Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy


Cuscri ce mai faceti? De ce esti asa ocupata ? Acusi vine vara si mergi in interes de serviciu in excursii S-a facut bine Sabi ?



Cuscri

Nu am timp fetelor, deloc ...Sabina iar a facut febra, m-au sunat de la cresa azi ca avea 39.5 , la servici e muuulta munca, de plecat nu stiu cand si cum o sa plec prin tari straine, deocamdata stau la rand .

Sotul a fost plecat 3 zile sapt asta si pleaca iar 3 zile sapt viitoare, Sabina are o perioada ciudata, cu urlete si mofturi exagerate, incerc sa-i fac fata cu calm si nu prea imi reuseste

Va citesc, mai mult pe sarite de la servici, acasa nu am avut net decat cu portia, nush ce s-a intamplat cu astia de la RTC.

pup toate fetele si toti copilasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Concluzia unanima a celor mai renumiti dermatologi de aici: alergie la soare!
Cica va trece pe la 5-6 ani, nu o va avea toata viata.
Ce fac eu cu el la vara la mareeee? Si toata vara? Si 5-6 ani???


Edit: acum a adus sotul toate hartzogariile din masina si m-am uitat si eu pe trimitere si retete. Desi medicul i-a spus ca banuieste alergie solara, i-a dat totusi trimitere pt analize de sange. Acum am citit ce scrie pe ea: e suspect de lupus eritematos. Am dat un search pe google imagini si mi se pare ca ce are Timi arata cam la fel cu ce e acolo la unele imagini: are pete roshii sub ochi pe pometi si pe nas putin mai estompate. Ba de ieri au aparut cateva mici si in jurul gurii. M-am ingrozit cand am citit despre aceasta boala. Nu ma pot opri din plans si acum a inceput sa ma doara si ficatul.

Ce am scris mai sus cu alergia la soare mi se pare acum PARFUM pe langa diagnosticul asta. OOOOFFFFFFF, mi se pare o vesnicie pana luni cand merge la analize.



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Cuscri si la noi sunt multe mofturi ,urlete &co .daca u-l las sa faca tot ce-i trece prin cap urla ca din gura de sarpe ,se tavaleste pe jos ,ma loveste daca ii vorbesc si imi zice "du-te d-aicea ".
IMi pare rau ca iar e bolnavioara Sabi ,of ,of ,macar e weekend si se va pune un pic pe picioare

Smara tare rau imi pare de vestile ce le-ati primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Smara acuma vad ca ai editat ,tin pumnii sa nu fie nimica grav cu Timi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Magda ce fac cei mici ?

Ce imi place poza ta cu freziile !

Copilasii sunt bine, raceala incepe sa se retraga.
Luni plecam cu Rares in Germania la control, Iarina ramane 3 zile cu mamaia. Cand ne intoarcem mergem la comisie pentru prelungirea certificatului.
Sper sa venim cu vesti bune iar urmatorul control sa fie in toamana.

Multa sanatate copilasilor bolnaviori !

Zilele trecute Iarina s-a lovit cand se juca in curtea prietenei ei intr-un geam (noroc ca era slefuit). Are pe obraz si nas o urma rosie care incepe sa ii treaca deja.
M-a surprins atat reactia mea cat si a celor din jur (de fapt a celor din jur ). Mie mi s-a parut ok, o vanataie care va trece in cateva zile. Cei de la gradinita (educatoare, ingrijitoare, colegi) au avut o reactie care mie mi s-a parut exagerata: vaaaaiiii, ce ai paaatiit !!!... daca o sa ramana urme !!!...
Acum, revin si ma intreb: sunt eu cumva imunizata de la experienta cu operatiile lui Rares ? ... intrebare intrebatoare

Am mai primit zilele astea si un mesaj pe "telefonul fara fir" (mica barfa) de la colega mea care imi tine si mie locul pana revin din CIC. A repetat convingerea ei pe care mi-a transmis-o si mie la plecarea in CIC si pe care o uitasem: ca eu sunt persoana care i-a facut cel mai mare rau din viata ei (prin decizia de a face un al doilea copil, plecarea in CIC si neramanerea pe baricadele serviciului).
Cu alte cuvinte: fiecare cu ce-l doare.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Smara, oare la cine din fete am citit eu ca baietelul mai mare e suspect de lupus mai demult?? Cred ca Mihamora? poate ne mai citeste sa ne zica si ea ceva.
Pai daca in hartii scrie de lupus,de ce toti doctorii aia renumiti ti-au zis de alergia la soare? Off, hai poate nu ofi nici una nici alta. Intre timp ce tre sa faceti? v-a dat ceva tratament?

Stephy, asteptam sa dai cu rosii ca te-am parat
felicitari lui Istinut ca nu mai vrea cu pampers

Ancuta, multa rabdare iti urez, imi pare tare rau sa aud ca Sabi e bolnavioara..offf Insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna seara!

eu sunt la munca si profit de un moment de liniste sa zic doua vorbe...

Smara imi pare rau ca sunteti inca in stand-by...tin pumnii sa se infirme suspiciunea...ai grija si de tine!!!

Ancutza multa sanatate Sabinei!!!

Shtephy ma bucur sa te citesc ...felicitari ptr.Iustinut!!!! cat il priveste pe strumful meu ...nu stiu cat e de istet ,dar e al meu si il ador!!!...

magda sa va intoarceti cu vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Stanucel,ma bucur ca e mai bine Adelina

Ramonika,initial la asta m-am gandit si eu....i-am si intrebat pe cei de la Arcadia,dar ei nu pot face teste atat de complexe,incat sa depisteze virusul exact.
Oricum, nu cred ca a fost nimic special, o viroza puternica,in ziua debutului am calatorit,deci nu am putut controla febra,nu m-am odihnot etc,....iti dai seama,schimbat 2 avioane, presiunea din avion etc.... La care s-au adaugat erorile comise de cei de la Arcadia in diagnosticarea,respectiv tratarea infectiei, si uite asa s-a ajuns la perforarea de timpan.
Cu indigestia,cred ca mi s-a facut rau de la salata cu ceapa verde si ridiche pe care am incercat-o aseara- dupa mult timp petrecut doar cu supa si lapte cu gris,stomacul meu a facut un mare soc!

Shtefy,ce placinta delicioasa ne-ai copt!
Ma bucur mult de tot ca ne-ai scris....imi pare tare rau ca treci printr-o perioada grea...eu tot sper ca se va rezolva spre binele vostru,al intregii familii
Felicitari pt dieta...poate mi-o trimiteti si mie,ca la cum mananc de cand am venit acasa,cred ca ma voi rotunji repede!
Si felicitari pt baiatul mare,care a scapat de pampers!

Smara ,mamico,nu stiu cat te vor ajuta vorbele noastre,stiu cum e cand te sperie medicii cu cate ceva ca nu ai liniste si te gandesti la ce este mai rau. Diagnosticul nu este sigur, ii veti face analizele,si sunt sigura ca veti avea vesti bune....uite asa simt eu!
Linistete-te si nu te mai gandi la ce este mai rau,chiar daca doar asta iti vine in minte!

Ancutzica,multa sanatate Sabinutzei....sper din tot sufletul sa nu mai faca febra,sa va bucurati de weekend!
E normal sa fie mofturoasa,ii este rau,saracuta....va pup cu drag!

Magda,sa dea Domnul sa aveti o calatorie frumoasa si sa veniti cu cele mai bune vesti de la control!
Sunteti mereu in inima mea

Licu, ma bucur ca Amalia e bine....voi cum va mai simtiti?
Cum e Dragoselul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
am citit ultimele pagini si m-am intristat tare. Mi-am adus aminte ca acum doi ani eram terminata de vorbele pe care le-au zis la spital la Craiova despre Dominic "baiatul cu sindromul". Nu mai eram in stare de nimic si doua saptamani pana la primirea analizelor parca am fost nebuna. Smara, e greu ca ai citit ce ai citit acolo, dar e doar o suspiciune. Am citit si eu aici pe forum ce presupune boala respectiva si cred ca medicul s-a gandit doar sa elimine orice suspiciune si nu e vorba despre asta. Doar petele alea din cele 11 simptome...Abia astept sa va faceti analizele si sa va linistiti. Sunt sigura ca nu o sa se confirme boala. Tin pumnii!



Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


RamoC,e cu fundite,s-a comfirmat????
Voi ce mai faceti? Hai mai zi si tu ceva de voi!

Mergi la inceput