Fiv la Cluj 51

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Salutare fetele,
Observ ca nu a mai scris nimeni demult la acest topic, dar imi permit totusi sa fiu eu cea care sparge gheata.Sunt in ziua 17 de stimulare pentru fiv.Urmez un protocol lung si mai am cam 2 sapt de stimulare.Sper sa fie cu succes ca la cate piedici am avut vara aceasta...Sapt viitoare luni plec la ecograf si o sa stiu exact data punctiei.Am niste emotii de mor, parca cu cat se apropie timpul e din ce in ce mai greu.Va astept si pe voi cu vesti...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

buna andreea!
esti la primul FIV?ce protocol asa lung ai?ziceai ca esti in ziua 17 si mai ai doua saptamani de stimulare...cu cine faci procedura?intreb pt ca si eu urmeaza sa fac fiv,insa nu stiu inca precis unde-l voi face..Am facut pana acum 5 IA la Cluj,fara succes.Daca vrei imi poti da un PM pt detalii.MS
Am tot urmarit si eu acest topic dar,din pacate nu prea este activitate pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea succes , te astept cu vesti bune

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Raissa cu ce Dr ai facut IA? Cu stimulare?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cristina , Analupas ce faceti?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

Buna Maria
Am facut 5 inseminari si fara stimulare si cu.Am incercat chiar si cu IA dubla,insa nu a fost sa fie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Raissa cu ce Dr ai facut inseminarile? Cu ce ai facut stimulare si cat te-a costat stimularea?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

Maria,am mers la acelasi doctor la care ai mers si tu pentru inseminare.Stimulare cu menopur,costurile difera de la caz la caz in functie de raspunsul ovarian la stimulare,cel mai mult am facut 3 menopur la o stimulare,iar o fiola costa 81 lei.La care se adauga injectia de declansare a ovulatiei,in cazul meu brevactid 5000,care a mai costat in jur de 30 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Buna fetelor, scuzati ca raspund asa de greu dar au fost niste sapt destul de pline pentru mine si nu prea am avut timp de calc.Tocmai ce m-am intors de la Cluj, am fost la un eco in ziua 16 dupa embriotransfer.
Programul meu a fost cam asa:Am incepu cu protocol lung, stimulare din 21 sept-gonapeptyl si 2 sapt spre final menopur.Punctia a fost in data de 22 oct.Am obtinut 8 ovociti frumosi, din care 5 embrioni sanatosi.In data de 24 oct am avut embriotransferul unde ne-am luat trei puiuti acasa.Ne-am intors acasa, repaus, alimentatie si tot tacamul plus ovule de progesteron Lutynus.In ziua 9 dupa ET test de sarcina slab pozitiv, ziua 10,11,12 tot mai colorate.In ziua 14 dupa ET in sfarsit test de sarcina pozitiv clar.Cum sunt mai ceva ca Toma`Necredinciosul am facut in ziua 16 Beta HCG cu val 1068.
Cam asta este povestea mea pana acum, sper ca lucrurile sa decurga bine in continuare si sa fie o sarcina reusita pana la final.
Va pup fetele si sper sa ne auzim cu vesti bune.
Maria-tu cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Felicitari, Andreea!

Mergi la inceput