Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Nu imi vine sa cred Am dureri teribile in urechea stanga si se aude de parca "scapa aer", iar temperatura s-a ridicat la 38,9....Ce naiba sa fac???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Nu imi vine sa cred Am dureri teribile in urechea stanga si se aude de parca "scapa aer", iar temperatura s-a ridicat la 38,9....Ce naiba sa fac???

My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


Lumi eu zic sa te duci o fuga la urgente sa vezi ce e. Sunt profesionisti si iti fac imediat toate analizele de care ai nevoie si te pun pe picioare cat de cat. Multa sanatate

Mami fericita de Mariuta
si de de 22 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

lumi fuguta la spital, sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

mi-a curs un lichid incolor din ureche,apoi sange....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ca si in octombrie dupa doua zile de febra fara alte simptome, tratata doar cu antitermice Danut e ok. Trebuie sa ii fac o urocultura ca altceva nu imi trece prin cap. Sper sa reusesc sambata.
Stanucel, imi pare tare rau de vestea primita… Teoretic in perioada de preaviz trebuie sa mergi la serviciu dar asta depinde de angajator. Eu cand am fost in situatia asta in noiembrie 2005 legea specifica ca programul este de 4 ore zilnic, restul de 4 teoretic iti cauti o slujba noua si angajatorul meu a acceptat resemnat situatia(vad ca e inca in vigoare). Acum nu mai stiu cum e dar daca cazi la pace cu el poti sa nu mergi deloc. Cum spunea si Monis suma primita e jenant de mica singurul avantaj fiind faptul ca ai asigurari de sanatate si iti merge vechimea. Ultima data perioada pt care se acorda indemnizatia era de 9 luni(nu stiu daca au avut loc modificari).
Strumfy bine ati revenit acasa. Pupam mica printesa si pe Andra cea cuminte.
Ali cu scuzele de rigoare multi ani fericiti si impliniti. Ieri nu am avut deloc timp de net, am plecat tarziu de la scarbiciu ca am un coleg nou care a "muncit" doua zile la modificari in baza de date de la salarii dupa care am descoperit ce prostii facea. Am sters tot si am reintrodus ca azi trebuia sa dam niste declaratii..
Lumi imi pare rau ca a fost nevoie sa ajungi la spital. Ce viroza uracioasa. Sa ne tii la curent cu starea ta. La Spiridon la ORL au medic de garda(daca nu au la Arcadia). Multa sanatate.
Monis “La multi ani” fericiti, sa fii sanatoasa si sa ai parte de bucurii in viata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani Monis!!! Sa fii fericita si iubita!

Strumfy
bine ati venit acasa dragelor! Ma bucur din suflet ca sunteti bine si ca Andruta e intelegatoare cu surioara ei. Mi-as dori mutl sa va aud dar nu vreau sa deranjez, stiu ca e putin dificila perioada pana va formati un program cat de cat.

Ramonik din pacate nu avem carucior sport, tot unul mare avem si noi, poate pt bb2 vom investi intr-unul sport.

Stanucel imi pare rau ca ai ramas fara servici, dar poate reusesti sa gasesti ceva, fii un pic mai optimista

Raluci astept sa vedem poze mumoase

Dankutza ceva vesti? Esti f tacuta in ultima vreme

Noi dimineata mancam branza cu smantana, cascaval, out fiert sau romanesc, paine cu unt si cu gem, cas de oi cu ridichi, rosii cherry, bucatele de vinete sau de ardei copti(puse de mama la borcan fara conservanti), telemea, somon neafumat(in vid, sarat).

Puzzle facem si noi demult si din lemn si din carton dar cu piese mari(sunt speciale pt 2 ani), lego de toate felurile, plastilina tot de Moon dough ca nu se usuca prea repede, coloram cu creioane, are un set de carioci care nu scriu decat pe hartie si cu alea e tot timpul, pictam cu acuarele, chiar ma gandeam sa-i iau un set de borcanele cu culori non toxice pt pictat cu degetelele, cred ca ar fi super incantata, dar nu pot sa o scap din ochi pt ca numai prostiute face. Tot ce prinde desface, varsa, mazgaleste...astazi mi-a turnat toata sticluta de vigantol in pat (nu-mi dau seama cum de a turnat-o asa repede, ca stat singura cateva minute), cremele toate le desface si se da pe maini, pe fata, gat, haine, ce sa mai..e toata o motata si o cocheta.

Mi-a scos din poseta un ruj si s-a dat pe fata, pe par, pe nas . Cand face cate o prostiuta de genul asta pe mine prima data ma bufneste rasul si faptul e consumat...degeaba ii zic apoi ca nu e frumos, ca nu e bine, ca nu se face asa...dar parca prostiutele astea sunt tt farmecul copilariei , chiar daca am de strans si de spalat dupa ea, parca tot asa e mai frumos.

Mami fericita de Mariuta
si de de 22 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard

mi-a curs un lichid incolor din ureche,apoi sange....

My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

fugi la spital si asteptam vesti bune!
urgente nu arcadia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Nu imi vine sa cred Am dureri teribile in urechea stanga si se aude de parca "scapa aer", iar temperatura s-a ridicat la 38,9....Ce naiba sa fac???

Multa sanatate !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Legat de crize, a mai facut si Mariuta dar nu prea multe. eu incerc sa vb cu ea atunci, daca nu se poate o ignor si in felul asta trece mult mai repede. Daca intervin si incerc sa fac ceva lungim situatia mai mult.

Noi suntem mai bine, nu ne-am revenit cu totul dupa raceala dar suntem pe calea cea buna. Mariuta inca mai tuseste cate putin si mai are ceva muci si nasucul infundat cateodata, tratam doar cu sirop de ridiche. Eu am ramas doar cu tuse pe care o tratez la fel cu sirop de ridiche. Cand a varsat antibioticul nu i-am dat din nou, dar poate ca ar fi trebuit sa i-l dau pt ca a doua zi era varza, s-a cunoscut ca nu-l digerase deloc pana sa-l verse, dar nu aveam de unde sa stiu si mi-a fost frica sa risc. Va multumesc tuturor pt raspunsul pe care mi l-ati dat atunci, conteaza enorm o parere cand ai o urgenta.

Seara buna tuturor!

Mami fericita de Mariuta
si de de 22 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

era sa ratez ziua de azi si mi-ar fi parut tare rau, pe ultima suta de metri urez si eu:
La multi ani Monis! sa ai parte de multe bucurii si impliniri si sa fiti sanatosi cu totii.

noi nu suntem chiar ok..Sabina a facut febra mare 7 zile, are o bronsita urata si era cat pe ce sa o scapam la o pneumonie...eu am dureri de gat si o tuse uracioasa tare...dar, ne tratam

va pup pe toate!

edit: Lumi, sper sa nu fie nimic grav, te pup si iti doresc sanatate.

Mergi la inceput