Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

alinuk, ai PM

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

multumim Giulia
multumim si prietenului de la Best Letter Courier, care va realiza transportul gratuit, in beneficiul acestei campanii pentru copii.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

buna fetelor,
ce repede a trecut timpul...acum ne pregateam de campania de Craciun si uite ca deja vorbim de cea de Paste...sa ne ajute Doamne Doamne sa reusim si de aceasta data sa le umplem casele de bucurie.
Va pup si tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Buna seara,

Am postat mai demult ca am 4 cutii de bomboane Chokotoff de donat. Eu le-am pastrat pentru pachetele de Paste cum mi s-a indicat atunci cand am postat initial. Daca se fac pachete din Bucuresti va rog spuneti-mi ca sa dau si eu dulciurile sa fie incluse in pachete.

Multumesc


Saddie

ai primit PM ul de la mine?

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

am tot zis sa scriu despre cei 2 copii din Rm Sarat si n-am ajuns. Sunt din sat Topliceni, o fata si un baiat. Invata amandoi foarte bine, Alina a intrat a doua la cel mai bun liceu din Rm Sarat, acum este in clasa a 11-a si inca este prima din clasa. Robert este in clasa a 8-a, invata la fel de bine. Singurele venituri al familiei sunt cele doua alocatii ale copiilor :(, sau cand mai gasesc prin sat ceva de lucru parintii. Sunt copii extraordinari, eu ma mir cum reusesc sa se mentina in conditiile astea, cata vointa le trebuie...Am vorbit cu Alina la telefon acum ceva timp si am intrebat-o ce i-ar trebui si pur si simplu ii era rusine sa spuna ceva. M-am gandit sa ii ajutam cu rechizite, spunea ca foloseste in general caiete studentesti, dar si celelalte sunt la fel de bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Aka, pentru Alina am eu caiete studentesti. Sa vedem ce mai punem pe langa. Tu ajungi pe acolo, sau facem colet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Aka o sa mergem miercuri la cumparaturi.
Eu, Cricor, Papanash, AlexSara, Gabby, Andreea_As..si oricune mai vrea sa vina!

trimite-mi pe e mail o lista completa cu ce au nevoie copiii din RmSarat

Vom merge apoi la depozit in Rose Garden sa depozitam ce am luat, sa va puteti duce fiecare acolo sa faceti coletele pt familiile voastre.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Dragi inimosi,

sunt si eu in zona, n-am mai intrat demult din cauza de pitic atomic si computer virusat.

Am citit putin in urma...va admir din tot sufletul pentru generozitatea de care dati dovada

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor,ar fi prea tarziu daca luni vorbesc cu o prietena de a mea(este directoare la SPAS si aflu un caz sau DOUA DE OAMENI ONESTI SI CINSTITI,CARE AR MERITA O BUCURIE DE PASTE?CAZURI DEMONSTRABILE CU ACTE IN REGULA?



Ma gandesc ca sunt atatia oameni cinstiti carora soarta nu le-a oferit mai mult?

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Eumada,

Am tot spus ca oricine poate veni sa propuna si sa prezinte cazuri pe care le cunoaste si de care are disponibilitate sa se ingrijeasca.

Tu intreaba si vino sa ne spui si vedem ce putem face pentru ei (chiar daca avem deocamdata un buget fix...speram sa-l inmultim... si ati vazut bine cata lume citeste aici, e deajuns sa scrieti povestea si e ft posibil ca cineva sa-si ofere sprijinul).
(sa nu le promiti nimic la inceput, e mai bine ca oamenii sa fie surprinsi ca au primit ceva, decat dezamagiti ca nu au primit ce si-au imaginat ei din discutii)







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput