Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

LA MULTI ANI MONISUUUUUUU, sa ne traiesti multi ani, sa fii fericita maxim, totul MAXIM AM ZIS



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

o sa apara poze si cu noua culoare, eu plec de obicei la 2 sapt la coafor, nu stau mai mult de 2-3 ore, dar am la congelator vreo 10 sticlute pregatite asa ca e ok

ma omoara cezarelul cu suptul de maini am zis ca o sa-i dau cu pelin, poate renunta

de dimineata cel mai des remus mananca lapte cu biscuiti sau cereale, mai avem branza de vaci cu marar si castravete, avocado cu rosii si usturoi, cascaval mai rar, piept de curcan.

mai nou, nu stiu daca am zis, avem 5 gaini si un cocos in curte, de unde ziceam sa nu vad asa ceva, na ca mi-a copt-o sotul, remusul este fericit maxim le alearga le arunca in apa toate pietrele pe care le gaseste , este foarte fericit

a avansat remus cu engleza, numara pana la 10, dar zice si in romana vreo 2-3 cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

sa imi fie cu noroc, am urat la multi ani lui monis la mesajul 4000,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Monis !!!!
La multi ani Ali !!!!
Sa vi se implineasca toate dorintele ,sa fiti fericite si iubite de baietii vostri dragi !!!




toate fetele dragi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, Ali si Monis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Daca tot se vorbeste despre intorsul la munca vs somaj, daca firma la care am lucrat nu mai exista, patronii au dat faliment, eu dupa ce termin CIC2 intru in somaj, teoretic?? asta daca nu reusesc sa gasesc ceva imediat de munca in alta parte ma refer..


cred ca iei somaj, daca ai lucrat 12 luni inainte de a intra in CIC-uri (ceea ce e clar ca s-a intamplat, altfel nu luai indemnizatia).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

La multi ani fericiti si sanatosi Monis!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Sara buna!

Dozz, de mult tin sa te intreb, cum e tigaia aia ceramica de la Delimano?? ca sunt curioasa, e asa minune precum ii fac aia reclama? nu se prinde mancarea daca gatesti fara ulei? poti sa faci orice in ea?

Mami de Amalia Teodora (03.11.2009) si Dragos Ioan (29.08.2011)

Firefly's shop

BLOGUL MEU


salut! Ah, tigaia e faina, imi place. Eu nu am dry cooker, adica din aceea cu tuturoi in mijoc. Eu am una clasica, doar ca e de ceramica invelisul. Si, da, ce am facut fara ulei a iesit f bine. Insa nu am facut prea multe , ca nu sunt asa gospodina. Am facut carnita Anei, de curcan, pui sau peste si mi-am facut mie ou ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, sa va dau o reteta delicioasa de prajitura ruseasca cu branza de vaci e DE-LI-CIOA-SA eu am facut-o deja pe a 4-a si tot nu ma satur.
http://www.lalena.ro/579-reteta-prajitura-ruseasca-cu-branza-de-vaci.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui stanucel

buna seara mamici

tocmai am aflat ca postul meu va fi desfiintat, deci voi merge in somaj
sper sa gasesc ceva de lucru cat mai curand posibil

ma simt aruncata ca pe o masea stricata

acum va intreb si eu pe cele care mai lucrati in domeniul HR, trebuie sa imi dea un preaviz de 20 zile?
merg la servici o zi,doua,trei...?
cat timp iau somaj? si cam ce suma???


multumesc frumos





carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993



ufff, imi pare rau de veste. Probabil ca va aparea ceva mai bun pt tine, insa. Din cate stiu eu, daca reorganizarea a avut loc deja, atunci totul se intampla foarte repede. Adica tu revii azi la birou, contractul tau de munca devine din suspendat activ tot azi si maine primesti decizia de concediere, cu perioada de preaviz de 20 de zile, timp in care ai dreptul sa lucrezi jumatate de norma (fie 10 zile intregi, fie 20 de zile cate 4 ore pe zi). In perioada de preaviz, daca intri in concediu medical, contractul tau se suspenda iar si se opreste numaratoarea celor 20 de zile, va continua dupa ce revii din medical.

Daca insa doar intentioneaza sa desfiinteze postul tau, atunci o sa mai dureze ceva timp, depinde de firma, cat de avansata e in procesul de reorganizare.

Mergi la inceput