Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.
Azi am inscris zburlita la gradinita.

La munci am multa treaba si nu am deloc timp sa va citesc.
Multumesc pt raspunsurile legate de trici. Si eu care credeam ca doar copilul meu nu stie sa pedaleze

Din pacate maine nu plecam la Ema pt ca sotul e racit cobza si eu pe langa el...Nu vrem sa-i dam vreun virus ca asta mai lipsea. Si fiind sfarsit de luna avem si mult de lucru la birou...

Tina sanatate tatalui.

Smara de ce nu incerci o cura cu argila? Face minuni pt gastrite, colite etc Eu doar ce am inceput una ca ma supara o gastrita mai veche.

Miany orice ar fi facut fetita la cresa, totusi la 1 an si 7 luni...sa fim seriosi. Cred ca maturam cu ele pe jos...sau ma rog il lasam pe sot

Lumi cat de mult m-am bucurat cand am citit ca ai ajuns acasa. Sanatate multa.

Monis stiu la ce tip de masinuta de referi...din aia gen Flinstone la care copilul tre' sa dea din picioare. Ema are una dar anul asta inca nu i-am aratat-o. Se ridica partea aia de jos(nu stiu cum sa explic) si se face trotineta. Anul trecut statea in picioare pe ea si eu o impingeam.

Stanucel nu cred ca aveai ce sa faci. E chestie de secunde...Sper sa fie mai bine de la picaturi.

Dankutza, Shtephy

Gata. Plec la nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

am revenit si eu putin (scuze de greseli la mesajul anterior)

in seara asta s-a simtit putin mai bine,dupa ce a mancat s-a jucat cu frate-sau cu mingiuta si chiar a ras mult
sunt foarte bune picaturile, doar ca au antibiotic si nu stiu cat bine ii face...vedem cum se simte si maine, si sun pediatra

in seara asta a adormit singurica cu lapte si micky mouse, si asta este in semn bun...

floricik sa ai spor la lucru si sanatate multa

ionelamaria eu mi-as dori sa ne vedem putin,dar sa imi spui in ce zona abucurestiului vei sta/vei veni

miany75 tare scump trebuie sa fi fost puiul tau

lumi sanatate multa tie si fetitei

fug la
noapte buna mamici

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Stanucel nu esti tu de vina. Nu poti sta chiar in spatele ei tot timpul. Si eu ma necajesc tare daca i se intampla ceva lui Zara. Odata chiar am tipat la un copil. Zara era in leagan si el s-a repezit la Zara sa-i scoata ochii efectiv ca sa se dea jos. Am incercat sa-l imping, dar cum tipa, am tipat si eu la el si i-am zis o gramada. In timpul asta tasu mare statea pe banca si vorbea linistit. M-a frapat ca Andrei a venit repede sa o apere pe Zara. Si saracul de el si-a primit cateva palme de la copilul acela needucat. Ce m-am mai enervat!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Stanucel, si eu cred ca nu aveai ce sa faci ca sa o protejezi pe Adelina. Uneori suntem luati prin surprindere si daca suntem cu ochii in 4 si antenele ridicate. Sanatate multa si sper sa i se curete ochisorii cat mai repede!


Floricik
, poate zic o tampenie acum: eu am cumparata o galetuta de pudra de argila din RO, ca nu gaseam pe aici nicicum, si obisnuiesc sa imi fac saptamanal masti cu argila pt fatza. De acolo sa incep sa mananc vrei sa zici? Sau sunt eu
Daca ai un pic de timp, scrie te rog cum iei tu argila, nu de alta, dar vezi cat de habarnista sunt.

si spor la munci!



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Floricik,sanatate multa. Mai bine ca nu va duceti,decat sa-i mai dat si ei....lasa ca va trece repede,si apoi va veti putea bucura de timpul petrecut impreuna!

Smara,am auzit ca se si bea argila....dar asteapta sa te invete fetele,ca eu nu am folosit-o niciodata in afara mastilor....

Cum nu-mi era de ajuns ca ma simt lesinata toata si ametita, azi noapte am mai facut si o indigestie.....dureri ingrozitoare de stomac,am vomat si am ajuns sa ma culc pe la 2.... Bine ca m-am calmat si am dormit bine pe urma, iar dimineata m-am trezit fara dureri de stomac!
Parca nu se mai termina....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Smara ai fost tare simpatica cu galetusa cu argila
Ma gandesc sa nu fie argila folosita special pt cosmetica. Eu am dat comanda la Dr Bocan, la Alba Iulia de argila speciala pt tratament. Am dat 60 lei pe 2 kg. Se ia timp de 3 saptamani de 3 ori pe zi. In 100-150 ml apa se puna argila cat o nuca se lasa sa stea de seara pana dimineata. Dimineata se bea apa tulbure(se amesteca)si iar se pune argila in apa pt a fi bauta la pranz ...si tot asa. Oricum in colet trimit si instructiunile.
Am mai facut o cura cu argila acum 10 ani si tare bine mi-a facut.

Fetele scuze pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Cum nu-mi era de ajuns ca ma simt lesinata toata si ametita, azi noapte am mai facut si o indigestie.....dureri ingrozitoare de stomac,am vomat si am ajuns sa ma culc pe la 2.... Bine ca m-am calmat si am dormit bine pe urma, iar dimineata m-am trezit fara dureri de stomac!
Parca nu se mai termina....



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

lumi imi pare tare rau sa aud ca tot nu te simti bine

adelina se simte mult mai bine, punem picaturi doar seara la culcare la recomandarea pediatrului, dar maine seara nu mai punem deloc...azi am mers cu amandoi copii si am luat masa in oras, s-a zbenguit pe acolo nu a stat o clipa locului,asta fiind un semn bun

va urez un we minunat si calduros

PS
la noi se lasa cu musafiri de la brasov, deci vom fi cu casa plina

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello ,hello si multumesc tuturor pt cuvintele frumoase .

Raluseby ma bucur mult sa te revad activa pe forum. Ne-ai promis niste pozici cu todlerul tau ,le-am ratat eu oare sau n-ai avut vreme ? Ma intrebai cum mai sunt .Pot spune ca sunt mai bine pt ca astia mici ca si voi toate de altfel nu ma lasati sa fiu trista .Problemele nu le-am rezolvat si nici nu le vom rezolva vreodata asa cum am mai spus .

Licu vad ca m-ai parat ,intr-adevar dieta Rina imi face bine la moral ,multumesc pt sustinere

Cuscri ce mai faceti? De ce esti asa ocupata ? Acusi vine vara si mergi in interes de serviciu in excursii S-a facut bine Sabi ?

Lumi sanatate multa multa ,imi pare rau ca te chinui asa .Sper din suflet sa te refaci repede ,mami !

Monis de ce esti asa tacuta ? Iara trebi multe ? Iuli e bine ?

Smara si tie iti tin pumnii sa fii curand in forma maxima .Nu ma pricep deloc la argila din pacate .Si sper sa nu fie alergic Timi nici la soare .

Flo e mai bine ca nu va duceti asa raciti la Zburly ,desi tare dificil trebuie sa fie .Am vazut ca incepe sa se miste treaba la agentie ,ma bucur si va tin pumnii sa vindeti din ce in ce mai bine .Iustin nu are de gand sa pedaleze la trici ,dar verisorul lui mai mare cu 4 luni, pedaleaza de zor pe bici de 12 inchi cu roti ajutatoare .Avem de gand sa facem curand o vizita la Decathlon sa probeze biciclete ,poate il va atrage vreuna .Stiu ca au si modelul acela fara pedale ,care invata copilul sa isi tina echilibrul..

Stanucel nu cred ca are rost sa te invinovatesti atata ,se intampla accidente de acest gen .Important e ca se simte bine acum micuta .

Miany tu ai un baietel tare inteligent si dragastos ,e un scump .
Nu stiu sa-ti raspund cum se face triajul la gradi pt ca Stefi merge cu tati dimineata ,eu nici nu o cunosc pe asistenta .

Danku imi pare rau ca ati esuat de data aceasta .Sper ca e mai bine Pinky si va inveseleste sa treceti mai usor peste asta .

Ramonika sa te faci bine repede !

Dymo imi pare rau ca va luptati cu anemia lui Danut ,stiu ca-i tare pacatoasa .Pe masura ce creste oare nu va asimila mai bine din alimentatie ?
Ce sperietura cred ca ati tras cu febra aia mare ,acum e bine puiutul?

Pirelia pe Oana sa ii treca ochisorii si tusea .

Ionela dixtractie frumoasa la Bucuresti si sa aveti plimbari cat mai frumoase cu achizitia noua .Jambierele Dianei sunt minunate ,toamna viitoare o sa cumpar si eu neaparat.

Manyimi lipsesti mult de pe forum .
La fel ca toate fetele pe care nu le-am mai citit in ultima vreme ,iar pe altele de -o vesnicie .

Ali a iesit maseluta buclucasa ?Toti copilasii au perioade de greva a foamei fara sa ne dam seama intotdeauna de motiv. Noi n-am avut deloc treaba la randul 2 de maselute ,nici nu stiu cand au iesit .Mai trebuie sa iasa 2 ,sper sa nu apara surprize tocmai pe final.

Raluci parca ai promis si tu ceva poze
Noua la gradi ni se scade de la plata mesei fiecare zi de absenta. Asa era si la cea privata .

Gabitza cum a fost vizita micutilor la Antipa ?
Carucior eu am avut chicco si la Stefi si la Iustin .Daca exista spatiu de depozitare e super cu landou .

Dozz pare interesant site-ul cu fructe deshidratate ,multumim

Magda ce fac cei mici ?

Strumfy ma bucur ca Andra s-a atasat de buni ,cred ca va acomodati din ce in ce mai bine in noua formula .

Monica fetele si burtica

Angi ce faci ? Esti pe ultima suta cred ... cum te simti ? Ce face Ana ?

Si acum sa imi laud si eu baiatul . Am scapat de pampers destul de usor ,avem probleme doar la kk ,ii e greu sa faca la olita /wc . El in somn nu mai face pipi de o vreme asa ca nu mai avem nici noaptea pampers ,iar afara udam iarba /furnicile fara probleme .
Si el este fan puzzle ,are mostenite de la Stefi o gramada ,are de unde alege .

toate fetele






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lumi naspa. oare nu ai luat vreun virus mai ciudat de prin Anglia sau de la persoanele cu care ai intrat in contact in avion si poate au fost in tari exotice cu cine stie ce virusi... zic si eu...
sanatate multa

Mergi la inceput