Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Monis, nu pot vedea filmuletul din cauza lacrimilor. Pentru a mia oara multumesc Domnului ca am un copil sanatos. Cand o sa o iau de la cresa o sa o strang in brate si o sa-i multumesc ca .....

Lumi, Oana a terminat cu medicamentele, deocamdatata. mai tuseste putin dar cred ca este o ramasita a bolii. Sper ca va dura ceva pana se va imbolnavi iar. De sambata e incantata ca este lasata mai mult timp afara sa se plimbe cu masinuta. Tricicletele deja nu mai au cautare.

Dymomo, sper sa gasiti o alta bona. Cand a fost vorba sa reincep munca m-am gandit mult daca sa o inscriu pe Oana la cresa sau sa o chem pe mama de la munca ei din Italia ca sa stea cu micuta mea. Pana la urma am optat pentru cresa deoarece aici intra in contact cu copii, invata cantecele, este mai ordonata si mai ascutatoare (cand vrea ea), etc. Ma bucur de progresele lui Danut si ca terapia da roadele mult asteptate. O sa fie din ce in ce mai vorbaret.

Miany, toeretic inscrierile se fac din 20 martie. La cresa Oanei afisase inca de la inceputul lunii ca se fac inscrierile pentru copiii care frecventeaza cresa. Au intaietate fata de copiii care au stat acasa cu bunicii. Asa ca am inscris-o la gradinita de langa aceasta cresa. Dar capoasa cum sunt vreau sa o inscriu si la gradinita cea mai bine cotata din oras. Am apelat la cunostinte si dupa-amiaza o inscriu si acolo. Pana in mai, cand se afiseaza lista cu admisii o sa vad la ce gradinita o voi duce din septembrie. Ma voi documenta intre timp si voi discuta cu mamici din oras sa vad feed-back-ul acestora legat de ambele gradinite.

Stanucel, somaj iei in functie de vechimea in munca, minim 6 luni. Da, iti vor da preaviz si iti vor face incetarea cu restangerea de posturi dar poate au alte posturi libere in cadrul societatii si te pot muta pe unul din acestea. Somajul este 75% din salariul minim pe economie de 700 lei, deci somajul ar fi aproximativ 525 lei.

Raluci, innoire placuta. O noua tunsoare sau haine noi?

Smaranditza, zile placute la tara si muschiuleti puternici lui Timi gradinarul. A, si multe hainute de schimb pentru micuti ca doar se vor juca cu pamant si vor da mancare animalutelor.

Strumfy, ma bucur ca ne-ai scris. Pupici printeselor tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

smara imi tremura si chilotzii pe mine, scuzati expresia, la gandul ca ar putea sa vina barza aia pe acilea....



Fai shu shu catre Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Danut a inceput sa recunoasca animalele!!! Nu le spune pe nume la fiecare(rata e ba pt ca face baie, gaina e cocoi pt ca e sotia cocosului) porcul face groh groh iar calul ihhha! Sunt asa incantata. Pe el e un mare progres. Cand deschidem frigiderul spune papa iar cand intra cineva in baie intreaba pisu? Se pare ca terapia functioneaza si suntem pe drumul cel bun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

multumesc frumos fetele...ma simt groaznic de rau, imi vine sa imi iau campii si sa plec,sa las totul balta sa ma duuuuuc

cat am fost buna la serv.eram laudata si ridicata in slavi,parca aud cum ma lauda in sedinte la care eu nu participam si spunea ca sunt o "mana cereasca a firmei"
ma ocupam de 120 firme de vizat la ITM si la o parte din ele scris in carti de munca, iar acum sa ma arunce ca pe o masea stricata???

Pirelia vechime in munca am 20 ani neintrerupt,din care 3 ani la firma asta,si doi in CIC,care acesti doi parca nu se calculeaza la somaj ca nu am cotizat.
sincer daca iau 4 mil somaj ma simt mai bine,dar imi este teama ca iau pana in 3 mil,deoarece am stat la firma asta pe un salariu minim in CIM,adica 720 brut...

fetele va multumesc inca odata,si nu va suparati ca vin eu cu probleme de genul asta,dar nu am cu cine vorbi:sotul a amutit,nu spune nimic,iar mama imi spune ca dramatizez situatia


carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

Strumfy bine ai venit acasa,acomodare usoara

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Stanucel, pentru somaj iti trebuie 12 luni lucrate fara intrerupere. Deci tu te incadrezi fara probleme. In CIC s-a suspendat contractul tau de munca deci se ia in calcul anii de dinainte de nastere.

Site-ul acesta te va lamuri mai bine, zic eu:
http://1deblog.wordpress.com/2011/04/14/ce-trebuie-sa-stiu-ca-somer/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

saluti, revenit

pai vopsit tuns coafat unghii, am innoit culoarea parului cu o nuanta mai deschisa de vara

stanucel, hai capul sus, sigur va fi bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare si de la noi!!!

eu sunt un pic suparata ca ne-au reprogramat la stomatolog ...mergem abia miercuri...speram sa scap de stresul asta...asta e...

multumesc de rapsunsuri vizavi de gradi...aveam in plan sa merg saptamana asta ,ptr.testarea terenului...trebuie luat legatura cu directoarea ,nu?...

P.S.ca atentie, oare ce ar fi indicat sau suficient?ca habar nu am cum se procedeaza la capitolul asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Strumphy bine ati venit acasa si acomodare usoara in noua formula!!!

monis ma gandesc ca fetele vorbesc de genul clasic de puzzle ...eu,cel putin,asa am inteles..succes cu ITM-ul!!!

Lumi ma bucur ca ai scapat de febra!!

Stanucel imi pare rau de situatia cu job-ul..din pacate,traim in lumea in care traim si omul conteaza prea putin in angrenajul economiei noastre...era frumos sa te fi anuntat din timp de o posibila renuntare la serviciile tale..imi amintesc ca la firma la care sotul lucreaza au fost reduceri la un moment dat si era vizat postul unei mamici aflate in CIC a sunat-o(neoficial) cu cateva luni inainte si i-a dat de inteles ca ar fi bine sa-si caute ceva din timp...succes in cautarea unui alt job!!!

raluci sa-ti fie de bine schimbarea de look!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna ziua de la Cluj!

Fetelor multumesc de urari!

Lumi sper ca esti mai bine, sanatate.

Stanucel: imi pare rau ca ai ramas fara serviciu.

Despre noi: Mihai incepe sa vorbeasca cat mai multe cuvinte nu le zice perfect dar totusi e bine. L-am masurat avem 97 cm si 15 kg. La olita inca nu vrem si am renuntat sa mai insist sa ma tot izbesc de un nu hotarat, asteptam sa se faca mai cald si apoi il las in chilotei . De o vreme suntem cam mofturosi la mancare ceea ce nu facea inainte sa speram ca e vb de numai cateva zile. Singur nu vrem sa papam cu lingura sau lingurita deci tot eu ii dau sa manance...si multe altele

Mergi la inceput