Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pffff... mi-e dor de zilele cand scriam un capitol pe zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

pffff... mi-e dor de zilele cand scriam un capitol pe zi...


tocmai se fac 2 ani de cand scriem aici, asa e?

hai ca ne-am descurcat mai mult decat onorabil as zice




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dragelor, multumesc pentru suport, am reusit abia acum sa raspund pe blog, dar aici nu mai apuc, ca nu am prea muncit azi ca dimineata l-am avut pe Iulian cu mine si numai am stat dupa fundul lui si acum o iau la fuga sa rezolv una-alta inainte de we. Dar am citit si va multumesc mult de tot! Sper sa apuc sa intru maine-poimaine macar putin




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Monis,Aly la multi ani cu scuzele de rigoare.
La noi e multa de munca ,eu am tot cautat oferte pentru concediu.
Am gasit.M-a ajutat Flori.
In rest toate bune.
Licurici arati foarte bine iar bebe iti seamana perfect.
Monis nu am cuvinte...
Noi l-am inscris pe Geo la gradi.Va merge cate o ora-2 pe zi pana in nov cand v-a intra la program normal.
Cam atat.S-a dus pauza si azi.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare si de la noi!!!

Monis imi pare rau de incidentul cu gradinita (asistenta)..la ce mama saraciei iti mai cer nr.de telefon ,daca nu ptr. astfel de situatii?!...

apropo de gradi,azi am fost de dimineata sa vorbesc cu educatoarea care mi-a fost recomandata...foarte amabila,dealtfel...ea m-a dus la directoare (o tipa ori mai tanara,ori de varsta mea)sa-i spun ca as vrea la dansa...tipa m-a intrebat cand face 3 ani..i-am zis ca in octombrie..la care,a cam strambat din nas...ca,cica sunt putine locuri si au prioritate cei care au varsta implinita la data inceperii gradinitei...WTF?!! la cresa..nu ...ca deja vin cei de un an si asa sunt prea multi ,la gradi nu ca e prea mic...ce faci cu el?!!!!
unde sunt gradinitele,cresele ?!!!... uite ce bine au rezolvat politicienii nostri viitorul tarii asteia...mi-e sila cand ma gandesc si-mi vine sa ma tot duc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

licu am uitat sa zic:sunteti tare frumosi toti 4:nu stiu unde ai ascuns suncile de care vorbesti,ca arati tare-tare bine,iar Dragos e bucatica rupta din tine...

Floricick vizavi de povestea prietenei tale cu nurofenul...mi se pare absurd ceea ce povestesti,alergiile se consemneaza in fisa pacientului ,deci asistenta aceea ori era incompetenta(nu cunostea cazul) ori inconstienta...si oricum inainte de orice administrare se face o testare la medicamentul recomandat ,daca cel in cauza nu a mai luat preparatul respectiv...

Dankutza si eu sunt curioasa ce mai zic fetele vizavi de jucarii...tin pumnii sa fie cu ochisori!!

cam atat ma duce capul acum...va doresc un w-e placut tuturor!!!

p.s eu ,maine,sunt pe baricade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

miany probabil vrea o atentie.
intr-adevar la gradi de stat au voie sa respinga copiii care nu au implinit 3 ani in sept. insa... se mai fac exceptii.
si oricum multe gradinite au pierdut o generatie, avand in vedere ca grupa pregatitoare s-a transformat in clasa 0 la scoala, asa ca s-ar putea sa aiba nevoie de mai multi copii. eu zic sa insisti.

monis da, sa zicem mersi ca se mai scrie pe aici, insa tot mi-e dor de zilele alea cu activitate febrila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Hello hello

Eu la munci cu treaba dar am zis sa-mi bag putin nasul pe aici.
O sa o inscriem si noi pe Ema la gradi. Avem noroc cu pilele bineinteles. Ea daca e nascuta in decembrie unde ar trebui sa o duc?? La cresa?

Miany, ce povestesti tu de testarea medicamentului si fisa pacientului e asa...de Anatomia lui Grey E vorba totusi de spitalul din Buzau unde saraca a ajuns pt ca a fugit de spitalul din Rm Sarat Ati fost la dintolog?

Ramonika si mie imi e dor de perioada cand se scriau o gramada de pagini pe zi. Dar acum toate suntem la job, mamicile care au 2 copilasi sunt ocupate...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

miany probabil vrea o atentie.
intr-adevar la gradi de stat au voie sa respinga copiii care nu au implinit 3 ani in sept. insa... se mai fac exceptii.
si oricum multe gradinite au pierdut o generatie, avand in vedere ca grupa pregatitoare s-a transformat in clasa 0 la scoala, asa ca s-ar putea sa aiba nevoie de mai multi copii. eu zic sa insisti.



nu cred ca va fi o problema neaparat(daca e cazul apelam la "foruri superioare" ca se poate)...ma enerveaza ideea in sine...
P.S..cat priveste "atentia" eu mersesem sa vorbesc cu educatoarea si ea a zis sa mergem la directoare,asa ca ea mi-a sugerat sa-i dau acesteia buchetul de flori (cafeaua a ramas ptr.ea,ca "d.na directoare nu accepta atentii") asa ca ...habar nu am...probabil, se tinea tare ca,deh, e nou-numita (pe criterii politice,of course)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Hello hello

Eu la munci cu treaba dar am zis sa-mi bag putin nasul pe aici.
O sa o inscriem si noi pe Ema la gradi. Avem noroc cu pilele bineinteles. Ea daca e nascuta in decembrie unde ar trebui sa o duc?? La cresa?

Miany, ce povestesti tu de testarea medicamentului si fisa pacientului e asa...de Anatomia lui Grey E vorba totusi de spitalul din Buzau unde saraca a ajuns pt ca a fugit de spitalul din Rm Sarat Ati fost la dintolog?



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009





la cresa nu o iau ca e prea mare si vin cei ale caror mame au optat ptr.un an....cel putin,asa i s-a spus unei prietene al carei copil aflat in prezent la cresa a fost pus pe lista de plecare...

stiam ca uit ceva,noroc cu tine...am fost la stomatolog,dar acum nu pot intra in detalii ca s-a trezit printul...revin cand pot..

vizavi de spitale si personal...chestia asta cu testarea mi se pare absolut elementara...parerea mea...

Mergi la inceput