Fiv la Cluj 51

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Felicitari ANDREEA, sa stea bebele sau bebeii la caldurica pana la 9 luni.Dupa rezultatul de la beta eu zic ca-s DOI. Andreea despre mine poti sa vezi si la semnatura , sarcina mea s-a oprit din evolutie la sfarsitul lui iulie(29 iulie).Asta e viata mergem inainte

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Maria-am observat si imi pare tare rau, dar nu iti pierde speranta, ca Dumnezeu e bun si are grija de noi toti.
Abia astept sa treaca 2 sapt sa fac primul eco, sa il(ii) vad in burtica si apoi o sa ma mai linistesc putin.
Ai facut ceva analize, investigatii, de ce se intampla sa se tot opreasca?
Te si ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Raissa- eu sunt la primul FIV si imi place sa zic ca este unul reusit, l-am facut la Cluj cu Dr.Stamatian.Pai nu am inceput stimularea in ziua 1 de ciclu cum fac majoritatea, iar in ziua 14 sa fac puctia.Mie mi s-a spus din start protocolul lung, desi precizez ca la noi problemele au fost pe parte masculina, deoarece sansele sunt mai mari.Am inceput tratamentul fiv in 21 sept si am avut punctia in 22 oct, deci o luna.
Tu la ce medic mergi?Cu cine ai facut inseminarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Marage-multumesc mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Felicitari Andreea, sarcina usoara si bebelusi sanatosi

Te rog frumos sa ne povestesti si noua(urmatoarelor fivoase) ce alimentatie ai avut in timpul stimularii si dupa transfer...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

dellya86-Multumesc mult...mai am inca retineri pana ma duc la ecograf sa vad sigur ca sunt acolo.Dar ma gandesc ca la val asta de beta HCG ar putea sa fie extrauterina?Simptome de extra nu am deloc,numai ca ma gandesc la orice...Sper sa fie bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea07 spune:

Buna fetelor,ma ajutati si pe mine cu niste informatii?Va roog :)
Si eu sunt interesata de FIV doar ca,deocamdata caut clinici,informatii,pareri,recomandari s.a.m.d,ca mai apoi sa iau decizia finala,cum ar fi ...unde,cand si cu cine voi face FIV-ul.
Cele care ati facut FIV+ICSI la Cluj,puteti sa imi spuneti cat v-a costat toata procedura FIV plus medicamentatie?Si bine inteles la ce clinica ati fost?Sau la CJ,FIV,se face doar la Spitalul Judetean?
Sa va spun in mare si despre mine.
Am fost diagnosticata cu ovare micropolichiste iar sotul meu la prima spermograma a fost diagnosticat cu oligospermie severa iar la a doua cu azoospermie.Iar FIV-ul este singura noastra sansa de a devenii parinti,lucru care ni-l dorim din toata inima si din tot sufletul.
Sper ca in urma tratamentului care l-a primit sotul pt azoospermie,sa "produca" ceva "pitici" macar vreo 5 sanatosi :D, daca nu, ne mai ramane sa faca biopsie testiculara :) ...eu sper sa nu dar....ramane sa vedem ce ne rezerva viitorul :)

Mult noroc tuturor aspirantelor si Bunul Dumnezeu sa va indeplineasca dorintele :)
Va pup :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Bafta multa Andreea07.
Scrie, te rog, destul de repede (cel putin 10 mesaje sa ai in total pana acum) pentru ca vestile de la tine sa apara in timp real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

As putea sa-ti recomand 2 centre de FIV: Sibiu-clinica Polisano si Mures-clinica din Sangeorgiu de Mures.
Daca te intereseaza in afara tarii: Ungaria - Budapesta, clinica Kaali, Turcia - Istanbul, clinica Acibadem, dr. Tayfun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Felicitari Andreea.
Sa ai o sarcina usoara!

Mergi la inceput