Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

saluti,

la multi ani doris, imi cer acuze nu imi mai amintesc de ea

stephy ma bucur ca putem fi de ajutor cu o vorba buna, iti doresc ca totul sa se aseze cum trebuie

deci primavara asta se lasa cu intalneli da....ionela si dana pana acum

fetele am gasit o super bicicleta taga bike, sunt topita o vrea dar cica nu se gasesc http://www.tagabikes.com/

zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

ziua buna!!

shtephy un buchet mare de sa-ti insenineze sufletul...

raluci mortala rau bici aia...sper sa o gasesti!!

fug la neste trebi...sa aveti o zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

M-am logat de ieri sa o imbrartisez pe Stephy si am uitat Draga mea, n-am cuvinte, dar puteam sa jur ca asa stau lucrurile, de mai mult de un an. Nu pot decat sa te imbratisez strans, strans, sa-ti spun ca daca-ti doresti o vacanta iti stau la dispozitie si sa-ti doresc foarte multa putere pentru puii tai. Mai trebuia sa scriu cuiva , am uitat, va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Ma mai primiti?

Daca da, salutare tuturor. Multe s-au mai intamplat si ma bucur de cele bune, imi pare rau si va trimit imbratisari si incurajari pt cele rele.

Ralu seby, ma bucur ca ai scris si ca sunteti bine!

Tare bine mi-a facut discutia despre scaunele de masina si le multumesc fetelor care au dat sfaturi si linkuri, si noi s-ar putea sa vrem ceva nou de la toamna.

Strumfy, sa iti traiasca fetita, Camelia! Sa fie sanatoasa si sa aiba noroc in viata!

Ramonika, pacat de II ratat, insa iti tin pumnii pentru luna urmatoare! Si greu cu deciziile astea de job/plecari, te inteleg, si ma bucur ca ati luat o hotarare, asta e cel mai important.

Smara, uf, uf, cu vorbele batranicii, cat adevar in ele! M-am emotionat toata... Nu neaparat in legatura 100% cu ce a spus batranica, am citit recent intr-o carte ca parintilor le e greu sa inteleaga/accepte ca fructele nu sunt ale copacului, cum ar veni copiii trebuie lasati sa zboare, sa se inalte si sa plece de langa noi. Asa e sanatos, da, dar e si greu...

Ancutza, bravo Sabinei pt olita!

DianaR, ca intotdeauna ne-ai scris lucruri utile . Tu ai reusit sa te angajezi?

Lumi, bravoo, bravoo Alexei pt bravooo! A fost f simpatic momentul.

Ionela, imi place cat de activa esti, bravo! Si eu am citit cu mare interes despre nasterea lui Denis, in lotus, cu interes si admiratie. Dar eu nu as putea sa am vreodata asa mult curaj.

Shtephy, imi pare rau de problemele tale. Intr-adevar, de ceva vreme ne-ai mai spus ca nu e totul cum ar trebui sa fie... Sper sa gasiti o cale, iti tin pumnii.

Cursul la care merg cu Monis e ok pana acum. Sa vedem cum continua. Eu insa raman mare fana a cursului de la Parentime, de care v-am mai scris, cel cu parintii eficace. E bun si pt persoanele fara copii, e pur si simplu un curs de comunicare. Cel de Playful Parenting clar o sa ne dea idei de jocuri si idei de a rezolva cu joaca diverse probleme. Dar, ca peste tot, teoria ca teoria, dar practica ne omoara!

La noi, toate bune si frumoase. In sfarsit, se pare ca rasare soarele si pe partea cu jobul la mine. Sper sa am vesti bune cat de curand!

Ana e bine, vorbeste extrem de mult si de bine, cu trecut, prezent, viitor etc, ne uimeste cat de repede retine orice. Are fel de fel de fitze, de exemplu o urnim din casa cu macaraua, iar odata ajunsa afara nu se mai da plecata. La capitolul mancare, am cam stagnat, de aceea nici nu am ce meniu sa scriu aici. Dimineata ii dau paine cu unt+gem / branza / pasta de avocado. La pranz, supa+piure de legume (tot blender)+ carne (si aici de mentionat ca ii dau carne zilnic, insa in portii cat mai mici pt ca daca nu vede carne refuza categoric sa manance), seara gris/orez/papanasi. Singura variatie e ca ii mai pun in piureul de legume fierte de la pranz si cateva legume crude (ascunse bine) sau mei/quinoa/hrisca. Si asta repetam in fiecare saptamana.


Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

strumfy asteptam sa ne spui cum a fost intoarcerea acasa. cum a reactionat Andra. speram ca bine.

shtephy ma gandesc ca pt. tine ar fi mai bine daca ai lucra. te-ai mai lua cu altele, ai avea alta stare de spirit, poate nu ai mai fi atat de afectata de problemele de acasa. nu are cine sa stea cu piticii? macar daca ai lucra nu ai mai fi dependenta financiar de cineva, poate ti-ar face bine la self-esteem. scuza-ma daca am spus prostii, dar ai oferit foarte putine detalii despre problema in sine, despre familia ta. tu de obicei raspunzi tuturor, insa despre tine auzim putin.
oricum sper sa iti rezolvi problemele si sa iti gasesti linistea sufleteasca pe care toti o meritam.

Doris La multi ani! te mai aspteptam pe la noi.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Stephy Sper sa gasiti o cale de rezolvare. Si ideea Ramonikai e supe buna. Inainte sa ma reintorc la serviciu aveam tot timpul sa ii reprosez ceva sotului plus rutina celor peste 10 ani de casnicie. De cand muncesc la job de ma dor toate cand ajung acasa viata pare roz iar sotul meu unul exemplar(mai ales cand rezolva diverse probleme pt ca eu nu mai am timp).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Salutare fete dragi,

Eu cam rar pe la voi, dar sper ca nu m-ati uitat.

Strumfy, felicitari pentru printesa, sa cresteti mari si sanatoase.

Miany
, si eu ma plangeam acum cateva luni de pete maronii pe interiorul incisivilor la Andrei. L-a vazut o prietena stomatolog si mi-a zis ca ei nu i se par a fi carii, ci ceva pete (Andrei nu a fost foarte cooperant si ea a renuntat repede la control). Mi-a zis ca oricum, si daca ar fi carii, nu se poate face nimic la varsta asta, cand copilul nu coopereaza. In general dintii de lapte sunt lasati sa se carieze pana la gingie, sau pana pica singuri jos, fara sa se intervina(asta fost explicatia ei, desi eu am citit pe net si altceva). Daca te duci la control cu David te rog sa ne spui si noua ceva informatii.

Monis, ma intrebai acum ceva vreme cum e la job. Nu pot sa ma plang, doar ca n-am net, ca timp as avea suficient (de aceea nici n-am cerut acces, ca as sta pe net, si suntem supravegheati) Avem retea interna de mailuri si alte chestii. Astept sa fiu mutata pe noul post. Si Andrei plange foarte tare dimineata , daca este treaz, cand plecam la servici: "nu pleca la servici, stai cu mine, pleaca buni la servici etc", de ies tot cu ochii in lacrimi.

Shtephy, si , ^sper sa te mai inviorezi putin.

Ca sa pot scrie si eu cateva randuri l-am lasat pe Andrei sa faca ce vrea, asa ca acum am toata casa intoarsa.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

ma tot tin sa zic despre dinti, mi-au aparut si mie cateva pete usor vizibile, s-au dus la igienizare si detartraj, insa dintoloaga a zis c sunt leziuni ale dintilor si sigur reapar, cauta explicatii si solutii si ma suna, o sa va zic ce imi spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Licu, uite aici niste exercitii pt motanel: http://www.youtube.com/watch?v=YeqwxwtIWDI&feature=related

sper sa pot reveni



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Sara buna!

La multi ani, Doris!

Smaranditza, mii de plecaciuni pt mesajul detaliat despre gimnastica!!Habar nu aveam ca se incepe de la capusor si se termina cu picioarele, eu incepeam mereu cu piciorusele apoi mainile si terminam cu abdomene. Cateva le faceam si eu, dar vreo doua mi-ai dat idei bune. Acusi bag ochi si la filmulet sa vad ce si cum.
Pupam pisicuta si flacaul mare!

Stephy

Raluci, adevarata rau bicicleta aia!!! banuiesc ca si costa niscai bani, nici nu am cautat sa vad cat..

Dozz, de mult tin sa te intreb, cum e tigaia aia ceramica de la Delimano?? ca sunt curioasa, e asa minune precum ii fac aia reclama? nu se prinde mancarea daca gatesti fara ulei? poti sa faci orice in ea?

Mergi la inceput