Fiv la Cluj 51

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Multumesc Andreea . De ce nu cereti si o alta parere din Ungaria ?Mi-am facut si eu o parte din analize si a spus Dr Surcel ca sunt Ok . O sa mai facem 6 luni CSD .Incep de Maine fuliculometrie ziua 8 ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Ceao fetele...am primit rezultatele analizelor si arata cam asa:
-AMH-ul 1.557
-Prolactina 59.6
-FSH-ul 5.25
-LH-ul 4.47
-Estradiolul 163
si inca o chestie care nu prea o inteleg Ac.anti RUBEOLA IgG mai mare de 500...ce inseamna asta?E ceva in neregula oare?
Parca nu mai am rabdare pana merg la medic, sper sa nu fie nici o problema si sa pot incepe tratamentul pt fiv ca nu mai am rabdare...
Va si va doresc o duminica frumoasa in continuare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea cand vii la Cluj? De ce nu il suni pe Prof Stamatian sa ii spui de analize? El este cel mai in masura sa te lamureasca ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea referitor la IgG depinde de laborator este val calculata pe mg/dl val normale 800-2000 sau ui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea in ce zi a CM ti-ai facut analizele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

In ziua 3...acum o sa vad exact vineri ca ma duc la Cluj.Sper sa nu fie ceva probleme, sa trebuiasca sa mai aman inceperea procedurii pt fiv.Tu ce faci Maria, cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andreea eu sunt bine , vom astepta 6 luni. Daca nu raman in 6 luni , Facem IA . Dr Surcel e foarte optimist , sentiment pe care m-i l-a transmis si mie , sper sa vina bebe cat mai curand . Sa ne spui si noua ce o sa afli vineri. Doamne Ajuta sa fie bine si sa poti incepe tratamentul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analupas spune:

buna seara,

am nevoie de niste sfaturi....sa incep sa ma "prezint":am 27 ani si sunt disperata ca nu reusesc sa raman insarcinata, ne chinuim sa facem bebe de 4 ani:(, am la activ 2 IA nereusite cu dr Muresan Daniel anul acesta(2012),iar acum vreau sa trecem la pasul urmator FIV...problema este k nush exact la ce doctor sa merg.imi puteti da niste sfaturi ce medic e mai bun??nush ce sa zic de dr muresan, nu gasesc nicaieri k ar face FIV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

analupas: Muresan nu face fiv. daca vrei la cluj, poti sa alegi intre Stamatian, Micu si Surcel, alegerea iti apartine, fiecare are preferintele ei in functie de istoricul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

daca te hotarasti pentru Sibiu poti alege intre Chicea si Ispasoiu, ambii foarte buni, cu rezultate peste media nationala, din cate am citit. Chicea e mai ocupat, prinzi programare f greu la el, dar merita, ca are experienta
succes!

Mergi la inceput