Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Strumfy, va urez acomodare rapida, sa se regleze lactatia sa pape si sa doarma mai mult Cami! Stiu cat e de greu inceputul, dar pe urma ce frumos e

Floricik, noi inca o mai plimbam si acum pe Amalia in tricicleta, nu vrea deloc sa mearga pe jos cand iesim la plimbare. Ori in brate ori in trici

Noi suntem toti varza, virusati, raciti, etc.. Amalia ieri febra 39.4, Dragos azi febra 39.5 S-a confirmat otita la Dragos, de azi pe antibiotic, o dixtractie ce sa mai.. Numai tuburi de antitermice, supozitoare si termometre am vazut azi. Off, ne facem noi mari si rezistenti candva

Dankutza eu iti dau voie sa jumulesti de tot barza aia, sa nu aiba aripi pt mangalica

Despre puzzle, m-a mancat undeva sa ii cumpar Amaliei puzzle de 60 buc...Acum ea doar il rastoarna si ne pune pe noi sa il facem, deci mai nou am si puzzle ca activitate, sa nu ma plictisesc cumva
Monis, visez si eu sa imi cumpar un puzzle de vreo 1000-2000 piese de cand lumea... dar trebuie sa mai astept vreo cativa ani ca acum nu am loc de Amalia, sigur l-ar imprastia..

Tina, cum se voteaza? ca nu am vazut nici un buton pt vot pe acolo, ori nu s-a dat drumul la vot ori sunt eu chioara..
Ia vezi tu burtica aia nu e cu oki?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Monis,Raluci,Many,daca voi nu gasiti o gradi ca lumea la Bucuresti,pai noi ce sanse avem la Iasi??? Oare toata tara asta e cu susul in jos?

Strumfy,frumoasa mamica de doua papusele,ai primit mesajele de la mine dupa ce ai nascut? Tot vroiam sa te sun,dar mi-a fost teama sa nu te deranjez..... Ma bucur ca o ai pe mami a ta ca ajutor, si eram sigura ca Andruta va fi o surioara super,ca tare cuminte si sociabila este! Abia astept sa va vad....abia astept sa vad bebelina!!!!

Floricik,obosita trebuie sa fii....
Cu trici,si eu ma gandesc sa-i scot suportul,sa o fac trici-trici....sa vad daca se prinde Alexa care e treaba,ca deocamdata a fost montata in graba de Daddy,si degeaba impinge ea la pedale,ca merg in gol. O mesteresc eu cand ajung acasa.

Ramonika,din pacate nu stiu cand plecam in vacanta,dar daca nu plecam in acelasi timp cu voi,si nu gasesti in alta parte,iti imprumut cu mare drag caruciorul nostru. Mai vorbim

Licu,nu ai idee cat de rau imi pare sa aud ca suferiti cu totii,mai ales copiii.... Si mai ales de Dragos mi-e mila rau,ca stiu cat de dureroasa e otita.... Bine ca l-ati bagat repede pe antibiotic, sa ii treaca repede! Multa,multa sanatate puiutilor frumosi

Cu silueta.....de cand cu boala am pierdut ceva kilograme....macar ceva bun tot a iesit din boala asta,ca tare supla imi par acum!

Am vorbit cu Alexa la telefon,se joaca din nou,e vesela si activa, nu mai are vocea ragusita,mananca bine,doar ca inca mai tuseste....dar sper ca antibioticul sa o ajute in continuare,si sa nu mai tuseasca deloc! Mi-e asa dor de ea.... Astazi am cantat impreuna la telefon,mi-a spus tot ce face,nu imi dadea voie sa spun pa, ca vorbim acum,nu mai tarziu....of,ce bucurie sa-i aud vocea....si sa o aud "mami, fa-te bine", "hai acasa,vino jucam!"

Scuze,cred ca v-am innebunit....

Am primit si un raspuns de la cei de la Arcadia,lucru care m-a facut sa ma bucur mult....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Eu lipsesc motivat. Am avut un sfarsit de saptamana in care Danut a batut recordul la febra 40.4. Am fost si noi la Arcadia dar doar pt analize si o scurta consultatie(pt ca era duminica). Pediatra tot incerca sa ma convinga sa ma internez dar am refuzat. Oricum au niste preturi ff piperate... De azi am inceput cu antibiotic pt ca se pare ca a fost ceva viral care a degenerat urat desi nu prea stim de unde ca tot(gat, urechi, plamani, urina) sunt ok si nici alte simptome nu are.
Sper sa revin maine cu mai mute detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Off, Dymomo,cred ca ce spaima ati tras cu el....
Sper din tot sufletul sa nu mai faca febra,sa isi revina repede....Multa sanatate puiului si tie putere sa ai grija de el!
Sper sa nu mai aud de puiuti bolnavi,noi mai rezistam,suntem obisnuiti,dar ei....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dymo sanatate multa sa se faca bine danutul, repede

lumi ma bucur ca esti mai bine, ce au raspuns arcadistii? cu grdi...da tare greu....cred ca imi pun visul in aplicare cat de curand

strumfy hai ca e greu acum putin la inceput, acomodare cat mai rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Acum am eu o intrebare: Mai folositi triciclete vara asta la copii? Ma refer la tricicletele alea la care tot noi impingem



Da. Cea de anul trecut s-a rupt si i-am luat una noua de la BE. Este tot cu impingator. Abia ajunge la pedale. Andrei de abia la 3 ani a inceput sa pedaleze singur. Acum, e de neoprit.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Tina, cum se voteaza? ca nu am vazut nici un buton pt vot pe acolo, ori nu s-a dat drumul la vot ori sunt eu chioara..
Ia vezi tu burtica aia nu e cu oki?



S-a dat drumul la vot de azi dimineata.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Eu lipsesc motivat. Am avut un sfarsit de saptamana in care Danut a batut recordul la febra 40.4.


Multa sanatate lui Danut.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza
pffff... greu cu schimbatul orei. mi-e somn

Lumi mersi de oferta cu caruciorul. inca nu stim cand plecam, insa te mai contactez eu in leg. cu asta la momentul potrivit.
cand poti sa mergi s-o vezi pe Lexi?
chiar, ce ti-au zis cei de la Arcadia?

strumfy chiar ca e intelegatoare Andra. ma bucur. sper s-o tina tot asa. asteptam pozici cu Motata

dymomo multa sanatate lui Danut.

Lumi si voua multa sanatate, sper sa nu sufere motanul prea tare cu urechiusa.
cat despre puzzle, la noi prin casa pe covor e plin de piese de puzzle, de remi, si tot felul de alte minuni. Sandra are o pasiune sa le imprastie prin casa, mai ales cand ne vede ca le culegem, le cere si pur si simplu le rastoarna pe jos, fara sa se mai joace cu ele asa ca ori nu le mai strangem deloc, ori le strangem cand doarme ea si le ascundem (cel putin o perioada, pana cand le cere iar).

floricik noi am scos tricicleta zilele trecute. avand in vedere ca nu s-a mai plimbat cu ea de cateva luni, a avut succes acum, insa prevad ca nu o va mai interesa asa mult in curand, o sa incercam si noi s-o lasam sa pedaleze singura, daca o sa vrea.

monis pana la urma ai mai rezolvat ceva la gradi? ce au zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

Raluci la noi se scade masa de la 5 zile in sus absentate, cate 10 lei / zi. Nu stiu despre normele astea, ar trebui sa intrebam pe cineva care lucreaza in sistem. Poate pe Andreea care scrie pe blogul acela fain (copiicuochidepoveste)? Cred ca ea este educatoare.
Ce ai stabilit cu excursia? (eu nu cred ca te vor lasa cu scaunul de masina ).

Strumfy multumim de vesti, acomodare usoara in continuare va doresc

Dankutza + Tina votat, succes! Parca mai era cineva la concursul asta....?

Floricik exact asa face si Iulian daca inventam un joc nou, este atat de incantat!!! ceea ce ma face sa ma simt ca naiba ca nu inventez mai des . Si neaparat cei care nu participa la joc trebuie sa se care in alta parte , probabil ca sa nu-l incurce .
Noi avem aceeasi tricicleta de la 9 luni care are impingator detasabil, astept sa invete sa dea la pedale si sa scot batul ala. Ma bate gandul si de o jucarie de aia ca o bicicleta la care ajunge cu picioarele pe jos, fara pedale, nu stiu cum se numeste.

Licurici multa sanatate!!!! hai ca o sa treaca, nu dispera.
Cand te simti pregatita, anunta-ma si-ti trimit eu niste puzzle-uri, le faci si mi le trimit inapoi . Eu le-am desfacut pe toate si le-am depozitat in boxa si abia astept sa am ocazia sa mai refac vreunul

Lumi peste tot sunt lucruri care nu-s chiar cum ni le-am dori, ca asa sunt toate construite pe lumea asta. Important este ca cele negative sa nu fie esentiale. Mi-ai amintit cu asta de o prietena care mi-a spus odata apropos de relatiile de lunga durata pe care le legi, ca "important este nu ce calitati are omul de langa tine ci ce fel de defecte poti sa-i suporti". Cam asa si cu gradinitele...
Sper sa ajungi repede acasa

Dymomo sanatate Danutului

Ramonika sper ca am rezolvat cu gradinita, o sa scriu curand pe blog, ca am multa treaba si nu am cand sa scriu in doua locuri. Dar in principiu cred ca e ok, dupa ce am discutat cu directoare si asistenta.
Mie mi-ar conveni extrem de tare sa ramanem pe ora de vara, ma plistiseste acomodatul asta tot mai tare cu varsta




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput