Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
azi e marea extragere la Tombola. Succes participantilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Ma intreb , oare familiile "adoptate" de noi, banuiesc ce desfasurare de forte este pe-aici pentru ei ? cate emotii, cata neliniste si cata implicare au toate persoanele care sunt mobilizate ?




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

oare pe unde "circula" Cricor , n-am vazut-o deloc in ultimul timp.

ieri "fata" mea a fost imbracata cu o bluzita primita de la noi la Paste .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

ai mei sigur nu banuiesc, incerc eu sa le explic ca ajung eu la ei, dar numai datorita multor fete, care ne trimit bani si haine din Germania, USA, Elvetia, dar nu intelegeu cum ajung banii din afara tarii la mine la Cluj...oricum au inteles faza cu hainele si au multumit pentru tot.
Eu nu am vesti de la primar, e ocupat cu alegerile, dar m-a pus in legatura cu dna de la registrul Agricol si urmeaza ca peste doua saptamani sa se identifice proprietarii pamanturilor si sa vedem cine vrea sa vinda si cat cere pe teren. Poate dam peste niste oameni inimosi si reusim sa-l scoatem mai ieftin. Inginerul cauta variante ieftine si zilele acestea imi va da si devizul lui.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Inimoase dragi

Multumim lui Dumnezeu ca am ajuns la bun final si cu actiunea de Paste, tragem aer in piept ...si facem noi planuri

Cred ca toate suntem de acord ca la momentul acesta prioritara ar fi fam din Tg Bujor.
Avem oportunitatea alegerilor electorale si consider ca putem incerca un demers pe langa autoritatile locale pentru o locuinta sociala sau ajutor de renovare.

Pentru a face dosare, documente, ce e necesar intr-o asemenea situatie e clar ca avem nevoie de cineva care locuieste cat mai aproape si care sa se poate implica (in sensul de a avea timpul necesar si disponibilitate). Rall a facut eforturi pana acum.
Vrem sa stim in ce masura are timpul necesar sa urmareasca demersurile viitoare. Nu vor fi usoare, vedeti situatia de la CLuj si eforturile pe care le face Laura-s.
Asa ca, Rall si/sau oricine crede ca poate pune umarul ...si poate chiar fizic (poate e nevoie de deschis vreo usa ferecata) va rugam sa ne spuneti in ce masura puteti face asta.

In primul rand, pentru a-i putea ajuta cumva, avem nevoie de date concrete despre ei:
copiii au certificate de nastere, carti de identitate (cei care au varsta)? / avem nevoie de copii dupa aceste documente
detin acte pe terenul/casa in care locuiesc?
tatal e angajat in vreo forma? are venituri legale?

Facem o solicitare de locuinta sociala sau de sprijin pt renovarea celei in care locuiesc.
scriem la:
mass-media
Primarie
deputati si senatori care candideaza pe zona aceea

Nume, contacte, etc!? Ssunt detalii pe care trebuie sa le aflam.


Asadar, noi, impreuna aici putem concepe acest dosar, putem face demersurile 'online'.
Cine din zona se ofera sa ne reprezinte - daca e necesar - pe la instituii, directii, audiente?

Primul pas ar trebui facut tot spre tatal copiilor, dat telefon sau mers pana acolo si notat cum stau cu documentele.











Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

oare pe unde "circula" Cricor , n-am vazut-o deloc in ultimul timp.

ieri "fata" mea a fost imbracata cu o bluzita primita de la noi la Paste .

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna




e bine!
nu sta prea bine cu timpul liber insa

ne citeste si mai suna sa intrebe cum si de ce mai avem nevoie

a fost cu mine si cu Alex&Sara la cumparaturi in Dragon inainte de Pasti

nah ca m-am facut si purtatorul ei de cuvant


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

In sfarsit am reusit si eu sa pun coletul familiei din Bacau (multumesc Giulia 81)pentru ca inainte de Paste ei erau plecati la tara la bunici si m-am gandit ca daca il trimit acolo dupa trebuie sa care alimentele si rechizitele cu trenul.
Am vb ieri cu ei ,ajunsese coletul si cei mici erau bagati in cutie cautand dulciuri si jucarii.Miruna a fost f incantata de rechizite si de niste papusele Barbie pe care i le-a dat Maria mea iar baietii au tabarat pe puzzeluri .Mi-a spus Raluca ca au mancat o punga de caramele odata (donate tot de cineva de pe DC).
Raluca a fost f impresionata de ce a gasit acolo:ulei,zahar,orez,gris,paste,conserve,bulion,rosii decojite,biscuiti,bomboane,caramele,croisante,sucuri la cutie in total de 130 ron (mi-au ramas 70 si astept sa imi spuneti ce sa fac cu ei ).


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Avem poze in concurs dca1 si dca2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=12" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Anca multumim pentru tot ce ai facut pt micutii de la Bacau!!
Sunt sigura ca acestor copii le pica bine un ajutor indiferent de momentul in care soseste la ei.

Bombonelele sunt de la Saddie .


Banutii ramasi se reporteaza pt demersurile viitoare ale campaniei "Gestul care poate schimba un destin". Si mie mi-au mai ramas 100lei, asa ca cei 170lei ii punem la noul buget.


Va actualiza Papanash pe prima pagina suma de care dispunem la acest moment.

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

salutare, ati plecat in vacanta? Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinatache

salutare, ati plecat in vacanta? Numai bine

cristina


Nu am plecat,nici o sansa......din pacate Laura a suferit un accident de munca,este imobilizata si nu are internet momentan...............Diana pleaca in seara asta la Bucuresti cu Alex........Alinuk cred ca ,,coace,, ceva pt 1 iunie,cel putin asa sper......iar celelalte fete ori au inceput serviciul(aka) pt ca erau in prenatal,ori se ocupa de copiii lor bolnaviori si intra mai rar..........dar nu va faceti griji cand e nevoie de una din noi sigur vom fii prezente......multumim ca ne duceti grija

Mergi la inceput