Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Magda, exact, fiecare cu ce il doare, deci pe tine nu ar trebui sa te afecteze barfa aia. Daca tot se plange, sa isi schimbe frate locul de munca. Adica tu trebuie sa iei decizii in viata in functie de comoditatea unora sau altora..hai sa fim seriosi.
Bine, si pe mine m-ar fi afectat sa aud asa barfa, dar la urma toata trebuie sa fim tari si sa nu ne mai intereseze ce zice x,y.

Si da, cred ca ai devenit imuna la micile accidentari prin prisma celor petrecute cu Rares.
Tin pumnii sa fie ok consultatia si sa veniti voiosi si sanatosi!
Haidi te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

De marti Dominic a plecat in vacanta cu mamaia la Strehaia si eu anm facut santier in toata casa.
Am chemat zugravul sa imi pregatesc sufrageria pe care cred ca o sa o invadez din toamna cu fiica-mea ( nu, nu am confirmarea sexului, dar eu tot pispirica zic ca este ).
Faza naspa e ca imi e un dor de soricel.... de acum m-as duce dupa el. Am zis ca il lasam pana la Paste si mergem si noi acolo, dar cu siguranta nu o sa rezist atat fara el. Adineauri m-o sunat sa imi zica ca o facut pisu in apa si apoi s-o bagat cu pijama cu tot in apa in timp ce mama vorbea la telefon. Si era tare fericit ca si-a udat pijamaua si acum e doar in bluzica.

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

RamoniXX, eu te vanez cu pozele, o burtica nu vedem si noi???

Lumi, sigur era de la salata, daca ai mai pus cumva si otet...dupa laptele cu gris sigur ai rezolvat-o de-o noapte de pomina
Dragosu e binisor, am terminat antibioticul, vad ca nu ii mai curge urechiusa, ceea ce ma face sa cred ca in sf.s-a vindecat.
Pe zi ce trece e mai activ, si mai incapatanat. Daca ne vede cu ceva in mana, jucarii de-ale sorasii, sau altceva devine foarte atent si agitat, se zbate sa ajunga la ele sa le rontaie, daca ii iei vreun lucru interzis de rontait din maini se pune pe un plans...pfoai... Cred ca o sa fie un mare capos.. O sa ii mancam din palme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Lumi, ma bucur ca sunteti amandoua mai bine si mai ales ca ai iesit din spital si esti cu papusica ta acasa.
Semestrul asta avem la scoala materie de studiu "virusologia"din care facem cate 8 ore pe saptamana. M-am acrit de atatia virusi si ma tot rog sa nu se prinda de nimeni, la cat de pacatosi is. Mai ca prefer o boala din asta obisnuita la care se stie evolutia si tratamentul (daca tot tre sa am ceva si as putea alege ) decat un virus care nu se stie ce complicatii poate sa dea. Sper sa te pui pe picioare curand si sa nu maerga virusul mai departe in familie.


Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Laura, am o burtica asa faina , cel putin asa mi se pare mie... Dar nici o poza nu am facut. De fapt nu am mai facut anul asta poze deloc ca am ratacit pe undeva aparatul foto, iar poza pe care am facut-o la soricel saptamana trecuta e cu telefonul meu. Trebuie sa imi pun colegele sa imi faca poze cu ap de serviciu, ca nu cred ca o sa ma mai bucur vreodata in viata de burtica (din asta cu surprize, vroiam sa zic).

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Fetelor, multumesc de ganduri bune si incurajari. Am scris azi pe fuga si cam confuz.

Asa cum spuneam, am decis sa mergem la doi medici -cei mai renumiti dermatologi, sa avem doua pareri.
Primul (cel de ieri) - prov. univ. a spus ca e serioasa treaba, nu e vorba de nici o alergie alimentara (care s-ar fi manifestat cu totul altfel). Deocamdata a spus ca banuieste a fi alergie solara, dar i-a dat sotului si o trimitere sa mearga cu Timi la analize luni, sa vedem daca nu e ceva boala. Asta mi-a spus sotul ieri. Azi a mers cu el la al doilea medic - care a spus imediat ca e alergie la soare, a scris reteta cu nu stiu ce siropuri si creme, si ....ne vedem dupa 20 de zile la control.

Ajunge sotul acasa, aduce toate hartogariile din masina, si cand ma uit ce i-a scris pe trimitere, ma apuc sa googalesc imagini. M-a luat instant cu transpiratii, durere de stomac si apoi de ficat. Mi s-a facut rau fizic si nu am mai putut citi.
Acum m-am mai linistit oarecum si sap in continuare pe net, rugandu-ma sa fie doar o alergie solara si nimic mai mult.





Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salut, vreau neaparat sa scriu si eu doua vorbe pe repede inainte ca maine lucrez

Smara eu sunt convinsa ca Timi nu are nimic grav si ca e doar o alergie, dar te imbratisez si sper sa treci usor peste timpul ramas pana afli diagnosticul si te linistesti

RamoC cate saptamani de sarcina ai? sper sa fie cu fundite si sa nu trebuiasca sa redecorati camera

Licu' ma bucur ca Dragos e mai bine, cat despre "caposenie" nu trebuie sa iti faci griji ca asa's majoritatea si asta e tot farmecul

Many ce faci? esti bine? hai si zi-ne doua vorbe ca nu te-am mai citit demult. Ce face Vladutul? Dar Lila?

Cuscri culmea e ca face mofturi nu cand e bolnavioara, azi a fost tare cumintica, a stat numai la mine in brate si a cantat, off, abia terminasem tratamentul cu antibiotic, acu' tre sa astept iar 3 zile sa vad ce are. La noi in oras este si o epidemie de rubeola si o viroza foarte puternica si dct mi-a suspectat-o si de infectie urinara si i-am dus azi-dimineata proba. Vedem noi luni, dar tare e uracioasa situatia asta.

Mi-e dor de copilasi, cred ca Iustin e un adevarat cavaler, iar Stefita il invata numai traznai , asa-i? Cred ca e tare frumos cu 2 si indiferent ce discutii mai apar in casa ei sunt viata ta si iti umplu zilele de bucurie. Eu nu sunt deacord cu tine, sa nu te superi pe mine, cred cu tarie ca odata si odata tot se va rezolva situatia actuala. Si stii cand? Dupa ce termini concediul si incepi serviciul. Te imbratisez tare.

Magda ce mor eu pe oameni dintr-astia care insista cu "vaaaii, ce-ai patit??" si care streseaza copilul mai mult decat e cazul. Ma bucur ca sunt mai bine copilasii.

Miany intr-adevar ai un copilas tare istet si ma bucur cand ne povestesti de el, tare mi-a fost drag sa mi-l imaginez cu iti daruieste soarele

Lumi m-am tot chinuit sa-ti scriu cateva vorbe zilele trecute, dar nu am reusit...imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, sper sa te refaci repede...iar cu Arcadia, nu stiu ce sa-ti spun decat ca eu sunt de parere ca "omul sfinteste locul", in cazul de fata doctorii care te-au consultat au adus o mare bila neagra spitalului. Te pup

Floricik imi pare rau ca nu ajungeti la zburlita, sanatate multa va doresc. Sper ca la job e bine si curg ofertele .
Si eu stiam de mastile cu argila, de baut nu am auzit niciodata

Stanucel imi pare rau ca Adelina a suferit cu ochisorii, din pacate situatiile astea sunt imprevizibile.

Monis ce faci? gata controalele? Vezi ca s-ar putea sa vin in vizita...prima destinatie cu Eturia: Belize
Cum ai rezolvat cu asistenta de la gradi...ai zis ca scrii pe blog...ai scris si nu am nimerit eu?

Daca tot am ajuns la capitolul gradi...Sabina a fost laudata ca se schimba singura pt somnul de la amiaza...se dezbraca de hainute si se imbraca cu pijamaluta fara nici un ajutor ... si cred ca am uitat sa va spun ca de 2 saptamani nu mai poarta pampers decat noaptea, nici macar afara nu-i mai pun...stie sa se tina pana ajunge la olita ... in rest, e tare tare incapatanata, vrea sa faca totul SINGURA...asta repeta mereu si nu ma lasa sa o ajut cu nimic. singura sa se spele, singura sa se imbrace/incalte, sa-si puna pampers seara, sa manance, etc

A inceput sa comunice in fraze...prima a fost: "fac nani cu tati" , ii striga pe nume pe copiii de la cresa si socializeaza frumos, recunoaste oriunde o ceasca de cafea si zice "cafia, nu copii" , e tare cocheta si deja isi alege singura tinutele, refuza categoric unele hainute daca nu ii plac si nu mai stiu...va las ultima poza cu care a facut furori

Ionela ii sta tare bine lui tati cu Tudor in SSC , am vazut cat te-ai bucurat ca l-ai primit, sa-l folositi cu placere

Ramonik ce vrei sa zici cu "e cu probleme de sanatate"? ... sper ca esti ok

Tina imi pare rau de tatal tau, sper sa treaca usor si rapid operatia si sa se refaca repede

Dankutza lasa ca o sa fie si cu ochisori, si daca nu o sa fie oricum ai acasa o pereche superbi, ai Cezarei .

Ralu_seby, Dozz ma bucur mult sa va vad

Liliiiiiiiiiiiiii ... ce faci?

aaa, va multumesc mult pt voturi, va rog sa votati doar o fotografie si doar daca va place...merci

Dana voi cum mai sunteti? au trecut racelile?

aveam de scris mai multe, dar nu mai pot sta, ma duc in pat langa Sabina ca are frisoane si tremura toata...nici nu stiu cum poate dormi mititica

va pup si va doresc somn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Smara din exeprienta iti spun, NU MAI CITI PE NET DESPRE ASTA! Mi-au zis medici de familie si ginecologul s anu mai citesc pe net ca se scrie tot felul de prostii. Mai bine asteapta sa ajungi la dr sa-ti spuna exact. Eu sper sa fie ceva usor care va trece cu putin tratament.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Copilasii sunt bine, raceala incepe sa se retraga.
Luni plecam cu Rares in Germania la control, Iarina ramane 3 zile cu mamaia. Cand ne intoarcem mergem la comisie pentru prelungirea certificatului.
Sper sa venim cu vesti bune iar urmatorul control sa fie in toamana.

[


Doamne ajuta sa fie totul bine. Te astept cu vesti bune! Drum bun!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
Sabina iar a facut febra, m-au sunat de la cresa azi ca avea 39.5 , la servici e muuulta munca, de plecat nu stiu cand si cum o sa plec prin tari straine, deocamdata stau la rand .



Of! SI voi??? Noua ne-a trecut. A tinut fix 24 de ore, 4 pusee de temperatura si apoi gata. Am ramas doar cu refuzul mancarii.
Multa sanatate

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput