Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Floricik, cum merge munca? daca tot vine vara, s-au inmultit clientii vostri? ce ati rezolvat cu biletele alea de avion?



Licuriciule, la munca se mai misca una alta, acum ca vine vara. Cum apare soarele pe cer cum suna telefonul, cum ploua sau apare un norisor nu mai suna nimeni
Ma bucura f mult ca ne contacteaza turistii care au mers prin noi anul trecut in vacanta si vor sa cumpere de la noi si anul asta. Sunt si chestii care ma supara/enerveaza dar incerc sa nu le bag in seama Cu bilete de avion...asteptam

Fug ca tre' sa ajung acasa, sa-mi iau ceva haine etc si sa plec la zburlita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Floricik, atunci sa fie cat mai mult soare!! tare ma bucur ca va merge, parca mai ieri era cand ne-am intalnit noi acum doi ani si spuneati ca ati vrea sa incepeti voi pe cont propriu agentia voastra...ce trece timpul..

Pup all si weekend placut, mai ales ca va fi cald afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

vad ca e liniste totala prin zona....cred ca toata lumea se bucura de vremea buna de afara...eu sunt la munca ,asa ca va invidieeeez....

nu am mai apucat sa va zic despre vizita noastra la stomatolog,vizita care ,de altfel,a fost f.scurta..ptr.ca asa cum ma asteptam puiul meu nu a fost prea cooperant...concluzia a fost ca e 'posibil' sa fie carii (nu a vrut neam sa deschida gura,statea agatat de mine si a dat-o in plans,deci nu a vazut mare lucru)...m-a intrebat daca e consumator de dulciuri,sucuri de fructe,sucuri acidulate...i-am zis ca nu e cazul...mi-a recomandat periaj corect dupa fiecare masa;am intrebat de pasta de dinti ..mi-a recomandat ceva de la DM-Elmex(cica de asta foloseste si el la copiii lui),a zis ca faza cu bicarbonatul,sarea sunt povesti....a mai zis ca la varsta asta din cauza non-compliantei nu prea se poate lucra la dintisori ...exista posibilitatea de a se face anestezie cu un gaz ilariant(nu mi-a zis denumirea),dar parerea lui e ca nu merita...eventual,cand mai creste se poate recurge la plombita...

ma gandesc sa caut acel cabinet specializat ptr.copii si sa cer o a doua opinie...pana atunci,trebuie sa gasesc o metoda de a scapa de laptele de seara ( care ,zic eu,e principalul vinovat) ...e singura masa de lapte pe care o mai are si de asta nu stiu cum sa abordez problema....

apropo ,ai vostri strumfi mai beau lapte la culcare?!il beau din cana ,cu paiul sau cum?

p.s si mie mi-e dor de vremurile in care nu reuseam sa tin pasul cu voi si citeam pe nerasuflate ce s-a scris...ce sa-i facem?! parca timpul asta ne aluneca printre degete..eu asa simt,ca trec zilele si n-am facut mare lucru...si ma voi trezi intr-o zi ca am copil mare,care nu mai are timp sa stea agatat de fustele lu'ma-sa..uuuff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Salutare,

E atat de frumos afara, am revenit in casa pt somnul de pranz si ne pregatim s-o luam din loc iar cand se trezeste mandra.
Am intrat sa va aduc vesti nu prea bune despre Lumi, care e internata la spitalul CFR cu sinuzita si otita perforata, Annabelle a luat si ea raceala si e pe tratament, speram sa fie mai bine si sa-si revina fetele cat de curand.

O zi frumoasa tuturor!

Mami fericita de Mariuta
si de de 25 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Salutare,


Am intrat sa va aduc vesti nu prea bune despre Lumi, care e internata la spitalul CFR cu sinuzita si otita perforata, Annabelle a luat si ea raceala si e pe tratament, speram sa fie mai bine si sa-si revina fetele cat de curand.

O zi frumoasa tuturor!

Mami fericita de Mariuta
si de de 25 saptamani


Doamne-ajuta sa se faca bine cat mai repede amandoua!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lumi si Annabelle , multa sanatate !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Va salut din spital,fetelor
Eu incep sa ma simt din ce in ce mai bine,acum sunt ingrijorata de Alexa,ca tuseste,saracuta, are vocea foarte schimbata,e plangacioasa si cred ca ii e dor de mine, ca tot timpul incepe sa planga cand vorbim la telefon....Din seara asta incepe Augmentinul,sper sa se simta mai bine maine.

