Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monisexplicatia bonei a fost ca au aparut ceva probleme in familie si nu poate veni decat cel mai devreme peste 1 luna. Din cate stiu fiica ei divorteaza si e undeva in Italia si probabil ca are nevoie de ea. Ideea era ca stiam ca are mare nevoie de banuti si abia astepta sa inceapa. Sotului ii placuse de ea mie nu prea asa ca nu sunt f afectata. Cel mai simplu ar fi sa il dau la gradi(si asta mi-as dori de fapt) dar suntem "obligati" sa continuam terapia iar lucrul asta se poate doar la o cresa de stat(care mie nu prea mi-a inspirat incredere dar unde avem ceva "pile") dar care e situata in celalalt capat al orasului. Noi lucram amandoi intr-o zona cu un trafic infernal dimineata(Copou) si daca am opta pentru cresa de stat ar trebui sa plecam de acasa cel tarziu la 7 demineata si asta ne-ar reduce la amandoi orele de somn si asa putine. Nu prea ma mai simt in stare sa ma trezesc la 05.30 si pe Danut pe la 06.00...
PS Acum nici nu prea mai am incredere in ea ca daca peste o luna zice ca tot nu poate veni... Si eu si sotzul o intelegem dar avem nevoie de cineva serios care sa nu ne lase balta cand ne e lumea mai draga. Grele tare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Care va pricepeti ce sa fac sa scad febra? De la ora 3,cand mi-a venit idea sa vad ce temperatura am,o tin cu 38,9 - 39,1 . Acum s-a ridicat la 39,9, si am luat Panadol in urma cu 20 de min, beau apa,am baut si un suc de fructe,ceai, mi-am pus compresa pe frunte.... Oh, de vreo ora tremur de frig,abia acum am inceput sa ma incalzesc putin,in ciuda faptului ca am tricou cu maneca lunga, training, halat de baie, sosete, patura groasa si plapuma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

algocalminulstiam ca ajuta, pune si sosete cu otet si poti face un dus, dar mai bine stai dezbracata nu imbracata, sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lumi, baie/dus cu apa cu 3-5 grade mai mica decat temperatura corpului. Si neaparat fara 100 de cojoace, exact ca la copii: intai incerci sa scazi temperatura in mod natural, dezbracand corpul. Despre pastile nu prea stiu. Multa sanatate!!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Algocalmin; eventual fiola.
Multa sanatate !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Raluci,Monis,multumesc frumos pt raspunsuri
Nu as fi pus multe pe mine,dar muream de frig,am tremurat de parca eram dezbracata in zapada,ma ingrozea gandul sa ies din pat....acum m-am mai incalzit si am inceput sa arunc cojoacele....mi-e teama sa nu fie mai rau pe timpul noptii,ce naiba fac,chem salvarea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Bai, sa nu va mai aud cu bebei grasi!!!
Tudor are la 4 luni si 2 sapt 69cm si tda-da: 8.5kg

V-am luat? v-am luat!!!!
Nici nu am curaj sa mai scriu pe la mamici din alea cu "nu am lapte bun"sau alte povesti greutatea lu fiu-meu cand ma intreaba.... o scald


ntzz ntzz voi ati avut si un start foarte bun, 4.5kg fata de 3.75kg ale motanului, deci...se simte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Licu ce tare Amalia . Iulian nu are treaba inca cu puzzle.



Mai stii cum suprapunea Iulian cercurile pe batz cand era mic?? ei Amalia abia acum le pune, deci..na, fiecare cupil are afinitatile lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Magda
Vad ca incepe sa scada,am 38,2 acum Nu am avut astfel de temperaturi in viata mea(de adult)! Parca mi-e si teama sa adorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, sanatate multa! Cum stai acum cu febra? Noroc ca o ai pe mami a ta la voi mereu sa te poata ajuta cu Alexa.

Dymomo, apai asa bona....nu imi inspira nici mie prea multa incredere.
Oare ce or fi bonele astea de sunt asa neserioase?? ca mereu cand aud de subiectul bone aud ca nu vin, ca se sucesc ca bla bla..

Intrebare: cum gestionati crizele celor mici cand sunteti pe afara?? adica vad ceva si vor cu orice pret, si se pun pe zbierat si trantit si urlat si tras de haine, etc etc?? ii luati in brate si acasa cu ei? cum le vorbiti, daca urla si nici nu asculta?ce le spuneti?
Amalia daca nu am scos-o prea des din casa s-a salbaticit rau, are mereu cate o iesire nervoasa cand iesim, oriunde am fi. Mai ales sa fie spre ora pranzului cand ar trebui sa doarma.. Incerc sa fiu calma, ii vorbesc calm, ii spun ca stiu ca e obosita, sau ii explic ca ce a vrut nu se poate, bla bla, ea o tine pe urlat si noroc ca avem masina si plecam acasa, ne urla un drum, se zbate in scaun, trage de centuri, e circ.. Ce sa fac? inteleg ca trebuie cumva sa iesim cand e fresh, dupa somn, dar daca nu avem incotro?

Mergi la inceput