Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

smara in fata se pot pune doua scaune, sunt niste poze pe acolo, sh nu cred ca sunt, oricum merge pana pe la 5 ani, merge pusa si scoica pe ea. dupa ce cresc in locul copilului poate sta un cos de cumparaturi

broscuta ma bucur ca ai dat pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

broscuta ma bucur ca ai mai dat pe la noi. ai grija cu barza aia, ca mama Omida e pe-aproape de tine.

raluci misto bicla, insa pretul n-as da in o mie de ani banii astia pe ea. insa daca iti permiti...

stanucel ma bucur ca e mai bine Adelina. dy zicea ca are 10 ani de cand e impreuna cu sotul, nu ca sta de 10 ani acasa.

RamoC asteptam vesti despre culoarea caruciorului...

week-end placut tuturor! cica vine primavara. maxime de 20 grade in sud...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

smara imi tremura si chilotzii pe mine, scuzati expresia, la gandul ca ar putea sa vina barza aia pe acilea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

hmmm, daca www.simonatache.ro/2012/03/16/o-poveste-pe-care-ati-prefera-sa-n-o-aflati/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A simonatache%2FuacA %28Jurnal roz de cazarma si nu numai%29&utm_content=Google Reader" target="_blank">acest copil se nastea acasa, se intorcea lumea cu fundul in sus. faptul ca s-a nascut in spital si a patit ce a patit nu pare sa intoarca nimic pe dos...
Nu-mi vine sa cred! Nici ca se intampla asa ceva, nici ca nimeni nu pare foarte pedepsit pentru asta, nici ca parintii ajung sa depinda de mila publica, nici ca traiesc intr-o tara in care toate astea se inatmpla.
Am tras un plans de nu ma vad.
Daca puteti, uitati-va si la filmulet. Eu am reusit, dar doar pe bucati.

Am scapat azi de ITM cu una din firme, mai am una saptaman viitoare. Pentru prima am luat doar avertisment .





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

hmmm, daca www.simonatache.ro/2012/03/16/o-poveste-pe-care-ati-prefera-sa-n-o-aflati/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A simonatache%2FuacA %28Jurnal roz de cazarma si nu numai%29&utm_content=Google Reader" target="_blank">acest copil se nastea acasa, se intorcea lumea cu fundul in sus. faptul ca s-a nascut in spital si a patit ce a patit nu pare sa intoarca nimic pe dos...
Nu-mi vine sa cred! Nici ca se intampla asa ceva, nici ca nimeni nu pare foarte pedepsit pentru asta, nici ca parintii ajung sa depinda de mila publica, nici ca traiesc intr-o tara in care toate astea se inatmpla.
Am tras un plans de nu ma vad.
Daca puteti, uitati-va si la filmulet. Eu am reusit, dar doar pe bucati




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)



...din pacate,ai dreptate....nu mai pot sa zic nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

monis am plans, eu sper ca acei vinovati sa nu isi gaseasca linistea sufleteasca,sunt fara cuvinte

Ramonika mie mi s-a parut ca a scris ca de 10 ani este casnica,si ma gandeam ca sta ac. scuze,dar am citit pe fuga,era noaptea tarziu,am vazut acum si eu greseala
multumesc

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

azi am fost la servici si mi-am depus cererea de reincepere a activitatii,acum astept raspuns de la patron...stau ca pe ghimpi.sper sa fie un raspuns pozitiv.daca am raspuns negativ este bine pentru adelina,voi sta cu ea acasa,daca am rasp.pozitiv este bine pentru mine financiar
oricum iese bine...offf,ce ma incurajez eu singura



carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Stanucel suntem casatoriti de aproape 12ani. Anul asta fac 10 ani vechime in munca...
Monis Ma bucur ca a iesit bine controlul la prima firma. Tinem pumnii in continuare si zic si eu ca Pirelia(parca ea a zis), daca practica se face in mod organizat poti solicita facultatii o adresa oficiala care sa cuprinda numele studentilor si eventual serie CI semnata si stampilata de Decan. Cei de la ITM pot astfel verifica identitatea studentilor aflati in practica. Daca vin individual in practica ar fi bine sa aiba la ei o legitimatie/carnet de student si eventual o cerere aproabata si inregistrata la voi prin care li se aproba sa faca practica. Noi suntem obligati sa primim studentii din universitatea de profil in practica dar nu i-am intrebat nicioadata pe cei de la MRU daca se trimit si ceva adrese, tabele etc. Noi insa suntem institutie publica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis si pe mine m-a impresionat tare povestea lui Sebastian. Printre lacrimi il tot pupam pe Danut si el saracu se uita mirat la mine. E groaznic si multumesc lui Dumnezeu ca am un copil sanatos. Mi se face rau cand citesc astfel de lucruri si nu pot sa nu ma gandesc la tragedia saracilor parinti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Azi m-a sunat bona ca nu mai poate veni... Sotzul e pe drum spre Bucuresti la un curs de gimnastica si deja spumega. Noroc ca tatal meu e calm si a zis ca sa nu ma panichez ca sta el cu Danut pana rezolvam. Suntem in cautare de bona...

Mergi la inceput