Sunt foarte dezamagita si revoltata cu Arcadia si tot ce tine de ei- caruta de raze, analize, ecografii,controale ORL, nota de plata imensa de la sfarsit- toate inutile..... Le-am trimis un email la care nici macar nu s-au obosit sa raspunda, sa-si ceara scuze....



Monica,multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, insanatosire grabnica si tie si Alexei, tare ma enervez cand aud atatea lucruri groaznice, platim atata pt spitale private/gradinite private si suntem tratati ca naiba... apoi in ce sa mai avem incredere??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Lumi urata tare experienta voastra...tin pumnii sa te intorci cat mai repede la draga de Annabelle...

licu suntem in tara lui Papura-voda...din pacate,la noi nici macar particular/privat nu e sinonim cu profesionalism,competenta etc...platim incoace incolo ptr.sanatate/educatie si suntem bataia de joc a tuturor (stat,privat)...pe zi ce trece sunt tot mai dezgustata de ce vad in jur...singura valoare care ne guverneaza e "banul"...imi vine sa fug cat vad cu ochii din lumea asta nebuna,nebuna,nebuna..

hai ca fug sa ciugulesc ceva ca acus o iau iar din loc...o seara linistita va doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

incerc si eu cateva vorbe pana se trezeste pitix. Nu l-am mai dus vineri la gradinita, l-am lasat sa-si revina din raceala si nici maine nu-l duc ca restul copiilor merg la circ si al meu nu e prea pasionat. AM fost la teatru de papusi de 40 de min si intai a plans si s-a catarat pe mine si apoi s-a plictisit , ce sa zic de circ de 2 ore .
Dar trebuie sa ajungem maine la gradinita sa vedem daca sunt in stare cei de acolo sa respecte un lucru foarte simplu (a nu da medicamente copilului) sau nu. Ca la asta se reduce totul, la rescpectarea dorintei parintelui-client. Nici nu vreau sa ajungem la discutii despre cat de aberant este ce a facut tampita aia, de la faptul ca poate copilul nu a laut niciodata nurofen si face brusc alergie de care nu stia nimeni, ca Iulian in mod particular face diaree de la siropuri, ca in dimineata aia ii dadusem deja antipiteric, cu 3 ore inainte, ca ar putea face alt tratament incompatibil cu ideile nebunei si inca 100 de alte aspecte. Sper sa inteleaga logic ca trebuie sa urmeze ce vreau eu sau va trebui sa caut alta gradinita.

Lumi multa sanatate! si tie si ALexai . Sper sa iesi cat mai curand din spital sa te duci la ea. Ce faci cu Arcadia, platesti factura? Imi pare rau, dar cu o zi inainte de o otita care perforeaza, timpanele nu au cum sa arate ok

Ancutza si ti-au primit-o asa bolnava in colectivitate? SPer ca acum si-a revenit

Ramonika si eu simt ca ma enervez cand nu face copilul ce trebuie sau ce vreau eu () dar ma autoeduc zilnic sa raman calma. Pana la urma toate sunt numai lucruri si totul se poate inlocui. Nu si increderea dintre noi .

Licu chiar ca esti slaba tare, felicitari pentru vointa! pupam copilasii frumosi
La Dragos poate fi si ceara, care era adunata in ureche - se aduna imediat daca folosesti bete, ca alea imping ceara in interior - si care de la caldura s-a scurs in exterior...
Nici daca era gadinita de stat nu intelegeam! Problemele din cauza medicamentelor administrate abuziv sunt aceleasi. Da, e o babatie foarte foarte inteligenta care isi da cu parerea la absolut orice . Am scris si pe blog, sunt convinsa ca i-a dat sirop lui Iulian ca sa-mi faca in ciuda, ca i-am spus sa-si noteze in fisa lui sa nu-i dea absolut nici un medicament fara acordul meu .

Shtephy ce faci mami?

Gabitza eu nu ma pricep ca nu fac asta acasa cu Iulian (am lasat in seama gradinitei ), dar sigur exista perforatoare de hartie cu forme. Si nu mai stai tu se decupezi. Eu n-am oricum asa rabdare

Raluci il invidiez maxim pe Remus pentru gaini si "chighigu" (cocos in limba lui Iulian)

Miany poate totusi nu sunt carii, mai bine mai investighezi

gata, expirat timpul, am plecat la lapte si la aerosoli. sa aveti o zi frumoasa!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput