DC in Iraq???

DC in Iraq??? | Autor: pufymic

Link direct la acest mesaj

Ma intrebam...oare cati forumisti DC sunt in Iraq...
Deci...e cineva prin zona??


Povestiprafuite

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Draga mea,
Nu sunt in Iraq...din pacate noi nu putem fi trimisi in Iraq din cauza ca avem familie...insa eu as fi pus Iraqul pe lista...
Am colegi fara familie care sunt acolo, nu e chiar asa de rau si castiga o avere...
Pot sa te intreb tu cum de locuiesti acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna Lara

Eu nu locuiesc aici, in sensul ca nu m-am stabilit aici. Doar muncesc aici de aproape un an jumate....copiii mei sunt in tara...
E complicat...poti citi despre cum e aici in linkul de la semnatura mea..

Si eu, care atunci cand am vazut ca a raspuns cineva la subiect , credeam ca esti in Iraq..:)



Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Pufi, nu cred ca sunt fete care stau acolo sau daca sunt nu folosesc DC.
Esti de admirat ca te-ai inhamat la asa o munca in niste conditii destul de periculoase totusi! Tatal meu a stat acolo mult timp, insa in conditii de pace, pana la ocuparea Kuweitului.Lui i-a placut foarte mult, este in top 3 tari preferate, si-a vazut cateva la viata lui!
S-au mai linistit lucrurile acum acolo?

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Multumesc de raspuns, Valentinag .
Nu pot sa spun ca s-au linistit lucrurile aici...atentatele sunt o practica frecventa aici, acum e chiar o perioada foarte "fierbinte" fiindca au fost mau multe atentate in ultima perioada de timp....
Dar asta e...

Cat despre faptul ca sunt de admirat ca m-am inhamat la o asa munca in conditiile de aici...well...parerile sunt impartite..si prea putini apreciaza efortul pe care il fac atat eu aici cat si copiii mei acasa...
Multa lume m-a judecat ca mi-am "parasit" copiii (fie si temporar) si ca am ales sa plec si sa muncesc aici, in loc sa fiu langa ei.
Dar nimeni nu stie cum stau lucrurile de fapt si de ce am ales sa merg pe acest drum...insa e simplu sa judeci...

Oricum, am deschis subiectul acesta in speranta ca voi gasi forumisti in Iraq...dar vad ca sunt singura...

Sa ai o zi frumoasa!


Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

O intrebare personala (poate prea personala): cat timp ti-ai acordat sa lucrezi in Iraq?

Din cate stiam, parca aveai contract pe 12 luni, acum vad ca este vb de mai mult. Alegere strict financiara sau chiar iti place ceea ce faci acolo?


P.S. Acum m-am apucat sa-ti citesc blogul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Blackgirl atata timp cat imi fac meseria(cea de asistenta medicala), ador ceea ce fac. Dar sunt si momente in care sunt nevoita sa fac si altfel de munci, care nu imi plac, insa nu am de ales(munci administrative de ex.). Dar le fac fiindca trebuie.

Si da, stiu ca au trecut cele 12 luni initiale,dar am ales sa stau aici in continuare. Alegerea e strict financiara.
Faptul ca imi practic meseria si ca aceasta imi aduce satisfactii sufletesti, e singura bucurie pe care o am.E singurul bonus.

As vrea sa imi rezolv problemele financiare cat ai clipi din ochi si sa ma pot intoarce langa copiii mei. Insa din pacate nu e asa simplu.
Nu mi-am propus sa stau aici o anumita perioada de timp. Voi sta pana imi voi rezolva problemele. Atat.



Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doamne ajuta sa-ti rezolvi cat mai repede pb financiara pt a reveni acasa la copii!

Nu-mi place ce citesc. Insa dc tu crezi ca a meritat/merita, ai toata admiratia m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Multumesc.

Eu tot ce stiu e un singur lucru: ca am ajuns aici cu un scop.Dumnezeu singur stie care e acela si de ce sunt eu aici..

Astept sa vad ce va urma, si ma rog si eu sa imi rezolv toate problemele cat mai repede si sa ma intorc langa ingerasii mei...



Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Pufi, ce alegeri faci tu in viata, este strict problema ta! Ca n-a umblat nimeni in papucii tai sa stie de ce, cum si in ce fel!
Ajungi in tara periodic sau ai doar un concediu pe an, cum faci?
Iti doresc mult noroc, ca ai nevoie!


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Pufymic , citind blogul tau , prima postare (sau ultima), cea de 8 Martie , am plans de-a binelea . Bravo educatoarei/ invatatoarei si copiilor tai .

Iti doresc rezistenta maxima .

La multi ani

Ai grija de tine !

Mergi la inceput