Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

apropo de gradi,fetele care duceti copiii la gradi ...cum se face triajul pe la voi? ma refer la partea cu verificatul gatului?

va intreb ptr.ca atunci cand am fost sa vorbesc cu educatoarea,se facea acel triaj ... si n-am vazut ca asistenta sa aiba vreo ustensila in mana pt. a efectua operatiunea...ca ma gandesc ca nu toti deschid gura benevol si atunci e nevoie de o spatula ..eu,n-am vazut nimik de genul prin zona si acu stau si ma intreb cum procedeaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

si ca tot veni vorba de crese/gradi...aseara mi-a povestit o colega un incident petrecut la o cresa de langa mine...o fetita de 1,7 luni a fost "urecheata" de educatoare/asistenta..cand mamica a intrebat ce s-a intamplat cu urechea fetii i s-a raspuns impertinent 'intrebati-va sotul!!'...pana aici toate bune (vorba vine)...mamica respectiva nemultumita de atitudine a facut tam-tam...iar,persoana incriminata brusc si dintr-o data 's-a imbolnavit' si s-a internat in spital...ce saracie a putut sa fac un copil de un an si 7 luni incat sa se recurge la asemenea 'masuri pedagogice'?!!!ce naiba se intampla cu lumea asta? chiar toate sunt pe dos in tara asta????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

ca sa schimb registrul sa va povestesc o faza cu puiul meu ,care m-a topit toata...eram la ai mei la tara si incercam sa dormim de amiaza,david nu prea avea chef ,iar eu eram rupta de oboseala (tot dupa tura de noapte) si eram gata sa cedez nervos...cand a mea minune de copil zice :"luam soale de aici -si atinge salteaua batuta de soare-si il pui aici si-mi atinge obrazul cu manuta lui mica si calda,zambind"..mi-a pierit tot elanul de a-l mustrului ca nu vrea sa doarma,desi era terminat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

hai ca va ca deja imi dau in petic pe forum...

sa aveti o zi super!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Maine plec spre Bucuresti. Cu cine ma vad acolo???
Care se baga la o intalnire ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Danku ati tras-o si voi cu Zara. Te inteleg ca si eu am fost in aceeasi situatie luni… Imi pare tare rau ca nu e cu ochisori dar stii tu… speranta moare ultima.
Lumi ma bucur mult ca esti ok. Poate timpanul se reface de la sine ca doar esti tanara.
Tina imi pare rau de vestile legate de tatal tau. Poate totusi nu se ajunge la operatie…
Ionela mai povesteste cate ceva despre puii tai...
Laura sunteti mai bine? Multa sanatate.
Danut e anemic tare, oricat Fe si Ca bag in el cum il opresc cum coboara sub limita. Duminica Fe era 11 iar intervalul normal 30-100 si al meu sotz ma calma spunandu-mi c ael toata viata a fost anemic… halal incurajare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

Buna seara mamici. Sunt suparata pe mine,eram cu adelina in parc aseara si se juca cu un copil de varsta ei, acel copil a luat nisip si a aruncat in adelina. Eram acolo langa ei,dar a fost foarte rapid copilul, nu am reusit sa fac nimic. Azi-noapte nu a dormit deloc s-a simtit rau,plangea si arata la ochi,spune "mami ochii". Am fost la doctor si ne-a dat picaturi tobradex si o spal cu ser fiziologic. Sta doar in brate cu ochii inchisi...
Am simt vinovata ca nu am avut grija de ea... Scuze de scris, scriu cu tel.si cu ea in brate...revin pe seara sa citesc din urma...pupici si o seara buna va urez

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Miany,ce fain ca ti-ai gasit timp sa ne scrii
Tare dulce David, iti da soarele de pe cer!

Ionela,va doresc drum bun si petrecere frumoasa!

Dymomo,sper sa se refaca....deocamdata sunt ingrijorata ca nu imi revin,....ma simt rau,am ameteli, nu am putere sa fac nimic....abia merg....nu stiu ce naiba am, ca acum mananc ca lumea!

Tare greu mai tragi tu cu Danut, nu stiu ce sa spun cu anemia

Stanucel,copiii sunt imprevizibili,nu ai aveai cum sa o protejezi...imi pare tare rau ca sufera,saracuta,si sper din tot sufletul sa-i treaca repede. Bine ca ai dus-o la doctor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
Licu, sanatate multa la toti 4.
Am vazut poze cu tine. Deeeeci, daca te mai aud zicand ca esti grasa, uite aici, scheletuleeee: Ce tinerica arati acum! O pustoaica! Si Dragoselu'...bucatica rupta din mamicutza lui. Tare, tare frumosi sunteti toti!


nu ma lauda prea tare, ca doar ce ma imbuibai ieri cu shaorme and co.
Ma chinui sa ma mentin de acu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Noi, adica eu si zmau suntem inca raciti, Dragosu pe antibiotic, Amalia ok pana apare si maseluta no.3 si ne da iar batai de cap cu febra mare..

Tina, sanatate multa tatalui, si oricum ar fi sa se simta bine si sa se rezolve cumva problema lui de sanatate.

Miany, ai baiat mare, ce sa mai...te iubeste

Stanucel, o pup pe Adelina, imi pare rau sa aud ce a patit, sper sa ii treaca cat mai repede iritatia la ochisori.

Lumi, niste vitamine nu merg sa iti revii? R. e cu voi? sau e plecat?

Danku

Ramonika, imi pare rau ca luna asta nu a fost cu noroc, te referi ca iar ai sangerari de alea intermenstruale? sper din tot sufletul sa nu ...

Sa o laud pe Stephy, ca tine dieta si slabeste Si ii face tare bine la moral ca incet incet redevine gazeluta
Ma bucur tare mult pentru tine ca ai hotarat sa schimbi ceva, si o schimbare de look face tocmai bine in perioada asta prin care treci. Te sustin, si, oricum ar fi, esti cea mai buna mamica, asta nu ti-o poate lua nimeni, nici macar... zmaul tau.

Mergi la inceput