Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Raluci nu-i problema, iti spun pe mess, cand apari, despre leagan.
La Iulian eu calculez singura cate zile a lipsit in luna trecuta, si le scad (ca masa) din plata pe luna in curs.
Bai, incep sa cred ca nu exista nici o gradinita unde sa fie totul in regula... (si nu zic perfect ). La voi ce nu e regula?

Felicitari pentru Remusul vorbaret si pt slabatura de maica-sa





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

pai la gradi, nu ne scade masa decat daca lispeste copil minim 10 zile si mi se pare total aiurea, ca platesc masa ca sa ce.......
apoi nu stiu ce se face in cazuril de boli infectioase gen varicela, nu ar tb inchisa gradinita o zi macar si dezinfectat? tot caut ceva normative


o sa merg Sa vb cu directoarea sa vedem solutii,

vineri organizeaza excursie la costesti arges sa participe la incondeiatul oualelor, ponei...etc. l-as lasa da doar daca ma lasa sa instalez scaunul de masina in autocar, altfel nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Cum ne descurcam??? In mare bine... Cat am stat in spital a venit mama si a stat cu Andra... a rasfatat-o... Andra s-a atasat mult de buni si uite asa am scapat de gelozie, eu stau cam toata ziua cu Cami la san iar Andra ii cere bunicii tot ce vrea... In zilele in care mama nu-i incerc sa o tin cat mai putin pe Cami care dupa ce papa putin adoarme vreo 10-15 min si apoi iar papa..sau papa prin somn ...iar cum vad ca doarme o pun pe pat si profit de cele cateva minute de somn iar cand incepe scancitul cateodata Andra imi zice "Cami plange" si fuge la sora si ii zice sa nu planga. Asa cum ma asteptam Andra vrea sa faca de toate pt Cami... vrea sa ii puna Pampers, vrea sa o dea cu crema, ulei, sa-i faca ea baie... Dar mai avem mult pana ne acomodam in noua formula.
Lumi multa sanatate si tie si Alexei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

monis, f misto ideea pt joc

many imi pare rau ca va ganditi sa mutati vladutul tb sa merg si eu sa discut niste chestii cu directoarea, sper sa fie ok

imi spuneti va rog, la voi la gradi dupa cate zile de absenta se scade masa?



la noi dupa 10 zile consecutive cf contract....dar exista si exceptii .....noua ne-au scazut acum pt 7 zile

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

maine cica mucosii presteaza antipa cu gradi

erau programati si la circ dar se pare ca a fost o mamica in we si a vazut spectacolul si nu e pt ei....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

dankutza am vazut o barza am trimis-o la tine si la many



Mersi. Mersi
Stau in cel mai inalt punct al blocului, adica pe antena sa prind barza. Macar de i-as smulge o pana...

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Multumesc de raspunsuri! Mai astept si alte pareri...

Mi se pare interesant sosonul asta
http://www.jucariidinlemn.com/product/pantof---invata-sa-legi-siretul_62329.aspx







www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dankutza Sandra are papusi, carucior, scaunel si patut pt. papusi, ustensile de bucatarie cu aragaz, puzzle-uri, carti de colorat, plushuri, si alte jucarii mai putin importante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=20" target="_blank">votati g1 si g2
SI buna ziua,
Raluci te invidiez cu slabitul.Eu m-am ingrasat vreo 3 kg si de azi sunt la dieta.
Am o burtica inestetica.Si simt ca nu mai stau hainele cum trebuie.
De citit va citesc dar zilele astea sunt foarte grele pentru mine.
E mult de lucru pentru ca incepem sa avem controale.
pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Incerc sa scriu doo vorbe dar sunt asa obosita...Am plecat de dimineata de la Ema si apoi fuga acasa si apoi fuga la munca

Referitor la intrebarea Dankutzei , Ema se joaca cu magnetii aia de la cartile Teora. Ii lipeste pe frugider, apoi ii ia si-i lipeste pe carte si tot asa Ieri s-a jucat cu tati asa frumos...Cu papusile. Tati tinea papusa apoi isi schimba vocea si ii cerea copilului sa-i dea papa, sa o duca la scoala etc etc Ema a fost asa incantata ca nu mai vroia cu nimeni sa se joace si ne dadea afara din camera.

Buna ideea cu puzzle, o sa-i cumpar si eu unul pt varsta ei cu mai putine piese.

Acum am eu o intrebare: Mai folositi triciclete vara asta la copii? Ma refer la tricicletele alea la care tot noi impingem Eu am avut una pt Ema anul trecut si deja o dau unei prietene care are o fetita de 1 an si un pic. Ema in schimb a primit de la alti prieteni care au copii mai mari o tricicleta la care ea trebuie sa pedaleze. E asa faina, are si frana de mana. Noi asa facem, intre prieteni buni dam mai departe jucarii sau hainute care sunt in buna stare. Ideea e ca Ema nu poate pedala(fie nu are forta fie nu intelege cum merge treaba)... Mai incercam.

Plec acasa, la reveneala

Mergi la inceput