Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Multa sanatate, Laura!
Si eu strig prezenta!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dragele mele,
am revenit dupa o pauza de aproape 4 saptamani. Asa cum va spus Gabby, in 27 aprilie am avut un accident de munca de pe urma caruia m-am ales cu dubla fractura la dreptl si cu plaga intepata si cusuta la stangul. Vinerea trecuta a fost prima zi in care am pus piciorul in pamant; azi e prima data cand am reusit sa urc la etaj pentru a ajunge la net si la voi. Va multumesc pentru grija purtata si pot sa va dau vesti de la garbau: cei de la Directie au fost azi la ora 10 din nou la dl. Mascasan si desi au incercat sa-l lamureasca sa-l lase pe Luca acolo, in cele din urma i-au spus ca-l vor contacta saptamanile viitoare si-l vor duce pe Luca acasa vreo 2-3 ore si vor incerca reintegrarea.
M-a sunat si o doamna de la ei din sat care doreste sa-i ajute, a adunat deja materiale de constructii pentru casa (cam 70-80%) a spus ca le are, ma ajuta si ea sa gasim un teren de 500 mp ( care ar costa cam 1000 euro) si pe el sa construim o casa noua. Voi avea nevoie de voi, de tot sprijinul vostru - si in bani, da nu numai: cand vom identifica terenul sper sa gasim pe cineva sa ne faca un plan pentru constructie (cred ca Ancadragoman ne va putea ajuta) si pentru autorizatie si primarul a spus ca ne ajuta cu autorizatia pentru constructie. Singurii bani care ne vor trebui vor fi pentru intabulare constructiei si terenului si pentru manopera oamenilor care vor veni la lucru si pentru teren. Deja am in cont 1300 lei, zilele acestea astept sa intre pana la 2000 lei, adica aproape jumatate din banii pentru teren.
Cand voi avea date mai concrete voi veni cu toate detaliile. Va si ma bucur ca sunt iar printre voi.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

laura, sa-ti dea Domnul sanatate si refacere rapida. Draga de tine, prin ce-ai trecut... Te imbratisam cu drag si asteptam mai departe vesti bune, si despre tine si despre cei de la Garbau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

laura, ma bucur ca esti mai bine!

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

multumesc Tinatache si Giulia pentru gandurile frumoase; sunt ok acum , dar recuperarea va mai dura cateva saptamani.
Giulia, daca intri la DISCUTII GENERALE - topic:"1 iunie...." vrem sa facem faca la Cluj de 1 iunie pentru copii. Ce zici? ne vedem?
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Laura, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, multa sanatate si recuperare usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Laura, bine ai revenit ! Sanatate multa !
Accidentul de munca este despagubit de catre angajator, sper sa iti plateasca tot ce inseamna incapacitate de munca, medicamente si concedii medicale. De asemenea daca ai o asigurare privata de sanatate cu clauze medicale, si de acolo trebuie sa ceri despagubiri pentru tot.
Vestile despre Luca si familia lui sunt foarte bune, multumita tie Luca va reveni in familie




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetelor...hop si eu...se apropie 1 iunie...aveti ceva de munca pentru mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Eumada

te asteptam la Bucuresti

la un spectacol pentru copii

pentr toti copii!

'copiii nostri' si copiii nostri

tine aproape si o sa afli toate detaliile

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

extragerea premiilor



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput