Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am citit si eu din urma........Mada, trista povestea lui teo si a copiilor. Dumnezeu sa o odihneasca pe Iuliana si sa vegheze asura familiei ei. Ma bucur ca esti linga ei, ca teo are in tine si sotul tau niste prieteni/vecini pe umarul carora poate sa plinga. Si e bine ca o face.....si barbatii pling. Sper din suflet sa reuseasca curind sa se adune, pt ca cei doi copilasi au mare nevoie de el.

Laura, am vazut ce fericita era Lavi ca are si ea ceas. Ma bucur ca am putut contribui la bucuria ei, dar si a surorii ei mai mari, care sper sa foloseasca cu placere geanta!

Diana, m-a impresionat curatenia care domneste la famiile tale. Tot respectul! Si se vede cit sunt de unitzi.

Andreea, i s-au potrivit hainutele Florinei, lui Alex, Iuliei si nepoteilor?

Dragele mele, va urez voua, famiilor voastre, si tuturor "copiilor si famiilor noastre" Paste Fericit, imbelsugat, multa sanatate si numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Foarte trist ce povesteste Mada despre Teo si cei doi copilasi ramasi fara mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Urez si eu Paste fericit tuturor, sanatate, liniste sufleteasca, bucurie si tot ce va doriti alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Hristos a Inviat!

http://www.flickr.com/photos/58829080@N06/7077782981/





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Adevarat Ca A Inviat!

Paste Linistit, luminat, cu sanatate si pace sufleteasca!

Va multumim ca existati, ca faceti lucruri extraordinare pentru copii si pentru familiile lor.

Sa aveti parte de zile cu multa caldura sufleteasca, iar Universul sa va transmita toata dragostea ce o purtati in suflete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Hristos a-nviat!

Sint impresionata de tot ce ati facut pentru acesti copilasi, m-am bucurat sa vad pozele, sa va dea Domnul sanatate tuturor!

Paste fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Hristos a Inviat!Dumnezeu sa aiba grija de sufletele voastre minunate,sa puteti sa faceti cat mai multe fapte bune!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adevarat a inviat!!!!!




Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Intr-o lume atat de intunecata, fie ca Lumina Sfintei Invieri sa va aduca bucurie, iubire si o minune care sa va schimbe viata in cel mai frumos mod posibil! Paste Fericit!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

HRISTOS A'NVIAT dragelor; am transmis si familiilor din Garbau acest mesaj si bucurosi, dar si increzatori mi-au raspuns: ADEVARAT A INVIAT.
DL. Mascasan tocmai se intorsese de la biserica din sat impreuna cu copii si erau la masa, o masa mai bogata, cu oua rosii si sarmale...si era bogata datorita voua, tuturor fetelor cu suflet mare. Sa va dea Dumnezeu sanatate.
Va cu mare drag.
Laura

Mergi la inceput