Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_boc
[Mi-a zis ca oricum, si daca ar fi carii, nu se poate face nimic la varsta asta, cand copilul nu coopereaza. In general dintii de lapte sunt lasati sa se carieze pana la gingie, sau pana pica singuri jos, fara sa se intervina(asta fost explicatia ei, desi eu am citit pe net si altceva). Daca te duci la control cu David te rog sa ne spui si noua ceva informatii.



Mai, sa stii ca exact asa i-a spus medicului sotului: ca si daca ar fi carie nu are rost sa intervina si sa chinuie copilul ci dintii de lapte sunt lasati sa se carieze pana cad. Si cica cei definitivi nu vor fi deloc afectati de ceea ce a fost inainte.
Eu m-am gandit initial ca am dat peste un alt habarnist...insa cum el este singurul stomatolog de copii din oras am lasat-o asa, ca timp de umblat prin alte orase pe la medici nu are sotul.
Acum vad ca si al vostru a zis la fel. Sunt tare curioasa cu ce raspuns vine miany .


Eu de fapt am intrat acum pt ca mi-am amintit in timp ce calcam ca trebuie sa le scriu la monica si dana. Multumesc mult de sfaturile vestimentare.

Monica, nu stiu de ce imi merge tare greu site-ul ala. Probabil pt ca e slab netul la ora asta, habar n-am. Mai incerc maine, ca acum stau cate 5 minute pana se incarca o poza.

dana, mi-ar fi de folos daca mi-ai putea da un link catre site-ul ala. Viitoarea cumnata (la nunta careia va fi Timi cavaler) e nemtoiaca. Deci ar avea cine sa ma rezolve cu comanda si livrarea (ca eu nu stiu o boaba nemteste).
Cum mai e Davidutul? I-a trecut urechiusa?

Iar am uitat ce vroiam sa zic...of, of...batranetile-astea.... Precis imi aduc aminte dupa ce ma bag in pat langa pisicutza, ca apoi sa uit iar pana maine.

Noapte buna si linistita tuturor.

PS: La noi a nins ca in povesti in seara asta, avem vreo 15 cm zapada. Tot ii spun lui Timi ca asta e ultima zapada, sa se joace acum pe saturate, ca pana la iarna ii spunem "ceau" la zapada.



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

noi suntem mai bine,adica mult mai bine
adelina nu a facut febra deloc,se simte foarte bine,se joaca topaie,este o fetita tare vesela,doar ca m-am suparat putin pe ea in seara asta ca il vrea pe micky mouse non stop la laptop mi-e teama ca isi va strica ochii
am facut o mare greseala ca atunci cand se simtea rau i-am pus pe micky cat a vrut ea, iar acum nu se mai opreste...i-am pus dimineata doua episoade timp de o ora si dupa-amiaza alte doua episoade...
suparare mare dupa-amiaza ca nu vroia sa il inchid,crize de nervi ce a facut, cand vroiam sa ma duc langa ea si sa ma uit la ea sa ii explic ma impingea zicand:"du-te de aisi" radeam pe ascuns,si imi venea sa o pupacesc dar nu ma lasa...ei pana la urma am luat-o cu jucaria micky mouse si a uitat

raluca superba bicicleta

dymomo77 ai stat 10 ani acasa? mi-ar placea si mie

monis5 imi pare rau ca nu stiu ce sa iti raspund,chiar imi este jena,tu ai fost mereu draguta si ai raspuns prompt la multe intrebari
stiu ca vei termina cu brio dupa controlul ITM-ului noi cand ieseam bine dupa un control al ITM-ului patroana ne comanda pizza,bere,suc,adica cinsteala domne
acum te intreb si eu care este salariul minim brut de incadrare pentru un muncitor necalificat?
se mai adauga coeficientii de ierarhizare?
unde gasesc si eu codul munci nou?

imi este groaza de luna viitoare trebuie sa imi folosesc neuronii si sa incep a gandi voi merge la servici,adica mai vorbesc si eu altceva,nu doar pampers,lapte,si cat a mancat bebelina mea


am fugit la
noapte buna mamici

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

bag si eu doo vorbe inainte sa fug la serviciu. La 10 vin aia cu controlul lor , tineti-mi pumnii. Iulian are a3a viroza pe 2012, e usor ragusit si tuseste uscat. Dar sper sa se elimine cu tusea ce are in gat. Oricum a fost ok, ca de data asta nu a mai facut febra. Azi cred ca il las acasa, ca tot s-a trezit la 6.30, asa ca o sa plec si eu mai repede la munca, sa ma mai pregatesc putin. Of ca ma simt ca la examen la facultate .

Smarandita sunt de acord cu ce ai spus de Floricik. SI unde mai pui ca e si fata faina
Eu am facut sport de performanta si asa incepeam si noi, intai cu mainile / gatul si terminam cu picioarele.

Diana ma bucur ca ai mai dat pe la noi si sper ca s-au mai rezolvat problemele

Shtephy nu zi niciodata niciodata .

Ionela multumim de vesti . Transmite-le fetelor acomodare usoara si toate gandurile bune si de la noi .

Raluci e muuuult prea tare toacla aia . Prin Olanda te-ai uitat, ca aia sunt mari fani bicle si poate o gasesti pe vreun site... Ce fac baietii?

Monica cum sunteti azi?

Dymo la multi ani impreuna. SI noi facem vara asta 10 de cand navigam impreuna

Cristina bun cu serviciul! Mai nasol cu Andrei, imi pare rau ca inca se necajeste cand pleci de acasa

Licurici am luat si eu niste tigai de alea cu ceramica, nu stiu cat de competitive sunt, dar am facut omleta complet fara ulei si nu s-a prins nimic, exact ca la teflon .

Legat de carii , la varsta asta daca e nevoie de interventii, se face anestezie generala .

Stanucel ma bucur ca si-a revenit Adelina. NU-i problema, am rezolvat, am gasit o solutie. Salariu minim brut pe economie este 700 incepand cu 1 ianuarie. Coeficientii se aplica ca si pana acum. Codul muncii este peste tot pe net.

sa aveti zi frumoasa!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:


DORIS
&
TINONINO






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Tinonino La multi ani!

monis tinem pumnii



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani Tinonino

Monis am dat sa caute cineva pe acolo, Olanda, Germania, nu ma las, taga e cam scumpa 1700 euro, dar sunt dispusa sa dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Monis, daca te mai ajuta acum informatia mea: cred ca cel mai bine ste sa ceri de la facultate o adresa prin care iti solicita ei sa-i primsti in practica pe studentii respectivi.

Stanucel, salariul minim este 700 lei.
Nu mi exista coeficienti de ierarhizare decat daca societatea are contract colectiv de munca si este stipulat in contract asemenea lucru.
Codul muncii il gasesti pe multe site-uri. Incearca rubinian.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Buna ziua la mamici, pitici si mogaldete!
Va salut cu mare drag, dor si melancolie. Mi-e dor de vremea fulgushorilor si de toata gashca de mamici de atunci.
Am mai citit din cand in cand, dar mi-e greu sa-mi fac timp sa leg doo cuvinte logice pe la voi.
Noi suntem ok, toti trei, si sper la fel pe viitor. Zana mea sta la mama la Limanu, eu am inceput munca, trec seara sa o mai vad, iar in week-end o iau acasa. Suntem ok cu sanatatea, fata mea nu stie ce e ala doctor ( ca as vrea cateodata sa o amenint ca o duc la doctor si nu pot ), dar ce-i drept nici nu prea a luat contact cu copii, creste mai mult printre adulti.
In toamna incepem gradi. Sotul vrea bb 2 iar eu ma fac ca ploua.
Am vazut ca numai cateva mamici mai sunteti active dar va tineti de treaba.
Vreau sa felicit mamicile care au facut bb 2, si vad ca nu sunteti putine. Eu nu sunt deocamdata adepta inca unui copil. Actualul este demoralizant de ..... activ, ca sa zic asa. Multumesc lui D-zeu ca mama e aici si ma ajuta.
Multe multe imbratisari pentru fetele cu bebei bolnaviori si probleme colaterale Everyting will be good at the end. If it's not good, then it's not the end
Salut cu mare drag absolut toate mamicile !
Ne mai "vedem"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

La Multi Ani Tinonino

Monis am dat sa caute cineva pe acolo, Olanda, Germania, nu ma las, taga e cam scumpa 1700 euro, dar sunt dispusa sa dau

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


raluci bicicleta aia e lesin.... imi place de mor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

Am vazut ca numai cateva mamici mai sunteti active dar va tineti de treaba.


Depinde cu cine ne compari. Eu zic ca fata de alte odisei ne tinem inca destul de bine pe pozitii si nu "s-a spart" gashka.
In alta ordine de idei, ma bucur tare sa te citesc, broscuto! Mai hai pe la noi cand ai un pic de timp.
Aaaa...si sa nu ma crezi mare curajoasa daca am bebe 2, ca a venit pe neasteptate. Daca ar fi venit dupa curajul meu...mai avea de asteptat putin...
Tu ai grija cu barza aia...ca dupa ce isi termina treaba pe la Bucuresti s-ar putea sa falfaie de vreo doua ori din aripi sa ia si ea o gura de aer de Mangalica.


raluci, eu m-am uitat pe fuga la bitza si am vazut ca are loc doar pt un copil. Ai avea cum sa-l pui si pe Renusu in spate?
Super tare daca poti duce amandoi copiii si mai si slabesti in timpul asta. Ceva second-hand nu ai gasi? Sau te gandesti sa o iei noua si apoi sa o vinzi, pe cand mai cresc kinderii?


stanucel, ma bucur ca Adelina e mai bine.


Doris si Tinonino
Multa sanatate si numai bucurii alaturi de puii vostri.


Gata pauza de forumache, ma duc sa pap si eu ceva pana nu se trezeste picimea.




Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput