Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Mamicilor, multumesc de sustinure!
Ieri am hotarat sa iesim pe afara impreuna. Nu mai vroiam in casa cu toate gandurile peste noi. Am hotarat sa mergem la Baby Boom. CAstigasem pe facebook o invitatie dubla, asa ca am plecat. Nu aveam ceva de cumparat in mod special, doar de racorit creierii.
Am ajuns acolo. Ne-am intalnit cu o mamica, colega de kinetobebe. Ea ne-am facut fotografiile de pe facebook. Ea are un baietel de varsta lui Zara, care i-a dat fetei un sirag de margele. Tasu' mi-a zis ca e cam devreme sa-i faca baietii curte si sa-i dea margele.
Ne uitam noi la standuri si ajungem la un castel gonflabil. Pe langa castel, vad o mamica cu o fata f cunoscuta. Se uita ea la mine, eu la ea si totusi trecem una pe langa cealalta. Dar ea nu s-a departat. Asa ca ma duc dupa ea si o intreb: Te chema cumva Ionela? Da Ea era! Sunt eu Dankutza. Ionela nostra! Era cu bebe Tudor in brate. Mihnea si cu tati erau langa scena si se uitau la spectacol.
AM vorbit putin. Nu ma intelegeam cu Zara deloc. Am prezentat-o in scurt. Nu avea timp. Trebuia sa calareasca castelul. Lui bebe Tudor ii era fomita, asa ca ne-am despartit. DIn pacate nu am mai vazut-o dupa ce am calarit standurile.
Vreau sa va spun ca e o mamica tare frumoasa.
Azi, am luat-o de la capat cu scandalul. Zara nu mananca si eu sunt cu nervii intinsi la maxim.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
ce fain ca ati intalnit-o pe Ionela . Oare cu care dintre mamici s-o mai fi vazut?
Eu in loc sa invat pierd vremea pe fb si pe net. Nu ma pot concentra deloc la ce citesc, ca imediat imi zboara gandul la Dominic. Azi am si plans de dorul lui .
Maine dimi ar trebui sa mergem sa il inscriem la gradinita, dar cand l-am trimis pe sot sa vada ce si cum pe acolo, era scris si subliniat ca se primesc copii cu varsta implinita de 3 ani pana la 31 august. Si acolo tot pe pile se merge, iar noi ducem lipsa de asa ceva. Bani de gradi particulara nu-s....asa ca .


Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Fete dragi, offtopic.
Eu cred ca am sinuzita, dupa ce simptome am: nas infundat, nu simt gust/miros deloc de vreo 3 zile, dureri de cap in fundul ochilor mai ales seara si noaptea(am crezut ca mi-am stricat vederea, si de asta ar fi durerile), din nas imi curge puroi nonstop, ma doare capul, febra nu am, si mai nou vad ca ma dor maxilarele cu tot cu dinti, cand mestec ma doare tot.. Din ce am citit pe net ar fi sinuzita.
Intrebarea e : ce sa fac?? pana acum i-am dat cu panadol/oscilococcinum si am pus ser in nas, dar oare e mai grav si trebuie sa ii dau ceva mai multa atentie? Ma ingrijoreaza ca au inceput sa ma doara si dintii, si sigur nu sunt dureri dentare obisnuite, plus seara/noaptea/dimineata ma dor ingrozitor de tare ochii cu tot cu orbite si cap. Plus urechile infundate si aud mai prost.

Monis, tu parca erai cu sinuzite la activ? cum te tratai??
Sora mea m-a sfatuit sa ma duc totusi la urgente ca nu e normal de atatea zile sa nu simt gust/miros.. Eu nu m-as duce ca imi rad aia in nas pe acolo..

Mami de Amalia Teodora (03.11.2009) si Dragos Ioan (29.08.2011)

Firefly's shop

BLOGUL MEU



eu la prima si (sper) singura sinuzitaa pe care am bifat-o prin februarie am primit tratament asa :
-2 zile nurofen raceala si gripa la 8 ore, apoi 2/zi
-aerosoli cu o combinatie intre ACC, gentamicina, dexametazona si ser fiziologic (cam 8 ml in total....adormeam pana se termina produsul) ...5 zile (sau 7?)...scriu de laserv din amintiri
-bioparox spray
-niste pastilute homeopate pt imunitate
Nu a vrut sa-mi dea antibiotic (altul decat aeroli) pt ca ;luasem cu ao ;ina mai inainte cand am facut amigdalita sublinguala. De alteceva nu-mi amintesc sa fi luat


2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

si neata tuturor si o calda

Si noi tot cu febra mare, de la 39.3-39.6 pana acum
A inceput de sambata dimineata Eva cu febra si muci siroaie, de ieri de la pranz si Draagos. Azi noapte ii impachetam pe rand, schimbat de pijamale, supozitioare...pe rand in pat cu mine. Febra nu vrea sa scada sub nicio forma, Dragos a mai presta si doo varsaturi nocturne......
Eu am venit la serv sa-mi iau laptopul acasa sa lucrez de acolo, astept sefa(pt invoit) si TNT-ul sa vad ce corespondenta am si plec( e nasol ca am inchidere de luna si acum apar problemele ...zici ca au sta pitite toate pana in ultima zi )...Cred ca ma duc sa iau si o adeverinta ca poate o pun de vreun medical





2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Shtephy. Antipa a fost spre fiasco....a fost ok o perioada, apoi Dragos a inceput sa ceara apa (ramasese in masina- a durat un pic pana a primit) si sa miorlaie si nu a mai vrut sa viziteze. Eva a stat cuminte cu copii, dar a observat la un moment dat ca nu e Ash si tot intreba de el si il cauta....erau iminente si plansetele la ea, asa ca s-a cam bagat viteza la piciumani

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneatza si-o de la Iasi

Fara planuri , fara ganduri , m-am intalnit cu Dankutza la Baby Boom

Vizita la B a fost ok.
Am ajuns la intalnirea LLL si coc o postare pe blog despre asta si inca una despre primul drum la distanta mare cu 2 copii( mici) ca si asta are povestea lui. Pe ansamblu eu descriu intalnirea LLL excelenta si drumul OK . Drumul doar ok pentru ca am avut probleme cu masina, nu tocmai comice ( nu le consider ghinion si nu m-au suparat.... doar ca s-a facut loc la bani)si copiii au avut momente mai dificile din cauza oboselii si statului in scaunele .
Imi pare rau ca nu am reusit sa vad mai multe fete. Imi era dor de Iulian ( dar Monis si-a facut mereu timp pentru mine, asa ca e de inteles ) de Matei de Coqe si speram sa intalnesc gasca Raluci +2... dar va mai fi timp.... intentionez sa mai vin in vara cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Gabitza, multumesc! Sanatate multa la pitici si sa scada febra aia afurisita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Planurile noastre de a petrece pastele la Roman,cu familia, s-au dus pe apa sambetei.... Nepoata mea are rubeola





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

si neata tuturor si o calda

Si noi tot cu febra mare, de la 39.3-39.6 pana acum
A inceput de sambata dimineata Eva cu febra si muci siroaie, de ieri de la pranz si Draagos. Azi noapte ii impachetam pe rand, schimbat de pijamale, supozitioare...pe rand in pat cu mine. Febra nu vrea sa scada sub nicio forma, Dragos a mai presta si doo varsaturi nocturne......
Eu am venit la serv sa-mi iau laptopul acasa sa lucrez de acolo, astept sefa(pt invoit) si TNT-ul sa vad ce corespondenta am si plec( e nasol ca am inchidere de luna si acum apar problemele ...zici ca au sta pitite toate pana in ultima zi )...Cred ca ma duc sa iau si o adeverinta ca poate o pun de vreun medical





mami de gemenasi



2+



si eu bag 5 zile de medical pt ingrijirea lui Iulian. si nici macar nu mi-am luat laptopul cu mine , desi si la noi duduie motoarele de sfatsit de luna .
sanatate!!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Planurile noastre de a petrece pastele la Roman,cu familia, s-au dus pe apa sambetei.... Nepoata mea are rubeola





My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


pai in 2 saptamani nu ar trebui sa nu mai fie contagioasa? (scuze nu mai sunt sigura acum, ca-s usor cheauna).

sanatate!!!


Dankutza un gand bun pt voi toti




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput