Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

inca n-am plecat de la serv.....
cand puteam erau amandoi sub 38 si am mai stat....acum dragos e la 39+ si eu am o sedinta

si nu mai spun ca am frisoane de azi dimineata, somnolenta si oaresce furnicaturi prin nas...... cred ca imi iau medical pt mine si bolim tustrei....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

inca n-am plecat de la serv.....
cand puteam erau amandoi sub 38 si am mai stat....acum dragos e la 39+ si eu am o sedinta

si nu mai spun ca am frisoane de azi dimineata, somnolenta si oaresce furnicaturi prin nas...... cred ca imi iau medical pt mine si bolim tustrei....

mami de gemenasi



2+




e mai sigur medicalul de ingrijire a copilului bolnav, in termeni de comentarii de la serviciu . In plus e platit integral din FNUASS (daca cumva iti pasa de banii firmei) .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

da stiu...acu' sa ma decid pe care copil il bag la inaintare
Cred ca e randul Evei, ca data trecuta am avut pt Dragos

Sanatate tuturor!

Incepeti antibioticul?

Eu sper sa nu primeasca asa ceva, ca singura data cand am incercat sa le dau a ajuns instant pe covor si nu mai deschideau gura la niciun alt siropel...a trebuit sa trecem la supozitoare ca sa mai scadem din febra. aveam si propunerea de branula, pe motiv de analize cam nasoale...dar am fentat-o si pe asta

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Salutari din Piatra Neamt!

Imi pare rau de atatia copii bolnaviori, of, of...greu tare cu copil bolnavior, mofturos si nemancacios.

Licu eu am trecut sarcina trecuta printr-o sinuzita f urata pe care am tratat-o cu succes cu cartofi rasi prin razatoarea mare, pusi intr-un prosop, pus in ei sare mare si f putin otet, rulat prosopul si legat la cap de seara pana dimineata, 3 nopti la rand, succes garantat daca e sinuzita

Smara iti inteleg ingrijorarea, incearca sa te linistesti putin si sa fii mai optimista pana faceti analizele si vedeti sigur ce e. multa sanatate!

Dankutza imi imaginez cat de greu iti este, dar incearca sa te stresezi mai putin, stii ca si asta e una din principalele cauze ale infertilitatii. Ti-ar prinde bine o vacanta, un w-end pe undeva, sa iesi din starea asta si sa te relaxezi putin.

Ancutza of of si Sabinutza e bolnavioara...speram ca mai spre sfarsitul sapt sa sa faca printesa bine si sa se mai incalzeasca putin afara, poate reusim sa ne vedem putin

Lumi ma bucur mult ca esti bine, se simte in tonul tau ca esti foarte optimista si ca ti-ai revenit psihic cel putin. Sa va faceti bine sa iesim in parc la joaca

Magda va asteptam cu vesti bune!

pupici tuturor si o zi cat mai frumoasa!

Mami fericita de Mariuta
si de de 25 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

salutare

despre noi am scris aici si aici. despre voi sper sa prind azi cateva minute sa citesc din urma si poate sa si scriu ceva.

va pupez fara exceptie




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Monis, la cursul ala (Joc si emotii) spuneai oare ca exista si ceva carte? Sau am retinut eu aiurea?

atata pot acum, s-a trezit pisi.

rezultatele de la urina le avem pe la 5 iar la sange (cele mai importante) doar vineri.





Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna ziua si de la noi.

in primul rand scriu despre noi, caci am avut parte in ultimele zile de una calda-una rece.
- miercuri m-am trezit iar cu sangerarile de care va ziceam acum cateva saptamani. asa ca nici vorba de sarcina, ci din contra, iar problemele hormonale pe care le aveam de dinainte de a ramane insarcinata cu Sandra. credeam ca sarcina mi-a reglat hormonii, insa se pare ca nu. as vrea sa fac un RMN sa gasesc cauza problemei, maine merg la dr. de fam. sa vedem ce zice. sper sa-mi dea bilet de trimitere, ca e f. scump un RMN, si chiar cu bilet trebuie sa platesc cateva milioane
- vineri mi-am luat bilet de vacanta pt. Bulgaria. mergem in perioada 21-28 august, daca va fi totul bine. am putine emotii pt. ca ne-am programat cu 5 luni inainte, sper ca totul sa fie ok si sa nu se intample nimic care sa ne strice planurile. am vrut initial sa mergem cu agentia Floricikai, insa sindicatul din firma noastra ne deconteaza 50% din valoarea biletului, dar... ne-a conditionat sa alegem doar una din 2 agentii de turism cu care au ei intelegerile lor, asa ca a trebuit sa merg prin Olimp. putin mai scump, insa n-am avut de ales.
- sambata seara i-a fost rau maica-mii si a ajuns la urgente. a dus-o sotul meu, pt. ca era 10 noaptea. a facut o hernie ombilicala din cauza problemelor pe care le are cu ficatul deocamdata au rezolvat-o, sper sa nu se repete problema, pt. ca se ajunge la operatie si asta i-ar mai lipsi acum... a avut dureri crunte de burta, nici nu se putea tine pe picioare. azi in pauza de masa am fost sa-i fac cumparaturile de la piata.
nu va mai putea sta cu Sandra in viitorul apropiat, asa ca azi a trebuit sa chemam pe o colega de-a lui barbatu-meu. acum sunt impreuna. am emotii, ca n-a mai stat cu ea niciodata. fata are vreo 21 de ani, sper sa se descurce pana la ora 17 cand ajungem noi acasa. miercuri iar n-are cine sta cu ea, sper sa apelam la alta prietena.

in rest totul e ok, Sandra vorbeste din ce in ce mai bine, intelege tot. cand a plecat tati sambata cu bunica la spital, ea ma intreba "unde-i tati?" dar eu i-am zis ca a plecat in oras, sa nu o afectez spunandu-i ca bunica e bolnava. insa ea mi-a zis "pe bunica o doare burta". ea auzise ce am vorbit la telefon cu maica-mea si si-a dat seama ca ceva nu e in regula, mai ales ca eram si eu vizibil afectata.
in rest, spune cateva poezii pe care le-a invatat singura, fara sa facem noi un scop din asta, stie cateva cantecele, povesti.
e foarte inalta, e mai inalta decat unii copii de 3 ani. suge in continuare desi toti comenteaza insa nu-mi pasa.

ma intreba cineva de scaun de masina. n-am cumparat inca, trebuie sa luam pana plecam in BG, am pus eu ochii pe unul, insa nu am facut mai mult deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

smara sper sa vii cu vesti bune la analize. sper sa nu se confirme banuielile doctorilor.

gabitza va doresc si voua multa sanatate.

RamoC si eu sunt curioasa ce se ascunde in burtica. asteptam si pozici cu burtica.
la fel si pt. monica si Lalu vrem sa vedem burticile.

Lumi ma bucur ca esti mai bine. daca nu esti sigura de starea nepoatei pana de Paste, mai bine nu te-ai duce la Roman. asta v-ar mai lipsi acum, alta boala... la cat ati patimit amandoua in ultimul timp.

cristina poate din cauza constipatiei refuza olita. incearca sa o tratezi si sper ca se va rezolva si problema cu olita.
noi cu pampers mai stam doar noaptea si pe afara. sper ca in maxim o luna sa o pot scoate afara fara scutec, iar la cel de noapte nu stiu cand o sa renuntam, cred ca la ala e mai greu. oricum prefer asa decat sa-i stric somnul si sa o pun pe oala in miezul noptii.

ali, Licu despre mancare nu stiu ce sa va sfatuiesc. cand sunt eu acasa Sandra mananca foarte putin si se moftureste la aproape orice. insa cand sunt la servici taica-su o indoapa si mananca chiar foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Salutari din Piatra Neamt!



Ancutza of of si Sabinutza e bolnavioara...speram ca mai spre sfarsitul sapt sa sa faca printesa bine si sa se mai incalzeasca putin afara, poate reusim sa ne vedem putin



Mami fericita de Mariuta
si de de 25 saptamani




Noi suntem mai binisor, adica febra nu a mai facut deloc ieri si nici azi, ne mai curge nasucul putin, dar atat, sper sa-si revina de tot in cateva zile ca tare as vrea sa va cunoastem

Si sa speram ca vremea va fi cel putin cum e la ora asta ca sa ne putem bucura de iesire



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Smarandita, tin pumnii si ma rog sa nu fie lupus eritematos. Asteapta sa vez cum ies analizele.

Ancutza, sanatate micutei Sabina.

Dankutza, curaj. Nu te mai gandi la asta. Las-o pe Cezara in preajma ta mai mult si bucura-te de ea.

RamonaC, eu spun sa incercati cu inscrierea la gradinita. Dominic a mers la cresa? Cand am inscris-o pe Oana i-am spus directoarei de la gradinita ca micuta va avea in septembrie 2 ani si 10 luni si mi-a spus ca nu-i nicio problema din partea lor doar ca va sta cu copii de 3 ani si ca pana atunci sa nu mai aiba scutec. Asa ca am inscris-o.

gabitza, sanatate micutilor.

Lumi, poate gasiti altceva de Pasti. Sanatate nepoatei si sa va vedeti cu alta ocazie.



Mergi la inceput