Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Azi m-a sunat bona ca nu mai poate veni... Sotzul e pe drum spre Bucuresti la un curs de gimnastica si deja spumega. Noroc ca tatal meu e calm si a zis ca sa nu ma panichez ca sta el cu Danut pana rezolvam. Suntem in cautare de bona...

mami fericit de Danut 28.10.2009



iarasi zic:ai un tata de milioane...cred ca sunt bunici (femei,vorbesc) care nu sunt asa saritoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

va doresc o seara placuta...fugim la o plimbare in 3 ca asa de placut afaraaaa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Miany daca nu era tatal meu cred ca eram deja la nebuni... Plimbare placuta.
Monis multi ani fericiti impreuna sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

Am vazut ca numai cateva mamici mai sunteti active dar va tineti de treaba.


Tu ai grija cu barza aia...ca dupa ce isi termina treaba pe la Bucuresti s-ar putea sa falfaie de vreo doua ori din aripi sa ia si ea o gura de aer de Mangalica.


auzi tu, ia vezi unde trimiti matale barza aia, sa nu aterizeze in alt cuib, ca nu mi-am legat trompele, in ciuda tuturor insistentelor dnei dr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

Am vazut ca numai cateva mamici mai sunteti active dar va tineti de treaba.


Tu ai grija cu barza aia...ca dupa ce isi termina treaba pe la Bucuresti s-ar putea sa falfaie de vreo doua ori din aripi sa ia si ea o gura de aer de Mangalica.


auzi tu, ia vezi unde trimiti matale barza aia, sa nu aterizeze in alt cuib, ca nu mi-am legat trompele, in ciuda tuturor insistentelor dnei dr...

Mami de Amalia Teodora (03.11.2009) si Dragos Ioan (29.08.2011)

Firefly's shop

BLOGUL MEU



Care-i treaba, mama Omida, ti-e teama ca ti-ai gasit nashu?
Cat despre trompe legate...zic doar ca asa a aparut frate-meu mai mic pe lume, cu tot cu legatu' trompelor maica-mii.

No hai nu te stresa acuma. Mai bine zi-mi cat mai cantareste motanu tau. Ca pisicutza mea asa dolofana mi se pare, de o smotocim cu randu' toata ziua....si are doar 8.800 kg la 7 luni jumate. Bine, fetele au alt grafic fatza de baieti, dar totusi...cand ma gandesc ca motanul tau pe la 4 luni parca avea 8 kile... Sa-i papi un pic falcutele din partea mea.



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Seara buna,
am mai citit si eu pe sarite asa, dar nu chiar tot.scuzati...
Trimit o imbratisare calda si o pupa apasata la Shtephy , cu multe ganduri bune.
pt Monis, probabil te-au lamurit fetele deja, dar mai zic si eu ce stiu, ca sunt proaspata practicanta. Cand ne-au trimis in practica am avut la noi o conventie intre scoala si cabinet, semnata de cele 3 parti si la cabinet am lasat un exemplar original din conventie. Cica asa e legea, acolo e specificat ca suntem practicanti fara nici un profit, ca nu ei ne platesc, orarul de lucru si alte detalii.

Azi am fost din nou la dr, sa vedem daca mai e cazul de triplu test, pentru ca eu am zis ca nu l-as face daca la eco nu sunt semne de ingrijorare. Totul e in grafic, bebe tot nu vrea sa se cracaneze sa vedem ce e, asa ca mai asteptam 3-4 sapt, pana la urmatoarea eco.

Iar vestea cea mai buna, e ca Dominic e de 2 saptamani fara pampers ziua, se pune singur pe olita, se chinuie sa isi dea pantalonii jos si chiloteii singur, dar reuseste mereu, chiar daca face pipi tot la jumatate de ora. A avut si 3 nopti de pampers uscat, dar nu consecutive, asa ca la pampersul de noapte asteptam sa il refuze el, asa cum a facut si la cel de zi. Degeaba am tot insistat eu, 3 weekend-uri la rand, ca t atunci cand a fost el pregatit a 4-a saptamana a refuzat singur pampersul si a cerut chilotei.
Deocamdata noaptea ori e gol de tot, ori e prea plin....oscileaza, dar nici nu ma grabesc.
Trebuie sa inchid ca in nopatea asta vrea sa facem nani amandoi in pat si nu inchide ochii pana nu inchid eu laptopul.

Bun venit pe lume Camelia!!!


Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

RamoniXX si eu care muream de curiozitate ce se ascunde la tine in burtica astept..astept...ce sa fac..

Smara, motanul nu mai ie ashea grasan, e undeva la 9.1kg, imbracat avea 9370gr, ca doar ce e proaspat cantarit si vaccinat. Masurat azi are 70cm, si a prestat astazi pozitia 4 labe prima data, si batzaiala de betiv asa. Plus intoarceri pe toate partile din toate pozitiile. Acum suge, in secunda doi dupa ce termina imi intoarce spatele, se rostogoleste si tup pe burtica, sus in manute ca un viezure sa vada si sa cerceteze tot in camera. Sa-l pupe ma'sa de motan mumos ce e
Scuzati offtopicul, deh, noi suntem cu plodei mici acasa...nevorbite si socializate

Si sa imi laud si eu mandra ca face singura puzzle-uri, are vreo 4 si asa cu spor si drag munceste la eleCel mai mare e de 16 bucati, o imagine cu pesti, buruieni acvatice si o sirena, il stie pe de rost, orice piesa o pune si o invarte pana ii nimereste locul. Pana mai acum vreo saptamana ne punea si i-l facem noi, ea doar ne dadea piesele, am ramas tablou sa o vad ieri cum a facut singura tot tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Bai, sa nu va mai aud cu bebei grasi!!!
Tudor are la 4 luni si 2 sapt 69cm si tda-da: 8.5kg

V-am luat? v-am luat!!!!
Nici nu am curaj sa mai scriu pe la mamici din alea cu "nu am lapte bun"sau alte povesti greutatea lu fiu-meu cand ma intreaba.... o scald


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia
Nu mai exista coeficienti de ierarhizare decat daca societatea are contract colectiv de munca si este stipulat in contract asemenea lucru.


mda, logic . Nu ma gandisem, ca noi nu prea avem treaba cu salariile minime... Oricum, ce tzeapa pentru multi oameni....
Merci!

Broscutzo salutare, bine ai trecut pe aici.

Dymomo imi pare rau ca a fugit bone, spor la alta cat mai curand. Dar asta ce a patit? Merci, prin iunie ar fi sarbatorirea...

RamonaC deci esti spre terminare cu scoala de ai ajuns la partea cu practica? Felicitari lui Dominic pentru iesirea din scutece

Licu ce tare Amalia . Iulian nu are treaba inca cu puzzle.

Merci de raspunsurile cu practica, mi-am notat, sa vedem ce vom folosi in viitor.

si bravo celor 3 dolofanei , Smara, Licu si Ionela, sa va traiasca




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata

M-am intors de la Londra cu o raceala foarte urata(dureri in tot corpul,febra,tuse,dureri in gat,somnolenta), in ciuda vremii superbe de acolo..... Sper sa nu-i dau virusul Alexei,stau cu masca prin casa
Acum transpir ca un fochist, ca tocmai am luat un Panadol.....as lua o punga intreaga de medicamente daca as sti ca nu ii dau si fetei virusul...asa mi-e de teama pt ea

Am citit aseara din urma, sincer, a fost o placere sa vad ca au scris fete care nu au mai intrat de mult, vesti despre bebeloi rotofei,pitici care s-au obisnuit cu olita,mamici fericite ca au revenit in campul muncii,copilasi vorbareti etc....

Imi pare tare rau de puiutii bolnaviori Adelina(bine ca i-a trecut), si David(sper sa-i treaca repede), Iuli(chiar daca a scapat de gradi), Mariuta(care iar trebuie sa ia antibiotic.....parca vad ca noi urmam,ca intotdeauna Alexa urma dupa Maia)
Sper sa nu fi omis pe nimeni....Pirelia, Oana a scapat de medicamente? Sper ca da.
Miany,sper sa ajungeti repede la dentist,sa vedem ce parere are....Sper, totusi, sa va recomande o pasta/tratament care sa opreasca evolutia cariilor dintilor de lapte(daca asta sunt).

Imi pare tare rau sa citesc si de mamici care trec prin perioade grele Shtefy, Diana, sper din tot sufletul ca lucrurile sa se rezolve in favoarea voastra

Diana, se simte din mesajele tale ca esti foarte trista, sper ca nu e ceva in neregula cu copilasii...si nici cu voi.... Multumim din tot sufletul ca inca mai intri si iti faci timp sa ne mai scrii

Shtefy imi pare tare rau ca treceti prin asa ceva....tin minte ca incepusera ceva probleme de mult timp....sper sa se rezolve si problemele voastre cumva... Poate ar fi bine daca ai fi si tu plecata de acasa cateva ore pe zi(un job,chiar si part-time,daca e posibil),iar el sa fie nevoit sa stea putin cu copiii ...
Poate ar vedea altfel lucrurile dupa....

Despre nasterea acasa ,am avut tot respectul si admiratia pentru femeile care au avut curajul sa o faca,dar, la un moment dat, m-am gandit,totusi, cati copii si cate femei mureau inainte,la nastere...asistate de moasa,acasa....
Am ajuns sa cred ca,unele femei,prin nasterea acasa,oricat de "Lotus" ar fi pozitia, pot pune in pericol viata copilului si pe a lor!
Sunt total de acord cu Diana,la un moment dat, chiar nu mai conteaza cum ai nascut...trebuie sa mergem inainte,si nu sa ne invinovatim/simtim vinovate toata viata pt niste decizii/lucruri care nu mai pot fi schimbate,si chiar isi pierd din importanta cu trecerea anilor.

Ionela,sper din tot sufletul ca nu te-ai suparat,mi-am spus si eu pam-pam-up o data




Mergi la inceput