DC in Iraq???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

P&Ana multumesc.

Valentinag pot sa merg acasa in concediu 2 sapt la 6 luni si inca 2 dupa un an, insa avand in vedere ca aici e problema cu obtinerez vizelor de intrare, anul trecut am optat pentru concediul la un an...anul acesta nu stiu cum va fi...
As vrea sa merg in concediu dupa 6 luni, insa nu stiu...nu depinde deloc de mine ci de posibilitatea obtinerii unei vize de intrare...si sincera sa fiu inca nu imi permit sa raman in tara...

O zi buna tuturor!


Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Am pus niste poze din campul nostru aici.

Si se pare ca sunt singura forumista din Iraq....

Duminica placuta tuturor!


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Cu tot respectul pentru tine si munca ta acolo,scoate poza asta din album,eu sunt sigura ca nu te reprezinta,asa ca n-are ce cauta intr-un album ce-l faci public!

https://picasaweb.google.com/113857302256951593002/LifeInMedicorpRoncoCamp?authkey=Gv1sRgCOaFtpT4kZaFRQ#5725968920677836786

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">http://www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Multumesc Andacos!

Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Eu cred ca ar trebui sa invizajezi munca in europa ca infirmiera. Sunt o multime de posturi, poti candida. esti mai aproape de copii, esti in securitate evident si nu ai nevoie de viza.
Ca sa nu mai zic ca esti dosar privilegiat pt. a pleca in Canada.
S-au schimbat cate unele de cand ai plecat si cred ca poti reduce din sacrificiu, sau ma rog, poti sa-l faci mai "dulce".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Delphin multumesc de idei. Si eu m-am gandit de multe ori sa imi gasesc un job in Europa(de fapt am si incercat inainte de a veni in Iraq), insa e mai complicat de atat...e vorba de hartii de la MS, e vorba de bani, si in momentul de fata, punand toate aspectele in balanta , e mai bine sa raman aici pentru o perioada, chiar daca e mai greu...



Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna seara , Pufy mic :) eu nu sunt chiar atat de departe de tine , sunt in tara vecina si ..nu foarte prietena insa si eu am lucrat intr-un Camp ( baza militara americana ) , se numeste Arifjan si eram in permanenta conexiune cu cei din Baghdad , din Liberty , JBB , si Victory Camp .
Am petrecut si eu o saptamana in interes de serviciu in JBB si ...m-am intors acasa nevatamata ,iar cand a fost cazul mi-am gasit un post de profesoara .Intr-adevar , se castiga f bine insa nu se merita sa-ti irosesti si sa-ti risti viata .
daca vrei sa corespondam sunt aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Pufy s-au schimbat multe de cand ai plecat, crede-ma. Acum sunt in penurie, se recunosc studii, diplome.

Daca ai timp si net, scotoceste net-ul, ai sa vezi ca sunt variante, plus ca acum ai experienta ce da bine in cv.

Curaj!

PS. Vacantza frumoasa si regasire dulce!

Mergi la inceput