Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Eu sunt tare trista. Nu stiu cat voi mai continua cu tratamentele. De cand am nascut, am facut 4 tratamente dintre care care 3 cu inseminari. Nu stiu ce sa mai facem si cum sa mai tratam porblema. Nu stiu cum am putea reusii. Simt ca nu mai am putere sa o iau de la capat tot timpul. PANA CAND?
Am avut 10 foliculi dominanti. O femeie normala are 1-2 foliculi dominanti pe luna. A fost productie de vitro si totusi, nici macar unul nu a fost fecundat. Tot nu-mi vine sa cred.
De joi sunt umflata de plans. Imi mai trece cand e Zara pe langa mine, apoi iar cadem in depresie.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Eu am fost azi matinala, am facut cumparaturile , acum fac mancare(ceva din bucataria greceasca) si curat.

Si Ema a cam scapat de pampers. Doar noaptea ii mai punem , dar de cele mai multe ori este uscat dimineata. Cea mai tare faza(cred ca am povestit-o) a fost in iarna cand eram cu ea langa bloc la un loc de joaca. Avea pampers. O vad asa concentrata, o intreb daca face kk si imi spune ca da. M-am gandit ca nu vrea sa mergem in casa si i-am spus ca poate face pe ea. A zis nu si a inceput sa alerge spre casa. Si dai fuga, fuga pana in casa cand s-a asezat repede pe olita si a tras asa un oftat.

Dankutza nu stiu ca as putea sa-ti scriu sa te incurajez putin.

Smara nu mai citi pe internet ca iti faci mult rau...Ai vazut ce a scris si Ramona, dr de multe ori gresesc.

Ancutza ce ochi mari si albastri are Sabina. Am admirat poza pe mess Multa sanatate, sper sa se faca bine repejor. Si tu cu multa treaba la munci? Eu ma chinui cu Bulgarica...

Magda drum bun. Va asteptam cu vesti bune.

RamonaC si eu as vrea sa vad o poza cu burtica.

Many



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Nu stiu ce sa mai facem si cum sa mai tratam porblema. Nu stiu cum am putea reusii. Simt ca nu mai am putere sa o iau de la capat tot timpul. PANA CAND?
[...]Tot nu-mi vine sa cred.
De joi sunt umflata de plans. Imi mai trece cand e Zara pe langa mine, apoi iar cadem in depresie.



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Salutare fete dragi,

Imi pare tare rau ca sunt asa multe problemute pe aici, fie cu fulgusorii fie cu mamicutele.

Dankutza, imi pare rau ca nu apar odata cele doua liniute, si cred ca iti este foarte greu. Nu te da batuta, or sa apara ele. Vad ca te-ai luptat si cu febra Cezarei. Cand am fost cu Andrei la urgenta din cauza de febra mare, cei de acolo mi-au explicat ca compresele caldute pentru scaderea febrei se pun ca si o "fusta". Adica de la genunchi si pana sub burtica, si cam asta e singura solutie cand nu reactioneaza la antitermice. A fost prima febra cu frisoane si peste 40grd a lui Andrei.

Smara, vad ca Timi se lupta cu alergiile. Ce teste ai facut? Dupa ce timp de vreo 2 luni Andrei nu a mai avut nici o pata pe corp, zilele astea am observat iar ceva pe picioare, si tare ma bate gandul sa aflu de la ce vine.

Am vazut poze cu Licu, si tare mor de invidie. Esti foarte schimbata si arati extrem de bine. Sper ca ati scapat de raceala.

Am citit de experientele prin care a trecut Lumi, ma bucur ca esti mai bine, si sper sa te refaci repede.

Miany am vazut ca si tu ai primit cam aceleasi informatii de la stoma ca si mine. Eu weekendul acesta sunt in Cluj. Azi am fost la Muzeul Zoologic si la Acvariu la Agronomie. La muzeu Andrei nu a fost foarte incantat, in schimb i-a placut foarte mult la pestisori.
Daca se trezeste in timp util poate mergem la circ in parcare la Cora.

As vrea sa vad si eu burtica lui RamoC. Am inceput sa ma
gandesc si eu din ce in ce mai des la BB2. Ma gandesc ca de la toamana sa ma pun pe treaba.

De vreo 2 saptamani Andrei refuza olita. Nu stiu ce s-a intamplat, efectiv nu mai vrea pe olita, desi ziua eram deja fara scutec. Odata cu refuzul olitei a aparut si constipatia. Nu stiu care a fost prima, dar acum face caca o data la 3-4 zile. Tot din acea perioada a revenit si somnul agitat. Se foieste incontinuu noaptea, iar eu sunt foarte obosita.

Saptamana aceasta am avut un audit la servici, asa ca in ultima vreme am fost destul de ocupata si acolo. Ma simt extrem de obosita. Sper sa trec repede peste starea asta.

la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Shtephy nu stiu cum stam cu ultima maseluta ca nu ma lasa sa ma uit deloc in gurita. Cam tot in greva foamei suntem....... traiasca iaurtul si ceva cereale ca in rest......sa nu mint azi a mancat supa toata.....de fapt am observat supele, ciorbele le manaca .... la felul doi spunem pas.....stau si ma gandesc oare s-a saturat de ce ii gatesc sau o fi vorba de vreun moft?

