Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

M-a cuprins melancolia rau de tot.
Acum fix trei ani, faceam inseminarea cu nr 2. Un folicul de 19 mm s-a intalnit cu 12 mil de gigei. Din asediul folicului, a iesit o scumpete de fetita, dupa 9 luni de emotii, griji, sperante. Na, ca m-a luat plansul....
Tare as vrea sa va scriu anul viitor ca luna martie mi-a purtat din nou noroc.... Eu cred in "istoria se repeta"....


www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5


Dankutza + Tina votat, succes! Parca mai era cineva la concursul asta....?



Je

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=4" target="_blank">ba1 si ba2 parca

scuze, nu am timp nici sa respir, va pup pe toate


Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna ...de la Cluj

Lumi multa sanatate

V-am votat pe toate 3.

Danku sper sa vina cat de curand barza. Daca o vad o trimit tocmai la Bucuresti

Noi de vreo 3 saptamani suntem in greva foamei.....nici nu stiu ce sa ii mai gatesc sa manace....cand vede mancarea si apa deja incepe sa spuna nu, nu si nu. Sper sa fie de la maseaua care trebuie sa iasa , e ultima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

salutare

avem si noi o poza in concurs : www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=11" target="_blank">d1

poate reusesc sa revin mai tarziu...iar suntem toti virusati . a inceput David...acum eu si Lucas.

Lumi si Licu, multa sanatate la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Shtephy ce faci mami?


si multumesc de intrebare .
Sunt prin zona ... nu fac nimic interesant ,mai stau o vreme la umbra .Ma minunez ce ati patit voi cu gradi si Lumi cu Arcadia ,e inadmisibil asa ceva .
Prin jurul meu aud numai de rubeola/rujeola/scarlatina ,sper sa ramanem sanatosi si sa scapam doar cu raceli banale primavara asta.
Am vazut ca sunt multi puiuti (si nu numai) bolnaviori ,le zic sanatate multa .

fara exceptie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Tare as vrea sa va scriu anul viitor ca luna martie mi-a purtat din nou noroc.... Eu cred in "istoria se repeta"....

Tinem pumnii stransi ! Pentru multe din noi, martie a fost cu noroc !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ramonika apropo de carut sport eu am avut la Danut dar acum e la finuta mea care azi a implinit un anisor. De ziua ei a primit o tricicleta si daca renunta la carut pot vorbi sa mi-l aduca inapoi pt Ruxi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara fetele...

am votat pe dana n. Ancutza_Bro. dankutza va urez muuulta bafta la un castig maaaare

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Acum am terminat si eu cu recuperarile din urma, dar sunt mult prea obosita ca sa incheg ceva coerent. De cateva zile am si o durere de stomac groaznica, arsuri pe piept si senzatie de voma. Nici nu stiu ce sa mai mananc. Sper sa nu fie ulcer. Incerc maine sa ajung la medicul de familie. Si tot maine incerc sa scriu cateva vorbe si aici.

Noapte buna!



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Neata.
In primul rand multumim de voturi tuturor.
Am facut noapte alba azi-noapte. Zara s-a imbolnavit. Pe seara, cand ne-am intors de la gimnastica unde s-a distrat de minune, am patit-o. Era un pic turtita. A vrut sa faca nani pe la 9:30. Foarte suspect! asta nu era ora pt ea, dar nu putea sa-si tina ochi deschisi.
Ne-am gandit ca a obosit la gimnastica unde a facut pe ... Shakira. Antrenorul i-a pus o fusitita cu banuti si Zara a fost f incantata. Mai facea gimnastica un pic, apoi fugea de el sa danseze ca sa zornaie bine. A venit f obosita ca nu i-au stat piciorusele.
Am vazut-o ca parca ar avea un pic de febra, dar nu am vrut sa-i dau nici un "preventil". Nu stiu daca am facut bine, pt ca peste o ora - o ora si jumatate era grena la fata si ardea ca focul. Am incercat niste Ibalgin. L-a vomitat. I-am pus un supozitor cu Novocalmin si sosetute cu apa+otet in picioruse, plus o carpita pe frunte unde cu apa+otet. Cand m-a vazut cu supozitorul, zicea "mami, nu". Mi-a rupt inima. Plangea in hohote.
Incet incet s-a linistit. Am stat cu mana pe ea sa o vad daca mai face temperatura. Pe la vreo 2-3 a facut frison. Am infasurat-o bine si am frectionat-o pe spate ca sa se incalzesca.
Pe la 5:30, iar am dat alarma. Ardea iar ca focul. Iar sosete, iar carpta pe cap, iar supozitor cu Paracetamol. Cu greu, s-a linistit un pic. A adormit si apoi s-a trezit cand ma pregateam eu de plecare. A mutat-o tati in sufragerie la tv, pt ca nu mai putea dormi. I-am dat sa o vada pe Mimi pe Disney jr. La un moment dat radea. Incet incepea sa-i scada febra.
Casa miroase a voma si a otet. Ingrozitor!
Sunt cu inima stransa pt ca nu sunt cu ea si sunt la servici. Dar nu am ce sa fac. Azi am sedinta cu parintii si nu ar fi ok daca nu as veni azi. MA simt batuta cu facaletul. Nu stiu daca am dormit 3 ore azi noapte. Mananc cioco si beau pepsi ca sa nu adorm la ore.
Of! E greu....
Scuze! M-am plans si eu!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput