Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Ce frumos, alinuk!emotionant....iar bucuria din ochii copiilor spun totul...nu mai e nevoie de cuvinte!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Inca o data ma simt implinita si bucuroasa datorita contributiei noastre la fericirea acestor copii!

LA MULTI ANI CELOR ANIVERSATI ASTAZI SAU PASTE FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

La multi ani tuturor celor care poarta nume de Flori!

Un Paste Fericit celor care azi serbeaza Invierea Domnului!




Sunt cam absenta in ultimele zile de aici, dar nu inseamna ca nu va citesc si nu ma bucur din tot sufletul sa vad ca sunteti Minunate! Fiecare in dreptul ei, aduceti iubire si speranta pe chipurile oamenilor si in ochii copiilor.


Alinuk, ne auzim maine la un telefon.
Fetelor, nu mai gasesc subiectul Florinei. Ma puteti ajuta sa scrieti un rand la el, pentru a ajunge in fata?
Va pup pe toate si ma inclin in fata iubirii ce o transmiteti fiecarui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La Multi Ani tuturor "Florilor" noastre! La multi ani, Florina! La multiii ani Viorel de mami Diana!

Paste Fericit tuturor celor care serbeaza azi Invierea Domnului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

multumim din inima . La Multi Ani si de la noi turor celor cu nume de floare!!

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


Daca va place un vot va rugam nnd1si nnd2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetelor..

Revin cu niste vesti mai mult decat dureroase..pentru mine si pentru orice mama...
Aici,in cartier la mine,la un bloc vecin....este o familie cu doi copii,unul bolnav de autism..si unul normal...6 si sapte ani au.....asta poate ar fi ceva normal...dar mama lor a murit..metastaze osoase...azi a murit,in Duminica Floriilor.....era bolnava de vreo 5 ani...si iesea cu noi in parculetul de aici,cu copilul bolnav....azi am aflat,a venit o vecina sa stranga din usa in usa niste bani pentru ei....sunt pur si simplu socata..o vad in ochi inalta,slaba cu bandana pe cap,tinandus-i de ambele maini copilul autist,incercand sa-l faca sa se miste,dandu-l in scranciob........
O sa incerc sa aflu daca au nevoie de ceva...si sper sa ma puteti ajuta pentru cei doi copii..pentru tatal care sta in fata scarii in lapovita asta ,il vad de la balcon,cu cel mare de mana si asteapta sa vina medicul sa constate decesul.

Nu mai pot sa scriu ca plang si-mi tremura mainile.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Doamne, Mada, ce scrii tu aici. Imi pare rau.
Cu ce te-as putea ajuta? Te imbratisez tare si strans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Mada,ingrozitor!nici macar nu ma pot pune in locul bietului om...off...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!

Am fost astazi la cumparaturi si am luat pt baietii Laurei blugi, plovarase, bluzite, incaltari, chilotei, maiouri, ceva dulciuri si cate-o jucarioara. Din pacate nu am reusit sa ajung astazi la posta caci am avut un program mai incarcat. Stiti cumva daca lucreaza maine posta?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


Daca il pui azi, ajunge cam joi, cel tarziu vineri. E super! Iti multumesc mult! Fac si eu azi cumparaturile din banii trimisi de papanash, astept si coletul de la tine si ma duc la ei joi sau vineri, in functie de cum ajunge pachetul.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Mada intr adevar f trista situatia......daca putem face ceva sa i ajutam sa ne spui

M-am achitat si eu in weekend de sarcina mea...am trimis ce am primit pt Oana si familia ei printr un domn care merge regulat la tara la 2 -3 sapt acolo in sat........cred ca azi vin si cei de la internet daca le permite vremea........multumirile transmise de mama Oanei si de ea vi le adresez la randul meu voua, din inima, pentru toata bucuria si speranta in viitor adusa acestei familii

Mergi la inceput