Prietene la bine si la greu - 161

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
.... si tinem pumnii sa fie cu ochisori.

NU E!!!!!!



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
.... si tinem pumnii sa fie cu ochisori.



NU E!!!!!!


nici la mine
din contra, e cu probleme de sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dankutza,cum mai e Cezara? Sper ca se simte mai bine.....Cat despre ochisori....mai incercati....cel mai important lucru este ca aveti o papusa frumoasa si sanatoasa!

Ramonika,imi pare rau de problemele de sanatate....sper sa se rezolve repede
Ce mai face papusica, ati mai dus-o la teatru?

Tina,nu stiu ce sa zic cu genunchii lui Geo....sper sa fi fost doar o cazatura, ca si Lex face la fel dupa ce se loveste la un genunchi....

Samara,ma bucur ca au fost excluse alergiile de pe lista grijilor
Sper sa-i dati de cap iritatiei...o fi dermatita atopica? Sper sa scapati de virusei,sa va ocoleasca frumos. Cum mai e Dora?
Cat despre despagubiri de la Arcadia,nu prea sper eu....le-am trimis email si nu mi-au raspuns,abia cand le-am postat pe pagina de facebook s-au gandit sa scrie,spunand ca ma vor contacta,sa discutam..... Bineinteles ca a fost asa,de ochii lumii, ca nu m-a contactat nimeni! Foarte urat din partea lor....cand am optat pt un pachet de analize(de care nu aveam nevoie,dar am vrut sa le fac), m-au contactat de nu stiu cate ori in mai putin de 24 de ore!

Licu,voi ce faceti,cum va simtiti? Cum e motanelul?

Eu sunt fericita ca sunt acasa,am dormit cu iubirea mea- mai mult am stat treaza,de fapt, ca nu ma mai saturam sa o privesc,ating,miros si sarut..... Si starea Alexei e mai buna, abia mai tuseste de cateva ori pe zi,este activa,vesela....si dulceeeeeee!!!!! Mai are cateva zile de tratament,dar sunt foarte optimista,vad ca a fost foarte eficient!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

'Netaza si de la bulgari.
Mai, eu nu stiu unde e problema, dar vad ca si azi mi se tot blocheaza forumul sau nu il pot deschide deloc. Cu celelalte site-uri nu am probleme.

Lumi, pai daca ei sunt asa insistenti cand isi urmaresc interesul, tu de ce n-ai fi? Eu le-as mai scrie inca o data/inca de cateva ori pe facebook sau unde e nevoie, ca nu mi-au rezolvat problema, ca m-au mintit si nu m-au sunat, etc. Macar de rusinea lumii sa ia atitudine.

Cat despre alergii, a iesit negativ la o droaie enumerate acolo: alimente, animale si nu mai stiu cate. INsa nu era trecuta pe lista alergia solara. Si de asta mi-e cel mai teama. Iti dai seama ce cumplit ar fi sa aiba alergie solara, ca noi iubim si marea si muntele si drumetiile, etc. Ma ingrozesc numai la gandul ca ar trebui sa-l dau cu crema din par pana-n unghii de fiecare data cand iesim undeva, chiar si iarna! (pt ca si in iarna asta a avut)
Sa vedem ce zic medicii azi si maine...


Ramonika si dankutza,

Gata, fugim in plimbari ca e ca la circ aici.




Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

buna dimineata,
Genunchii cred ca il dor din cauza statului pe jos,in nisipul din parc.
N-am stiut ca e lasat sa stea jos asa ca de azi are si dres pe sub pantalon.
Eu in schimb sunt un pic suparata.
Tatalui meu i s-a descoperit o stenoza mitrala si trebuie operat.
Am gasit pe net informatii cum ca s-ar putea introduce prin vena un balon care sa fortaze valva .In cazul in nu se poate asa vom ajunge la operatie.
In plus,eu am un prolaps care a stagnat,bunicul din partea tatei a murit din cauza unei congestii cerebrale si de aici rezulta frumos ca malformatia e congenitala .
Trecem noi si peste asta dar acum tot ce conteaza e sa il facem bine pe tata.
o zi buna,
P.S.Nu ma mai gandesc la solutii ca tre sa ma scufund in lucru la birou.
Smara mersi de pontul cu oprirea plansului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
.... si tinem pumnii sa fie cu ochisori.

NU E!!!!!!

nici la mine
din contra, e cu probleme de sanatate.

Iti dorim sa se rezolve repede problemele de sanatate !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Revin si eu, cu o groaza de treaba la birou, cu un proiect care ma supara ca nu-i dau de capat si cu probleme de sanatate cu mogaldeata mea, va salut calduros.

Lumi, sanatate. Sper ca foarte repede se va termina cu despartirea de Alexa si nu veti mai fi separate decat dupa casatoria ei.
Edit: Ma bucur ca sunteti impreuna. Pupici

Dymomo, sanatate lui Danut.

Tina, ma bucur ca se poate rezolta problema tatalui tau. Al meu are stenoza aortica degenerativa si din cauza insuficientei renale nu il pot opera. Sanatate!

Luni m-au sunat de la cresa ca Oana are conjuctivita si o tin separat pana merg sa o iau. Am dus-o la doctor si are o forma usoara care nu necesita izolarea asa ca este la cresa micuta. Dar tusea este deja la ordinea zilei in cazul ei. este o tuse iritativa si va dura ceva pan va scapa de ea.

Oana are tricicleta cu maner, tricicleta fara (n-am probat inca daca ajunge la pedale, anul trecut nu) si masinuta pe baterie. Ghiciti care este preferata ei.
Legat de puzzle - ea le desface si mama le pune la loc. Arareori isi manifesta interesul de a le face ea.

Licurici, multa sanatate tuturor.
Dana.n, la fel si voua. Insanatorire grabnica.
Dankuta, sa scapati repede de febra. Imi pare rau ca te-a ocolit barza, dar mai incercam, nu-i asa?
Ramonika, sanatate si sa aveti reped rezultatul dorit.

Daca vreti sa ne votati si pe noi, ne gasiti sub codul ia1 si ia2:
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna%202012&page=24


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Dankutza,cum mai e Cezara? Sper ca se simte mai bine.....Cat despre ochisori....mai incercati....cel mai important lucru este ca aveti o papusa frumoasa si sanatoasa!



E mai bine acum. Ieri a mai facut 2 episoade de febra mare. Azi noapte nu a mai facut deloc febra. Am stat cu mana pe ea toata noaptea. A fost ok. De dimineata mi-a cerut apa si a baut destul de multa. Insa cu mancarea ....

Nu stiu cat o sa mai incerc. Simt ca nu mai am putere. Am avut 10 foliculi, ca iar m-am hiperstimulat. Se punea problema de sarcina multipla, embrireductie, stat la pat si cand colo.... nu s-a fecundat nici unul. El a venit cu 5 mil. F putin!
Nu stiu ce sa mai fac. Simt ca... nici nu stiu daca mai simt altceva in afara de sila.
DE CE????? Asta ma omoara!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Nu stiu ce sa mai fac. Simt ca... nici nu stiu daca mai simt altceva in afara de sila.
DE CE????? Asta ma omoara!

Tinem pumnii stransi sa ne auzim curand cu vesti bune !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:


Va salut si eu cu ochii pe jumatate inchisi...am lucrat de noapte si o data ajunsa acasa am intrat in alt schimb ,noroc ca plimbarea de dimineata cu piciul n-a fost plimbare,a stat mai mult pe leagan si a fost preocupat sa faca baloane ,pe care i le ducea vantul ...asa ca mare veselie pe el...

incerc sa scriu si eu doua vorbe,dar s-ar putea sa nu fiu prea coerenta...

Smara ma bucur ca au iesit bine analizele lui Timi ,sper sa va lamuriti si cu ce sunteti in dubii....in legatura cu problema ta ,asa cum zicea si Ali e posibil sa fie doar o gastrita ...mai patesc si eu d-astea nu in fiecare an ,dar se mai intampla...poate ai avut prea multe pe cap si n-ai avut timp de tine..take care!!!

Lumi ce bine ca ai ajuns acasa la scumpetea ta si ce e si mai important bine ca sunteti spre bine amandoua...doamne-ajuta sa nu fie nevoie de implant !!!

dankutza multa sanatate Zarei!!! si keep on trying..nu stii de unde si cand sare iepurele!!!

Dymomo sanatate lui danut!!!

ramonika sanatate si tie si bafta in gasirea unui carucior...ce-ai facut cu scaunul de masina? te-ai decis la ceva?

Ionela sa aveti parte de plimbari cat mai frumoase cu noua achizitie ,care habar nu am ce e(poate ma lamuresti si pe mine,ca nu stie 'baba')...

cam atat am retinut...multa sanatate celor care mai sunt bolnaviori (ca parca mai erau ceva pitici cu probleme)...scuze,dar nu mai retin..

Mergi la inceput