Fiv la Cluj 51

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea ce analize sunt recomandate pt FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns littlegirl spune:

Salut!

La Gine 1 se fac analizele de trombofilie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

O parte se fac , dar nu stiu ce exact anume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria pentru FIV mi-au cerut asa :
-pt mine : analizele hormonale , analizele hormonale LH , FSH , TSH , Estradiol , prolactina , progesteron , recoltate in ziua 2-3 a menstruatiei
- test babespapanicolau
- clamidia - frotiu vaginal
-analize de sange , transferaza, INR , hemolucograma , Na si K seric
- hiv , si hepatita B si C

-pt sot - spermograma , hiv, hepatipa B si C.

cam astea sunt cerute in mare , posibil sa ceara si altceva in functie de istoricul fiecareia. Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

O sa imi fac si eu Maine analizele hormonale la Sinevo,si homoleucograma ,inr si Na , K la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria eu analizele hormo le-am facut la policlinica grigorescu , au tarife mai mici, daca te ajuta cu ceva informatia. Doar ca acolo se fac recoltari numai dimineata de la 7-11 din cate stiu , alte laboratoare fac recoltari pana seara. Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

bruni, daca esti prin zona ti-am lasat PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Olimp o sa mi pe fac dimineata la Sinevo ( cele hormonale ) costa 225 lei,hlg ,inr ,Na si k la lucru la mine si hepatita si HIV la Centru de transfuzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria e ok , eu am platit la policlinica grigorescu 30 ron/ analiza , nu conteaza unde la faci important este sa fie bune analizele, ce mai doar de asta suntem aici cu toate , numai noi stim cat de mult ne dorin un bebe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Maria draga scuze ca iti raspund asa de tarziu, dar am avut ceva probleme cu netul si de aceea nu am putut sa iti raspund.
Eu mi-am facut aceste anlize;
-prolactina,AMH,LH,Estradiosl,FSH,Chlamydia, histerosalpingografie, Ig M+G anti Toxoplasmoza si Rubeola, Anticorpi anticardiolipina, RBW,Anti HIV, Ag HBs, anti HCV, grupa de sange RH.
Sunt destul de multe, in total m-au costat 997Ron.Rezultate se primesc numai in 2-3 saptamani, deoarece AMH se trimite in strainatate.
Va fetele si sa ne auzim cu bine.

Mergi la inceput