Fiv la Cluj 51

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea mi- am facut analizele si la urmatoarea sarcina o sa fac Clexane de la test pozitiv

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea care e costul final al unui FIV la Cluj? Cate fiole de Gonapeptyl si Menopur ai avut nevoie? Ce nota le dai Dr de la Cluj pt profesionalism?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciuripica

As putea sa-ti recomand 2 centre de FIV: Sibiu-clinica Polisano si Mures-clinica din Sangeorgiu de Mures.
Daca te intereseaza in afara tarii: Ungaria - Budapesta, clinica Kaali, Turcia - Istanbul, clinica Acibadem, dr. Tayfun.


Ciuripica ms mult pt sfat. :) Sper sa se adune cat de cat 10 mesaje...nu prea am ce sa scriu daca nu e activitate pe aici :D
Sa sti ca Policlinica de la Sibiu mi-a recomandat-o si dr meu ginecolog la care umblu.Dansul mi-a spus de Dr.Ispasoiu de acolo.
Si mi-a mai recomandat si Clujul,sa merg la Dr.Micu.
Daca ar raspunde Andreea sa o intreb mai multe, ca ea a facut FIV la CJ si e si ea din Baia Mare ca si mine.
As vrea sa stiu si eu la ce dr. a fost,cum s-a comportat, la ce costuri a ajuns...etc :)

Acum am de ales...ori Cluj ori Sibiu.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Andreea07, poti sa intri si pe un alt forum despre FIV foarte activ si anume: Clubul babelor FIV-oase 68.
Acolo este foarte multa activitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Maria-Pe noi toata procedura la Cluj ne-a costat 150mil aprox.Am facut 2 sapt de gonapeptyl, iar in urm 2 sapt am facut o zi gonap.+2 fiole menopur, iar o zi numai 2 fiole menopur si tot asa pana mi-au ajuns foliculii la dimensiunile bune.In total tot tratamentul a durat o luna cap coada.
Eu ma declar o persoana multumita de cei de la clinica, nu stiu cum e in alta parte si sper sa nu fiu pusa in situatia de a afla.
Va ganditi si la un eventual FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Andreea07-Draga mea imi pare rau de situatia prin care treci, imi aduc aminte perfect sentimentul pe care l-am avut si eu, vroiam asa de multe informatii si fetele de aici m-au ajutat mult.Ai facut bine venind alaturi de noi...o sa vezi ca va fi totul bine, Dumnezeu are grija de fiecare.Eu cred foarte mult si am crezut de la inceput in puterea Lui si...uite sper ca am reusit.
Noi am ales Cluj deoarece era si mai aproape de casa, dar si pentru ca cineva ne-a pus in legatura directa de Dr. Stamatian.
Daca citesti in fata ai sa vezi ca povestea si inceputul meu seamana foarte mult cu al tau.
Tu ai ceva probleme medicale?
La noi singurele probleme au fost din partea sotului:azoospermie.Si noi am facut biopsie testiculara, era singura sansa.Si uite ca sansa a fost de partea noastra.Biopsia testiculara am facut-o la spitalul Municipal Clujana cu dr.Mihaly Zoltan, un medic deosebit, careaia o sa ii ramanem vesnic recunoscatori pentru munca pe care a facut-o dar si pentru felul in care s-a purtat cu sotul meu.
Daca pot sa te mai ajut pe viitor cu ceva informatii cu mare placere...
si ai mare grija de tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea Fiv nu mai intra in discutie momentan. Dr Surcel mi- a spus sa incercam natural 6 luni , apoi histeroscopie operatorie....... IA cu stimulare ( Menopur) . Dr spune ca avem toate sansele sa raman natural mai ales ca nu sunt probleme , iar ca tratament Clexane ca sa nu se mai opreasca din evolutie. Acum incercam , eu as face mai repede IA , dar nu sunt doar eu la mijloc.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:


buna, fetelor!

Felicitari Andreea31, sarcina usoara si multa sanatate, ai facut Fiv+Icsi? au imbunatatit conditiile de laborator la GineI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea07 spune:

Va multumesc mult,fetelor pt vorbele bune,pt atentie si pentru incurajari :)
Andreea31, probleme medicale foarte mari,pot sa zic ca nu am,decat sindromul ovarelor micropolichiste.In rest analizele cum ar fi :
LH,Estradiol,Glicemie,DHEA-S,FSH,Insulina,Prolactina si Testosteron sunt foarte bune (cel putin asa zice Dr.,eu il cred :) )
Problema ce-a mai mare e la sotul meu.Prima spermograma care si-a facut-o,asta fiind in iulie...i-a iesit "oligospermie severa", iar acum la a doua in Octombrie, i-a iesit Azoospermie.Si la noi ni s-a spus ca s-ar putea ca sotul sa trebuiasca sa faca biopsie testiculara,asta in cazul in care in urma tratamentului prescris de medicul urolog,nu isi va face efectul.I-a prescrie Profertil,si eu sper din tot sufletul sa il ajute si sa "produca" macar ceva "pitici" doar ca sa nu decurgem la biopsie.
Sotul meu si-a facut si el analizele FSH si Testosteron,urmeaza sa merg cu rezultatele la medic sa le citeasca.
150mil. v-a costat cu tot cu biopsie sau aia a fost separat?
Si eu vroiam sa te intreb daca ai facut FIV+ICSI.

Pupici:*:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna fetele!

Felicitari Andreea31,sarcina usoara si multa fericire
tuturor

Mergi la inceput