Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Multumesc mult pentru toate urarile, si de aici si de pe FB (azi am facut o exceptie si l-am avut deschis toata ziua ) si de pe mail si telefoane!! E grozav sa ai atat de multi prieteni!!


Va multumesc mult de tot!!!!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

eu din nou. de data asta cu .

Ali la multi ani intarziati

Lumi ce e cu otita aia a ta? ce-ai facut? ganduri pozitive iti trimit, sa te faci bine repede

Ancutza imi pare rau ca si voi trageti cu raceala... pt Sabi sa se refaca repede. Cine sta cu ea acasa?

nu prea mai am timp acu, ca tre sa plecam care pe la serviciu care pe la gradinite, intru mai tarziu ca nu am inteles cum e cu puzzle ala, sa citesc mai pe indelete.

sa aveti o zi grozava!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

neata

eu din nou. de data asta cu .

Ali la multi ani intarziati

Lumi ce e cu otita aia a ta? ce-ai facut? ganduri pozitive iti trimit, sa te faci bine repede

Ancutza imi pare rau ca si voi trageti cu raceala... pt Sabi sa se refaca repede. Cine sta cu ea acasa?

nu prea mai am timp acu, ca tre sa plecam care pe la serviciu care pe la gradinite, intru mai tarziu ca nu am inteles cum e cu puzzle ala, sa citesc mai pe indelete.

sa aveti o zi grozava!





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


neatza...multam de cafea.

daca iti spun ca Sabina nu a lipsit nici o zi de la cresa, ma crezi?

Nu as avea cu cine sa o las acasa, iar noi avem o perioada foarte aglomerata la munca. Din fericire Sabina a fost un copil rezistent (asa cum imi tot repeta doamnele de la cresa, dar si pediatra) si a dus boala pe picioare fara prea multe simptome...febra am tinut-o in frau cu antitermice, iar ea a fost destul de ok, doar putin mai molesita cateodata.

E grele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Gabitza cu cine ai facut terapie? adica ce specialitate avea persoana? Psiholog? Din cate imi aduc aminte, ziceai ca vine acasa? Pot sa tye intreb cat costa sedinta si cat dureaza 40 min? o ora? Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata
Lumi ce faci? sper ca esti mai bine. in cazuri din astea cred ca trebuie sa mergi la spitalul de stat la urgente, in ciuda conditiilor proaste de acolo. macar pt. cateva ore trebuie sa rezisti. Alexa cum e?

Ancutza eu stiu ca daca e copilul bolnav tu ca mama ai dreptul la concediu medical, mai ales ca zici ca si tu ai bolit. sanatate

monica ce bine ca esti relaxata cand Mariuta face deranj. offf as vrea si eu sa fiu asa, insa cand Sandra face vreo boacana prima reactie a mea este sa ma enervez... nu stiu cum sa ma autoeduc pe tema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!!

Monis, La multi ani cu scuzele de rigoare pt intarziere, nu mai apuc sa intru pe forum..

Lumi, banuiesc ca e o otita la tine, sper ca ai fost la urgente si te tratezi sa treaca repejor!

Ancutza, multa sanatate, sa va insanatositi repede!

Deci asa cu puzzle-urile, nu e doar mandra mea priceputa

Aici sunt pozicile de care tot vorbesc fetili, nu am vrut sa pun link pe fb sa nu creez ideea ca ne mutam cumva acolo
Acum am reusit sa ma mobilizez sa pun si pe picasa. Deci, pozici cu noi, eu blonda si mai slaba


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

lumi oare cum esti?

many miss u

zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Dankutza ceva vesti? Esti f tacuta in ultima vreme



Incerc sa ademenesc barza sa zboare pe deasupra mea. I-am cumparat de toate, doar doar o veni la Bucuresti si o lasa Mangalia in pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Gabitza cu cine ai facut terapie? adica ce specialitate avea persoana? Psiholog? Din cate imi aduc aminte, ziceai ca vine acasa? Pot sa tye intreb cat costa sedinta si cat dureaza 40 min? o ora? Mersi


coordonatoarea este psihopedagog, ea ii face o evaluare lui Dragos 1-2/ori pe luna.In functie de observatiile si progresele pe care le observa (are fisa/dosar pt el) stabileste ce anume sa se lucreze cu
el in perioada urmatoare, pe ce trebuie insistat si pe ce nu , ce trebuie corectat din comportament. Terapia zilnica (4 zile pe saptamana cate 2 ore uneori si WE) o face cu o fata de la centru, absolventa de psihologie + niste traininguri, cursuri de terapie comportamentala aplicata
In momentul de fata (de cand cu gradi) facem acasa, seara de la 6 sau dimineata cand dragos nu presteaza gradi si ea nu are alti copii.
Platesc 600 Ron pe luna terapeutei si 200 ron sedinta de evaluare a coordonatorului. In general tarifele sunt de la 15-30 ron /ora in bucuresti, in functie de specializare, experienta, etc

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Licu, ce slaba esti..... chiar ca nu am nicio scuza sa stau cu suncile atarnate pe mine.... clar REGIM scrie pe mine (ca miscare nu prea am cand)

Sunteti o familie tare frumu iar bb Dragos e un pufos scump

2+

Mergi la inceput