaleaza si nu ne dau pace.

Pupam mamicilie si pe cavalerii lor si le asteptam pe Niko si Laura,,,
se pare ca alte candidate nu s-au mai inscris.

Sanatate multa !


Crisaaaaaaa , felicitarile mele pentru fetita , cred ca este foarte greu dar cu rabdare multa sper sa depasim momentul . Pe mine ma asteptati cu vesti dupa 1 iulie

26+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Mamicilor si viitoarelor mamici,
nu mai spuneti nimic???profit de o mica pauza, am pacalit-o pe dsoara sa stea si cu tati si mai casc si eu un ochi pe net.
Minunea mea e o mancacioasa galagioasa, dc nu simte biberonul e mare galagie in casa, ziua doarme, noaptea mai face galagie dar suntem bine.
Niko pe cand fericitul eveniment?Nu cumva s-a produs?
Mrg, Ligia ce facem flacaii?
Laura mai e putin, zboara timpul...
Va pupammm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISA1980

Mamicilor si viitoarelor mamici,
nu mai spuneti nimic???profit de o mica pauza, am pacalit-o pe dsoara sa stea si cu tati si mai casc si eu un ochi pe net.
Minunea mea e o mancacioasa galagioasa, dc nu simte biberonul e mare galagie in casa, ziua doarme, noaptea mai face galagie dar suntem bine.
Niko pe cand fericitul eveniment?Nu cumva s-a produs?
Mrg, Ligia ce facem flacaii?
Laura mai e putin, zboara timpul...
Va pupammm



felicitariiiii crissa noi suntem uriasi avem 8 kg si 3 lunisi 14 zile suntem ff binenu ai Facebook?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Salutare, fetelor! Mi-e jena ca nu am intrat de atata amar de vreme, dar sunt foarte ocupata cu baieteii mei. Piticii mei au 6 luni deja, stau in fundulet sprijiniti si mananca diversificat. Cred ca va e greu fetelor, si eu am avut momente cand credeam ca nu mai rezist de oboseala si toate noptile erau albe. Tb sa aveti rabdare... Noi de la 4 luni nu ne mai trezim noaptea si cu somnul se regleaza si starea fizica si cea psihica. Observ ca multe fete au dezertat ca si mine, dar poate din cand in cand ne aducem aminte de cat de minunat este ca am ramas insarcinate in sfarsit dupa atatea suferinte, ca unele dintre noi am trait deja miracolul nasterii si avem comorile langa noi si mai ales tb sa constientizam cat de mult a contat suportul oferit de celelalte fete de pe forum...... Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

noi suntem ok.bebe e un lungan si are 6,1 kg la 3 luni...nu i nici gras,nici slab...un copil vioi,vesel si inteligent pt varsta lui...
eu ,mai greu cu intratul pe forum fiindca si lucrez,si acasa cannd ajung am o gramada treaba si tot timpul se mai nimereste si cate cv in vizita
va pup si sa va traiasca bebeii,sa creasca frumos si sa aiba tot ce va doriti pt ei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Elena , Mrg sa va traiasca bebelusii sa va aduca numai bucurii in suflet pentru ca ia-ti asteptat cu mare ardoare .
Eu mai am 5 sapt pot spune ca a trecut timpul destul de repede , noptile sunt grele dar suport cu stoicism
Fetele care ati nascut deja , pe la d-na dr. Laura Dracea ati trecut cu bebelusii ? Cum a reactionat ?

33+ Andrei
AMR 5 Weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Laura,draga iti tin pumnii!Sa ai sarcina usoara pana la sfarsit si nastere usoara!
Asteptam vesti bune din partea ta!!!
Eu ,una,nu am fost cu bebe pe la dr Dracea dar m-au rugat dupa ce voi naste sa duc o poza cu bebe fiindca are album cu toti bebeii...eu inca nu am ajuns nici cu poza.
Pup si multa bafta tuturor!!!

P.S.:nu imi vine sa cred ca acum un an,pe vremea asta abia ramasesem gravida si acum am bebe....

Mergi la inceput