Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Aici sunt pozicile de care tot vorbesc fetili, nu am vrut sa pun link pe fb sa nu creez ideea ca ne mutam cumva acolo
Acum am reusit sa ma mobilizez sa pun si pe picasa. Deci, pozici cu noi, eu blonda si mai slaba



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fetelor, am fost la urgente, la ORL. Cat am asteptat, incepuse sa-mi curga sange curat din urechea stanga,cum m-a vazut doctorul, a si spus ca am timpanul perforat.

Deci, la ora 2:30 plateam la Arcadia, am plecat acasa, ca la 3 ore dupa ce am ajuns acasa, sa am febra 39,1. La urgente,diagnostic rapid: otita medie acuta supurata,ambele urechi....la stanga e mai rau,ca e si timpanul perforat.

Ce e foarte dezamagitor, este ca ieri,cand inca eram internata, i-am spus de 2 ori doctoritei ca ma dor urechile,si simt o presiune puternica,cum se simte in avion. Plus faptul ca durerile de cap nu au cedat deloc cat am fost acolo.... Doctorita a sus ca asa e normal,sa ma doara cateva zile....
Cu o zi inainte,chiar daca simteam durere in urechi,la consultul ORL totul a iesit bine, cica aveam timpane perfecte!

Bine ca am fost la urgente,am primit tratament,si vad ca dimineata deja incepusem sa ma simt mai bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Bine ca am fost la urgente,am primit tratament,si vad ca dimineata deja incepusem sa ma simt mai bine!

si sa te faci repede bine !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

cam ce ti de carucior recomandati pentru un bebeb care se va naste in mai-iunie?
sistem 3 in 1, e util landoul? scoica separat si carucior?

care marci v-au multumit din cele mai multe puncte de vedere?
multu !!


2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Licu, probabil ca gresesc si rog colegele sa ma corecteze. Daca nu dai de administratorul firmei ca sa-ti dea decizia de incetare trebuie sa mergi la ITM ca sa iei dovada ca ti s-au incetat raporturile de munca si adeverinta cu contributiile la buget pentru somaj. La AJOFM afli ce alte documente iti mai trebuiesc pentru dosarul de somaj.
Am vazut si eu pozele si am decretat: la slabit cu mine.

Monis, cu intarziere: La Multi Ani!, fericire si realizari in toate planurile. Monis

Lumi, sanatate multa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ,fetelor!!

cu scuzele de rigoare,zic si eu :La multi ani,Monis!!Sa ai parte in continuare de o viata asa cum ti-o doresti!!!!Multa sanatate!!!


Lumi imi pare rau ca ai suferit atat...insanatosire grabnica iti doresc!!!

Ancutza multa sanatate si voua!!!


ms de raspunsuri fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

ca tot se vorbea de nazbatii...david ieri a "degustat" dintr-un Camay roz-roz...l-am pus pe reductor(ca se ceruse el),iar eu am deschis dulapiorul sa-mi iau peria de dinti,in secunda urmatoare m-am uitat la el si era tot roz si scuipa...habar nu am cand a apucat sapunul....si-a facut o greata de numa-numa,i-am dat sa bea suc de portocale (ca altceva nu a vrut)si pana la urma cred ca i-a disparut senzatia aia neplacuta din gura...l-am certat si i-am spus ca acum va scoate pe gurita baloane de sapun...el se tot distra si la toata lumea spunea afara ca el va face baloane...

alta:intr-o zi ,sotul s-a intors sa ia un scutec si al nostru fiu drag ...tusti cu mana in crema de galbenele ,pe cand s-a intors sotul el se cremuia de zor pe "cocor"( ca asa-i zice)...fetelor,era galben tot atata crema isi pusese in palma...


mai nou toata ziua ii trebuie sa spele,daca sunt in preajma chiuvetei isi aduce scaunul si hopa sus la treaba si spune "david spala,mama fa mancale acolo la cuptol "...va dati seama ca ne udam pana la piele ,plus ca ne creste consumul de apa vertiginos,consum care oricum nu era mic.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare fete. Apar si eu la ceas de seara...

La munca am o gramada de treaba, acasa ma iau cu una alta si asa trece timpul. Am dus-o duminica pe Ema la bunici. Ce dor ii fusese de sora mea Imi e destul de greu sa scriu despre faptul ca am revenit acasa si ea a ramas acolo...abia astept ziua de vineri, si mai ales sa vina luna septembrie sa o dam la gradi.

Lumi , iti doresc multa sanatate. Nu pot sa cred ca doctorii nu au observat ca ai otita :((

Licu arati foarte foarte bine. Esti asa slabuta. Ce grasunel e Dragos si ce mare a crescut Amalia.

Gabitza eu cred ca pt un copil nascut vara se merita un landou. Eu am gresit ca am luat un carut sport...daca il pot numi asa.

Miany si Ema a gustat sapun si nu i-a placut deloc La fel face cu cremele, daca le prinde imediat le desface si isi da pe fata.

Dankutza tin pumnii sa vina coana barza.

Aaa vroiam sa va povestesc ca am patit-o ca-n reclamele la dero. S-a murdarit Ema pe o bluza de la carioci(bluza era nou nouta si alba) si m-am gandit totusi sa o tin o noapte in apa cu dero(OMO). A doua zi ne uitam si eu si sotul ca bluza era alba imaculat fara nici-o pata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Lumi aoleu, ce spui tu acolo? Cum adica perforat? Scuze prostia, dar se poate "lipi" la loc timpanul? Iti va scadea auzul? Si asta de la o raceala? Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Lumi aoleu, ce spui tu acolo? Cum adica perforat? Scuze prostia, dar se poate "lipi" la loc timpanul? Iti va scadea auzul? Si asta de la o raceala? Multa sanatate.


in anumite cazuri de otita, timpanul se... 'gaureste' ca sa se scurga puroiul acumulat in urechea medie. Uneori se perforeaza de la sine (asa cum a patit Lumi), alteori se perforeaza mecanic de catre medicul ORL. Timpanul se reface in timp, mai usor la copii si mai incet si mai deficitar pe masura ca inaintezi in varsta. Si da, auzul poate suferi in urma otitelor.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput