Copilasi iubiti de sept-oct (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

voi scadea la un ou.
le papa asa.

noua ne-a dat batai mari de cap anemia de prematuritate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Cami, mai avem, speram ca pana duminica seara sa fim mutati. Da, asa e, si eu am oroare de curatenia generala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

Azi au fost 9 grade la Constanta asa ca am stat si noi mai mult in parc. Sper sa se faca din ce in ce mai cald, sa stam cat mai mult la aer... ca e foarte bine

Legat de "imprumutatul" jucariilor - M pana acum vreo luna era foarte darnic si nici nu vroia vreo jucarie de la alt copil, dar in ultimul timp este cam posesiv. Eu pun si pe seama faptului ca nu a mai socializat asa des cu copiii. Cand se intampla sa planga dupa vreo jucarie incerc sa-i distrag atentia cu altceva si ii spun ca-l inteleg ca vreo jucaria X dar ca nu o poate avea ca si copilul respectiv o vrea etc. etc.


Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Legat de cazut, M se intampla sa se impiedice mai des cand este obosit. Oricum nu este un lucru de ingrijorat.

Azi i-a venit masutza si scaunelele, le-am comandat pe internet si sunt foarte incantata de ele - sta pe scaunel si se uita de carti, mazgaleste, se joaca cu formele, sper sa-l fac sa manance si singur

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

idee de mancarica:

am calit un dovlecel si ceapa. Am pus sos picant(facut in casa) si apoi cus cus. O bunatate.
I-am cumparat www.enatural.ro/sanatate/ingrijire-orala/pasta-de-dinti-gennadent-junior.html" target="_blank">pasta de dinti si periuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Si acum dilema mea: azi i-am facut cus-cus si, binenteles, ca nu a vrut sa manance neblenduit, apoi noi am mancat paste (pene) si a poftit, i-am dat intregi si a mancat, mestecat peste 10 bucati - deci se poate. Cum va explicati??? si ce sa mai incerc???

Am trimis mai multe mesaje pentru ca este calare pe mine si nu am vrut sa pierd ce am scris

O seara linistita!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

DOINA eu nu-mi explic , exact asa s-a intamplat si la mine , dar eu aveam spirale
Si eu am ochit o masuta cu 2 scaune ,le primeste de iepuras , dilema mea este ...unde le mai pun ???
Sa ne pui poze cu M la masuta , ca pe T l-am vazut .
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

Am intrat doar sa va spun ca nu-i bai cu sideremia Ioanei marita. Si pt ca eozinofinele (comp din sange) sunt si ele putin marite, am hotarat sa-i dam niste pastilute homeopate in caz ca are paraziti.

Mai dar pastele astea dai idei micutilor, sa le pape neblenduite .

doina, si cus-cus-ul trebe blenduit la voi?

camisv, cum sa nu se mai joace cu fetitele, invata si el mai repede. Legat de animalute, am trecut demult de alea domestice, ma uimeste si pe mine cum le tine minte si chiar le arata bine, ba chiar o intreb "pe sarite" nu stiu ce carticele sa-i mai iau, ca prea repede le "invata". De regula caut cartonate(a rupt 4 necartonate) si colturile rotunjite(si asa pica des, daca mai da si in ochisori cu colturile...).

Pai sunteti norocoase ca nu va pica copilasii, acum ma intreb, oi fi eu problema, nu am suficienta grija de ea? eu totusi zic ca e ea muult prea energica.




Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita!
Cameluska, daca te incalzeste cu ceva sa stii ca si noi avem multe, multe cazaturi la activ.
Ieri am fost la cosmetica( pensat) si azi ma duc la manichiura-pedichiura.
Daca vine caldura ne vom rari pe zi ce trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
ceai de fructe cald si bun!

Anca, ce bine ca te-ai aranjat si ai dreptate, o sa intram tot mai putin ca se face frumos afara
Cameluska, sa nu crezi ca T. nu pica, dar pana acum nu s-a lasat decat de cateva ori cu vanatai. Glumeam cu jucatul! Carti frumoase de copii, noi am gasit la Esotera de copii, vis-a-vis de Esotera.
Just_me, masuta si la noi este cadou de iepuras, dar o folosim deja.
Doina, fiecare are "piticii" lui la mancare. Si T. mai scoate din gura anumite bucatele (de ex. morcov fiert). Important este sa mestece, deocamdata nu conteaza ce.

Ca a deschis Anca subiectul, voi folositi pasta de dinti la copii. Pana acum l-am spalat doar cu apa, caci nu stie sa scuipe.

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput