Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ramo, da incap trei scaune in spate la noi (MCV) dar si la taica-miu un pic mai inghesuite (logan berlina).

Ionela, ei, frustrari sunt(erau) ptr ca n-am nascut natural. De asta ziceam ca fac haz de necaz. Dar mi-au trecut, mai ales ca la Teo a fost tare fain cu peridurala si am "trait" nasterea, chiar daca a fost cezariana, iar la Vlad am ajuns pana la jumatea expulziei asa ca pot spune ca am idee ce am pierdut. Oricum in ultima vreme am ajuns sa vad cat de putina importanta are de fapt modul in care nasti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Ramo, da incap trei scaune in spate la noi (MCV) dar si la taica-miu un pic mai inghesuite (logan berlina).

Ionela, ei, frustrari sunt(erau) ptr ca n-am nascut natural. De asta ziceam ca fac haz de necaz. Dar mi-au trecut, mai ales ca la Teo a fost tare fain cu peridurala si am "trait" nasterea, chiar daca a fost cezariana, iar la Vlad am ajuns pana la jumatea expulziei asa ca pot spune ca am idee ce am pierdut. Oricum in ultima vreme am ajuns sa vad cat de putina importanta are de fapt modul in care nasti...

Diana cu Vlad (16.05.04) & Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)


cred ca pe termen lung mai putin conteaza. Avantajele imediate sunt insa destul de multe
In ce tine de intarzierea clamparii cordonului insa, adica avantajele pentru copil... mi se pare ca merita nasterea naturala...
Na, eu poate exagerez... dar dupa ce am nascut un bebe de 4,5kg:))) MI SE PARE CA E SIMPLU SA NASTI NATURAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

da, m-am exprimat aiurea ca ma presa vlad sa mergem la teme si asa ceva nu se ratreaza... am vrut sa spun ca frustrarile si regretele ca n-ai nascut natural palesc cand apar problemele cu adevarat importante. dar cu nasterea naturala eu una sunt total de acord, fie ca-i lotus sau nelotus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Monica,

Si cu scuzele de rigoare La multi ani Mihamora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Stop pagina mea! Gata ati scapat plec la cumparaturi!

Sa spun ca zmeul meu tocmai ce comenteaza ca iara stau pe forum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

O intrebare: Dupa ce am dat antibioticul copilului, cam la 1 ora si jumatate a tusit pana a vomat tot, voi ce ati face, ati da din nou antibioticul? Nu prea stiu ce sa fac.

Mami fericita de Mariuta
si de de 22 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

O intrebare: Dupa ce am dat antibioticul copilului, cam la 1 ora si jumatate a tusit pana a vomat tot, voi ce ati face, ati da din nou antibioticul? Nu prea stiu ce sa fac.

Mami fericita de Mariuta
si de de 22 saptamani


eu nu as mai da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

nici eu nu as mai da Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR


Sa spun ca zmeul meu tocmai ce comenteaza ca iara stau pe forum...



of off mai mai, parca is frati astia doi, si eu azi am 'indraznit' sa bag ochiu pe calculator mai pe seara si imediat si-a ridicat coada ca ce imi trebuie, ca nu stau destul seara, de parca pe fruntea mea scrie doar mama+casnica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna seara fete,

In primul rand, sanatate puisorilor bolnavi, caci asta e cel mai important!

Si pentru Stephy un pupic apasat, sa gasiti in voi toate gandurile bune pentru a trece peste impas!

Legat de pasta de dinti, toata familia foloseste o pasta bio, de la Plafar, se numeste KINGFISHER cu Aloe Vera si Tea Tree, sunt tare multumita de ea. Acum am cumparat una de la ei cu bicarbonat de sodiu. Are 100 ml si costa aprox. 22-25 lei.

Va pupix, sa aveti o noapte linistita!

Mergi la inceput