Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

fetelor, despre mofturile la mancare sa va spun cum am rezolvat eu: ii dau un iaurt (care ii place ffff mult) o bucatica de paine,si ea baga painica in iaurt,dupa care linge bucatica de paine, iar eu ii dau sa manance fara niciun moft. ea isi face de lucru cu painica si iaurtul, si nici nu stie cand a terminat de papat tot

la olita facem doa KK,pipi inca NU

in seara asta mergem la liceu la fratele ei, vrea diriginta lui paul sa o cunoasca

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

La multi ani,ALI!!!Sa ai parte de tot ce e mai bun!!!

Felicitari ptr.progresele lui Mihai!!! ce bine stati la dimensiuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

tot am vrut sa intreb :NUMAI mie imi apare pagina latareata ...nu pot sa citesc un mesaj de la cap la coada..trebuie sa mut cursorul...sa fi mesterit al meu copil ceva pe la setari?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

va mai bat la cap cu niste intrebari:

1.ce mai dati copiilor de mancare dimineata? ca noi ne invartim in jurul acelorasi meniuri si prea multe variante nu am :oul nu prea il mai vrea sub nici o forma,pate facut in casa nici gand sa puna gura pe el etc...

2. as vrea sa-i iau o masuta ptr.activitati cu scaun ,dar prin comert nu prea am vazut...imi dati si mie ceva ponturi unde as putea gasi (am cautat pe ceva site-uri ,dar nu am vazut nimik interesant,poate nu am cautat unde trebuie)

3.ce plastilina ati luat ptr.pitici?..ca a noastra s-a uscat destul de repede si nu am nici nervi si timp sa o pun la inmuiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Stanucel,

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

miany75 noi dimineata diversificam cu:
iaurt, smantana, o felie de sunca pui taiat subtire
fructe cu biscuite
ou, cascaval
un crenwurst pui de la meda
branza calcica sau branza topita
lapte cu cereale


sper sa iti fie de ajutor

multumesc muuult fetele pentru sustinere, parca ma simt mai bine

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Salutis,

Sunt cam expeditiva, stiu:
Stanucel, , sa treaca nervii si sa reusesti sa te remontezi. Sper sa gasesti repede de munca...pe vremurile astea.

Miany, paine cu unt si gem facut in casa, mai baloteaza ton file in ulei de masline din farfuria lui taica-su, ou, fructe, iaurt/lapte cu cereale.
Eu am o masa de la Ikea, a fost 29,99 ron si cu un scaunel verde tot de la ei. Asta ar fi masuta lui de activitati, iar in privinta plastilinei, am acasa din cea comestibila, dar inca nu i-am dat-o pe mana....ma astept sa o cam rontaie, avand in vedere ca mai gusta si din creioanele colorate cerate .

La Multi Ani Ali, La multi ani cu intarziere si sarbatoritelor din acesta luna: Broscutza, Cristinica, Mihamora, Camelia - Ioana, Doris si Tinonino!!

Sanatate Lumi, sa te pui pe picioare repede!!!

Raluci, sa iti fie de bine rasfatul!! Vreau si euuu

Licu, Smara, Monis...eu nu i-am dat lui Matei puzzle...are unul de 9 piese din lemn, l-a primit cadou, dar am observat ca nu ii atrage prea mult atentia..

Ramo, te pup, sa vii cu vesti bune despre Dominic si bebe-surpriza si data aviatoare!!

Matei face pipi la olita si pe reductorul de WC, toata ziua sta fara pampers, mai putin la culcare (s-a intamplat o data sa se trezeasca cam plangacios din somnul de pranz pt ca facea pipi), dar treaba cealalta nu vrea...inca este fan "pempers" (cum ii spune el). Dar sunt sigura ca renuntam cat de curand, vine caldura si ramanem la funduletul gol :).

Duminica, dupa repriza de parc si pescuit (a pescuit cu ramurele de salcie in apa din parcul Bordei ), a fugit sa ma prinda din urma si cu buzele tuguiata ca sa imi traga un pupic, era atat de fericit...m-am simtit o super-extra-mega mama...noroc ca a facut ceva mai tarziu o criza de copil capos si m-am ratoit putin la el si mi-a trecut sentimentul...

Fug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Multumesc fetelor de urari

Noi papam foarte bine dimineata: lapte cu cereale, ou nu vrea deloc sa pape, masline cu carul daca se poate sau sticla cu lapte, paine cu unt si cu miere sau dulceata. iaurt eu ii dau numai dupamasa. De fapt el ma duce la frigider si spune "mama iaut", daca ar fi dupa el in fiecare zi numai iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Raluci, poze nu pui? dac tot vine primavara..sa te vedem

Eu am pus ceva poze pe fb, nu am apucat sa le mai bag si pe picasa..Multam fetelor de complimente, tare bine mai pica.

Monis, despre www.librarie.net/jucarii/50812/Puzzle-Animale" target="_blank">puzzle de asta vorbesc eu, il are pe asta, si inca unul tot in genul asta, dar e o imagine marina. Piesele se imbina unele in altele.

Ali, bravo lui Mihai ca papa bine!
Amalia trece printr-o mare pasa proasta cu mancarea, un chin sa o hranim.. am descoperit in seara asta ca i-a iesit o maseluta sus, si mai are inca 3 sa iasa..poate o fi asta motivul de greva a foamei..

Daca tot se vorbeste despre intorsul la munca vs somaj, daca firma la care am lucrat nu mai exista, patronii au dat faliment, eu dupa ce termin CIC2 intru in somaj, teoretic?? asta daca nu reusesc sa gasesc ceva imediat de munca in alta parte ma refer..

Miany, noi avem o plastilina no name, care se usuca daca ramane scoasa, norocul e ca am cumparat-o intr-o cutiuta de plastic, si cand nu se mai joaca, o punem inapoi in cutiuta ei si gata, ,nu se usuca. Imi aratase recent la librarie vanzatoarea o plastilina de la Faber Castel care costa vreo 13 ron, cica aia nu se usuca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza
pffff... n-a mers forumul dimineata, deja imi lipsea sa iau cafeluta cu voi

asa ca profit sa-i transmit prima pe forum lui monis LA MULTI ANI!

raluci da, da, vrem sa vedem noul look. cat ai lipsit de acasa, ce a facut Cezar fara tztz? sau n-a durat prea mult coafatul?

stanucel ma bucur ca esti mai bine, eu iti tin pumnii sa-ti gasesti ceva de lucru.

miany plastilina inca nu i-am luat, se joaca cu aluatul de la paine, pt. ca in ultimul timp fac paine de casa destul de des.
despre masuta de activitati nu stiu ce sa-ti zic, noi nu avem.

despre mancarea de dimineata facem combinatii intre: lapte cu biscuiti, paine prajita cu unt, branza, cascaval, iaurt, ou fiert. i-am mai dat lapte cu gris, dar nu prea a avut succes.

puzzle si Sandra face puzzle de lemn cu vreo 25-30 de piese. le face deja de vreo 3-4 luni destul de repede, s-a si plictisit de ele, tre sa-i iau alte modele. noi am gasit ieftin tare in Siraj placa de puzzle la 6 lei. insa nu se gasesc intotdeauna.

Livia tu ce mai faci?

Mergi la inceput