Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina


Azi am reusit sa pun la posta un colet cu hainute si carticele (caiete speciale de matematica si o carticica cu lecturi scolare clasa II) pentru baieteii din Neamt (hanorace, pluovarase, pantaloni grosi si subtiri, camasute albe si camasute colorate, bluzite, tricouri etc.).
Multumesc anca_nicolae .

Laura25, te rog mult sa-mi confirmi cand il primesti. Multumesc frumos !
Sa le fie de folos !





Si eu va multumesc mult!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Bun gasit dragelor!!!!!!! Am fost si eu zilele trecute la cuparaturi, am facut cumparatui in valoare de 650 de lei, am luat cozonaci, faina, dulciuri la copii, ulei, zahar, sampon, detergent, sapun lichid, am luat ceva seminte de pus in pamant, fructe, pampersi pentru cea de 1 an care inca nu face la olita, am luat sucuri. O sa mai iau niste cartofi, ceapa. Diseara voi ajunge si eu la ei cu ce am cumparat si voi reveni cu poze si impresii de acolo.

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


Daca va place un vot va rugam nnd1si nnd2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Am sa va trec aici MONETARUL aferent cazurilor gestionate de fetele din Bucuresti, situatia banutilor primiti din bugetul campaniei, din cont de la Simona.
Acum vreo 10 zile mi s-au virat 2000lei, iar astazi am facut ultimul virament de 400lei pt familiile Andreei Ags.

Asadar s-au cheltuit:
rechizite pt toate cele 7 familii ale fetelor din Bucuresti: 500lei / am pus anterior 'factura' din Dragon iar
pt alimente s-au alocat mai multi banuti decat am estimat initial, adica 200lei/familie (2Andreea, 2Alinuk, 1Anca, 1Gabby, 1Aka)= 200x7=1400lei

total 1900lei
din cei 2000lei virati de Simona au mai ramas 100lei!


pt culegeri, carticele multumim ManueleiCrina
pt hainute multumim Inbox, ManuelaCrina, AncaNicolae, MihaelaS
pt computer multumim Giulia81
pt laptop si multe lucrusoare multumim fetelor din Germania!
pt telefon multumim lui Vasilache
si multor altora pe care nu mi-i amintesc eu acum si pe care le rog pe restul fetelor sa-i mentioneze aici


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor,ma bucur ca ati facut atatia oameni fericiti si atatea zambete fericite au aparut pe fetele copiilor...
Imi pare rau ca nu am putut sa fiu in trupa de data asta.Sunt doar foarte deprimata.V-am spus ca a murit o vecina de metastaze osoase....cu doi copii de sase si sapte,unul autist,celalt normal.Azi am avut curaj sa dau ochii cu tatal copiilor.....cand m-a vazut a izbucnit in lacrimi si m-a strans de umar cu o jale cumplita...mi s-a rupt inima...Andrei cel mic,cel ok,a venit ,s-a cuibarit in bratele mele,si mi-a spus"mami nu mai vine...a plecat"..Era sa cad din picioare...nu-s buna de nimic,doar plang de atunci.Cata durere era in omul asta....carta suferinta...ceva cumplit.Si bietii puiuti debusolati,se strangeau unul in altul,cel mic il pupa pe cel mare,cel cu probleme..si mie imi venea sa cad jos de plans....l-am ajutat cu cat am putut,copilul va avea pensie de urmas dupa mama si pensie de handicap...macar cativa banuti tot or sa aiba.Nici nu stiu ce sa fac,cum sa-i ajut...vine Pastele si mamica lor nu mai e.....in loc de iepuras,doar lacrimi.

Ma iertati ca v-am suparat.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Doamne ,Mada,cat de tristi trebuie sa fie micutii... Numai prin durerea de a constientiza ca mama nu mai vine sa nu treci! Ai nevoie si plangi dupa imbratisarea ei adult,dar un copil! Si asa mici! Nici cuvintele nu vin in astfel de cazuri. Ce sa spui? Ce sa faci sa le alini suferinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Eumada e foarte foarte trist ce povestesti despre micutii aceia.

Ne gandim pe viitor cum putem sa-i ajutam pe copilasi.
Cred ca nevoia si dorul de imbratisarea mamei nu pot fi inlocuite cu nimic pe pamantul asta
din pacate..

daca poti sa le fii alaturi cumva, cu un cuvant, cu o imbratisare
asta cred ca e cel mai mare sprijin de care au nevoie

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Imi pare rau, eumada!

In legatura cu familia de la Tg Bujoru, din pacate cred ca abia dupa Paste pot ajunge la ei, probabil spre sfarsitul lunii. Urmatoarele ~ 10 zile (incepand de maine) nu o sa fiu in Galati.

Coletele de la helbi au ajuns luni la Gl, multumim giulia81!

Pe Internet o sa intru urmatoarele zile, daca e nevoie de mine in orice fel ma gasiti pe PM / telefon.

Eu voi cumpara pentru copii alimente de baza si fructe, in caz ca raman bani, fie ii redirectionam fie ii trimit inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Eumada, nimic mai trist pentru acesti copii....nu ai ce sa le spui....noroc ca sunt mai mari si incep sa inteleaga, le spui odata si poate nu te mai intreaba unde este mama, pacat ca sunt asa mici si nu o vor avea alaturi acum cand o mama este indispensabila...sa stii ca Alinuk are dreptate cand iti spune ca o vorba buna conteaza, cel putin acum foarte mult; asa este si cazul copiilor din Garbau: cei mari din Cluj si Lavi si Sebi inteleg ce se intampla si luna aceasta a fost prima data cand mi-au vorbit de mama lor, semn ca incep sa accepte crunta realitate, ne-am uitat impreuna la pozele in care erau impreuna cu mama lor....mai greu este cu Luca, care desi nu si-a vazut mama de 4 luni, acum a fost prima data cand si-a intrebat tatal unde este mama lui si daca mai striga cand o doare burtica....e groaznic, dar vorbele ajuta, poti doar sa-i asculti vorbind despre mama lor si vezi cum lacrimile din ochii lor se transforma in lacrimi de fericire ca si-o amintesc, ca-si ammintesc zambetul ei.

Asa cum am promis revin cu pozele facute sambata 7 aprilie la Garbau.
Sper sa va bucurati impreuna cu mine, sa le vedeti bucuria din ochii, sa o vedeti pe Lavi fericita ca are si ea ceas si cercei si parfum, pe dl. Mascasan fericit ca a vazut ca nu doar ii promit ci chiar incercam sa-i renovam sau construim o casa numai a lui; au fost uimiti cand au vazut ing. constructor ca masoara camerele, au fost fericiti ca au mancare si vor putea face si sarmale; mama mea le-a trimis varza murata pentru sarmale, gem, castraveti murati, fasole la borcan, morcovi si ceapa.
Vreau sa multumesc tuturor celor care m-au ajutat sa ajung cu masina din nou incarcata la ei: Turturica, Helbi si fetele din Germania, Alexandrina si nu in ultimul rand, voua tuturor celor care ati confectionat si achizitionat "martisoare" in campania din martie unde am reusit sa strangem banii necesari.
Va si va las sa priviti pozele.
Laura

http://www.flickr.com/photos/69163743@N03/7066748869/in/photostream




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Am vazut toate pozele care le-ati pus, sunt superbe, am reusit sa intru in atmosfera sarbatorilor din nou .

E minunat cand vezi ca oamenii s-au obisnuit, si-au iesit din carapace, cand stiu ca sunt incurajati frumos...

Laura, ma gandesc la Lavinia, cat de greu i-o fi fost ei sa-i dea atunci surorii mai mari ceasul...desi cred ca acum este momentul cand s-a bucurat cu adevarat de cadouri, atunci era inca in socul pierderii mamei, cred ca puteam noi sa-i dam orice... Zambeste si e fericita... cand te mai duci pe acolo, poate ii dai o imbratisare din partea mea ( daca nu i s-o parea deplasat gestul :) ).Pup.

Alinuk, as mai adauga in lista facuta de tine pe...TA-DAM... Alinuk !!!

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Vroiam sa mai intreb, ca vine vara si este foarte important...familiile noastre au frigidere?

Lumea mea

Mergi la inceput