Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

cam ce ti de carucior recomandati pentru un bebeb care se va naste in mai-iunie?
sistem 3 in 1, e util landoul? scoica separat si carucior?

care marci v-au multumit din cele mai multe puncte de vedere?
multu !!


mami de gemenasi


2+




eu daca as lua-o de la capat acum () nu mi-as mai lua neam carucior in primele 6 -12 luni. Mi-as lua wrap, sling si /sau SSC (Boba, Manduca etc). Si poate dupa aia un carucior sport, usor si ieftin . M-as scuti cu mare viteza de la stresul alegerii unui carucior, cumpararea lui pe bani grei, stresul depozitarii lui, a urcarii pe scari, prin lift, incape/nu incape in portbagaj si altele .



Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

si buna dimineata



nu mai stiu daca am spus, am scapat de ITM cu avertisment pe o firma si cu nimic pe a doua , doar ca m-am stresat enorm o saptamana si acum am treaba ca la balamuc sa pun in ordine multe lucruri care au luat-o razna cat am lipsit eu 2 ani de pe aici. Aseara a plecat si mama si am ramas fara super ajutorul ei . 2 luni am tinut training cu ea cum sa faca / sa nu faca cu Iulian, de azi o iau de la capat cu soacra-mea . De cateva zile au inceput si aia de la primarie sa ne renoveze blocul, deci in curand imi va veni sa fug de acasa . Bine ca macar e primavara.

revin si eu cand am timp




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Myani, dragut David cu nazbatiile lui. Mai nou, dupa ce a vazut un filmulet de cand eram insarcinata si i-am spus ca bebe din burtica era ea, Oana spune ca are „bebe in butica".

Dankuta, tot de la o raceala netratata ciorespunzator cand eram micuta, am ramas cu timpanul spart, auzul redus de atunci.

Monis, ma bucur ca ai scapat de vizitele alora. Sa speram ca nu vor fi probleme cu acomodarea de la o bunica la alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Pirelia si eu sper! merci


acuma scot flacari pe toate partile intr-un mare fel! cand am scapat si eu putin de stresul de la munca, iata intamplare cu gradinita




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Pirelia si eu sper! merci


acuma scot flacari pe toate partile intr-un mare fel! cand am scapat si eu putin de stresul de la munca, iata intamplare cu gradinita




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


Deci: NU SE POATE!!! mama ei de treaba~!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

2-10, proba, proba




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Monisule da' le era asa greu sa-ti dea un telefon??
Fetita unei prietene este alergica la Nurofen si in spital cand a fost internata cu ea s-a luat de gat pe acolo cu asistentele ca nu intelegeau si insistau sa-i dea nurofen.

Am o durere de cap...si o zi nasoala la munci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

lumi sper ca te simti mai bine,iar daca se agraveaza starea ta cu urechea,sa nu auzi sau chiar sa auzi mai slab mergi cat mai repede la medic...iti spun din propria experienta ce am patit eu:
intr-o zi mi-a fost rau la serv.voma,ameteala si lesin, m-au dus la spital la Sf.Pantelimon,m-au tinut aproape in coma de la ora 18.00 pana la trei dimineata,doar ma monitorizau, nu au stiut ce am,m-au trimis la colentina,m-a tinuit o saptamana pe perfuzii, nu au stiut ce am...
m-au trimis la panduri,si surpriza acolo mi s-a depistat accident vascular cu urmari hipoacuzie neurosenzoriala cei de la panduri au spus ca am ajuns muuult prea tarziu la ei,daca veneam din prima zi ma operau si eram ok... m-au tinut si inca doua saptamani pe perfuzii, dar in zadar, eu nu mai aud cu o ureche deloc putea fi o paralizie sau doamne fereste mai rau.
multa sanatate

monis trebuie sa existe o cale sa o faci si pe doamna asistenta sa inteleaga ce doresti tu de la gradinita


azi am fost la birou sa aflu de la sefa mea un raspuns la cererea lasata de mine pentru inceperea activitatii (eu stiu de la colegi ca ma trimite in somaj) iar doamna patroana nu a vrut sa stea de vorba cu mine, a spus ca are treaba multa si nu putem discuta...banuiesc ca imi va spune ca ma trimite in somaj atunci cand voi incepe serviciul.nu mi se pare fairplay din partea ei absolut deloc. eu am mai fost la birou si nu era de gasit, (sunt fel si fel de oameni in lumea asta)
m-am enervat putin,imi venea sa plang ca am facut drumul degeaba pana acolo,ca nu am aflat nimic despre situatia mea, dar mi-a trecut imediat

am mers cu adelina in parc si ne-am distrat de minune...mi-am spus in sinea mea ca am o fetita sanatoasa,cuminte, si sunt cea mai mandra mamica am fost la baiat la sedinta si am auzit numai lucruri bune de la diriginta sunt atatea lucruri frumoase pe lumea asta pentru care sa ma pot bucura!!!
asta-i viata, una buna una rea

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dankutza,ti-a explicat Monis... Ma bucur ca s-a perforat singur, ca mi-ar fi fost tare frica sa o fi facut vreun doctor. Si e bine ca s-a perforat,ca a iesit lichidul acumulat,si a scazut presiunea pe care o simteam.
Probabil o sa fiu un pic mai surda de urechea stanga, nu era de ajuns ca-s un pic surda de dreapta!

Stanucel,fac tratament si merg la medic zilnic. Sper sa nu se mai agraveze....vad ca ma simt un pic mai bine. E groaznic prin ce ai trecut tu!
Saptamana viitoare voi face si o radiografie,sa "vedem" sinuzita- care a precedat,daca nu si cauzat, otita....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Monis,astept cu nerabdare sa aud cum a decurs discutia cu asistenta-stie-tot! Iuli ce face,cum se simte?
Imi pare tare rau ca pleaca mama ta....ooofff,greu mai e...

Floricica,ai grija cu durerile de cap
Hai ca mai e putin si o sa ai papusica acasa,mai o vizita, mai o vacanta,si acusi e septembrie!

Monica

Va multumesc frumos ca v-ati gandit la mine... Cand i-am spus Alexei ca mi-e rau, a inceput sa planga si s-a cuibarit langa mine,saracuta.... De atunci,incerc sa-i spun ca nu ma simt bine acum,dar cum imi trece, facem diverse lucruri impreuna,si ea incepe sa-mi pupe mana,sa ma fac bine...
Ma simt destul de rau,stau toata ziua in pat,mai reusesc sa atipesc cate putin(momente pe care le iubesc),nu pot manca,nu ma pot uita la TV, nu suport zgomote, e un chin sa vorbesc....



Mergi la inceput