Sanatate multa copiilor bolnavior dar si mamicilor.

Dankutza eu zic sa nu te mai strezezi ca o sa fie bine pana la urma ...hai nu mai plange

Am mai vrut sa mai scriu ceva sau la cineva dar am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Fete dragi, offtopic.
Eu cred ca am sinuzita, dupa ce simptome am: nas infundat, nu simt gust/miros deloc de vreo 3 zile, dureri de cap in fundul ochilor mai ales seara si noaptea(am crezut ca mi-am stricat vederea, si de asta ar fi durerile), din nas imi curge puroi nonstop, ma doare capul, febra nu am, si mai nou vad ca ma dor maxilarele cu tot cu dinti, cand mestec ma doare tot.. Din ce am citit pe net ar fi sinuzita.
Intrebarea e : ce sa fac?? pana acum i-am dat cu panadol/oscilococcinum si am pus ser in nas, dar oare e mai grav si trebuie sa ii dau ceva mai multa atentie? Ma ingrijoreaza ca au inceput sa ma doara si dintii, si sigur nu sunt dureri dentare obisnuite, plus seara/noaptea/dimineata ma dor ingrozitor de tare ochii cu tot cu orbite si cap. Plus urechile infundate si aud mai prost.

Monis, tu parca erai cu sinuzite la activ? cum te tratai??
Sora mea m-a sfatuit sa ma duc totusi la urgente ca nu e normal de atatea zile sa nu simt gust/miros.. Eu nu m-as duce ca imi rad aia in nas pe acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dankutza,te cred ca suferi mult,dar eu zic ca mai bine te-ai bucura de ce ai,decat sa stai sa plangi atata.... Uita-te la partea plina a paharului!

Cristina,ma bucur ca v-ati distrat la pestisori!
Cu olita sunt sigura ca este ceva trecator....da-i o pauza,nu te stresa!

Ali,sunt sigura ca il deranjeaza ceva,nicidecum ca nu ii place ce ii faci tu....din contra,am observat ca Alexa mananca mai bine mancarurile pe care i le-am facut mai des. Sper sa revina la sentimente mai bune fata de mancare cat mai curand

Floricik,inainte sa ma internez in spital,iesisem la plimbari. Eram prin centru,Alexa cu pampers,dar a insistat pana am pus-o in iarba. A facut caca in iarba....imi era o rusine....nu ne-a vazut nimeni,dar ma simteam vinovata.... Mi-a trecut,gandindu-ma ca e plin de caini peste tot,si plin de fecalele lor....
Super tare Ema sa se tina atat de mult,draga de ea!
Si Alexa face atat la olita,cat si la toaleta....dar noaptea si la somnul de pranz este,in continuare, cu pampers, si il umple!

Licu,cum te simti? Sper ca mai bine.....Am uitat sa-ti spun ca sunt bune compresele calde pe fata,ajuta putin la desfundarea nasului.... Vezi ca la mine infectia aia de la nas s-a acumulat la urechi....ai mare grija


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Hai sa va mai plictisesc si despre noi

Alexa a terminat tratamentul,nu mai tuseste deloc,sunt atat de fericita!!!!
Eu ma simt mult mai bine astazi,inca putin ametita(si asta cred ca e de la perforatia din timpan),dar este o imbunatatire enorma a starii generale: pot sa merg,nu-mi mai simt genunchii tremurand!

Astept cu nerabdare sa se opreasca vantul si sa se mai incalzeasca afara,sa iesim la joaca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Iete ce bate vantu si pe aici, nu doar pe afara..

Lumi, nu ma simt mai bine, dar nici mai rau, astept sa treaca. Ma bucur ca Alexa e bine, si eu ma rog sa se termine odata vantu asta de afara ca ma dispera de tot, e cald dar din cauza vantului se suceste imediat si devine frig...mai si ploua, urat, zici ca e toamna nu primavara

Danku

Ali, si la noi e greva foamei, dar e greva foamei de ciorba, ca in rest mai ciuguleste cate ceva.. nu deajuns cat sa stiu ca a mancat bine :(
Azi in disperare de cauza i-am blenduit o ciorbita de fasole rosie poate poate gusta si ea altceva inafara de eterna ciorba/supa cu carne si mananca. Surpriza..a mancat cat ii pusesem eu putin, si cand m-am dus si i-am mai adus deja era bleah
Astept cu mare mare ardoare gradinita aia poate poate s-o domestici acolo si va invata ca mai exista mancaruri si altele inafara de ciorba mea, ca orice ii dau eu nou sa manance e un mare bleah..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Lumi, Laura sa speram ca revine pofta de mancare.....azi a mancat cateva feliute de castravete murat...si un pic de carnita si chiar supa....intrebarea e cat timp?
De maine nu stiu ce a face ca ramane cu buni eu incep serviciul. Ieri am fost la cumparaturi si am burdusit frigiderul cu lapte, iaurt si cereale. Nu stiu de ce nici grisul care ii placea foaste mult acum nu mai vrea sa manace...papanasii manca la fel acum numai dulceata ii trebuie . Zau daca mai stiu ce sa ii gatesc ce sa ii mai fac.

Va doresc sanatate in cotinuare mamicilor si copilasilor sa va faceti bine ca dupa cum arata timpul de marti se incalzeste

Mergi la inceput