Copilasi iubiti de sept-oct (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
La noi e gata ciorba de perisoare si sarmalele sunt la fiert
Si Vlad mai cade, rar ce-i drept, dar se lasa cu mici vanatai. De mancat, mananca iar bine, dar cel mai mult ii place sa rontaie chestii crocante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna ziua!
astazi am avut program de curatenie,spalat...
Legat de pasta de dinti nenedent folosim http://farmacie.allshops.ro/produs/368156/Nenedent+Baby+-+20ml.html

mi-ati facut pofta de sarmalute...am sunat-o pe mami sa imi faca...mai ales ca-i plac si lui Elenys...ieri am fost prin mall sa imi iau o rochie ca duminica avem botez...

va doresc o zi frumoasa!pupici

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenyss#5708720727080943490

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

am uitat voi cum pregatiti pastele copilasilor????pup

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenyss#5708720727080943490

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

camelushka, in 90% din cazuri, eozinofilele marite indica un teren atopic, adica posibile viitoare alergii.
incearca o alimentatie fara histamina cat mai mult timp.
se exclud:soia, pestele marin si de crescatorie, in general pestele,dar mai ales:macroul, tonul,sardina, apoi fructele de padure, capsunele, alunele, nucile,migdalele,cipercile, albusul de ou.

excelenta e carnea de miel.
regula: fructe si legume doar cele de sezon.

excluse cu desavarsire mezelurile(inclusiv cremwurstii si muschiul afumat, tiganesc etc) si sucurile carbogazoase.

eu i-as face un test phadiatop infant,dar numai dupa ce face 2 ani.pana atunci e irelevant.

altfel, noi ne isterizam, tipam, urlam.
spunem cuvinte noi:gardul, cosoase(coase),popu' (dopul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.

nu am intrat la cafea pt ca aseara ni s-a stricat laptopul. dar va servesc acum cu una mai slaba, cu lapte.

Operatiunea tuns a reusit, adica nu a plans ft ft tare, dar nu-i venea sa creada ca ala era parul lui. Acum mi se pare mai matur :) bine, sa nu va imaginati ca este tuns uniform.

pasta de dinti folosim nenedent pe care o poate inghiti, eu in clatesc cat pot cu degetul ca nu scuipa.

cus-cusuk i l-am dat blenduit pt ca nu a vrut ne....

Poze nu pot sa pun pt ca intru de pe telefon, sper sa reparam repede laptopul ca sa va arat masutza si cheliutza :D

Pt paste eu ii fac un sos din putina ceapa, morcov, ardei rosu, suc de rosii facut in casa si cimbru. poti sa razi deasupra branza/cascavel.

o zi buna!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
las repede un cappuccino (ca noi suntem matinali ca de obicei)

Doina, sa va fie de bine tunsul si data viitoare sa fie si mai bine.
Andreea, ce fetita model ai tu, imi place tare mult de ea.
Just_me, la noi masuta intra sub scaunul de masa, care are o baza mai larga caci se face si leagan, asa ca am rezolvat cu locul.

Ma gandeam zilele trecute ca atat ii stimulam intelectual pe copilasi, dar sunt cam in urma cu facutul la olita, mancat singuri (si aici vorbesc de al meu). Voi cum stati la capitolul asta? A renuntat cineva la pampers?

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

noi nu putem renunta pt ca ne scapa inca funduletul in olita, pt ca suntem inca prea mici!

mi-a adus papucii in timp ce ma descaltam si mi i=-a pus corect, in dreptul fiecarui picior.

chestia cu nu mananc bucatele in papa,dar rontai fructe, biscuiti, covrigei, musc din paine si mestec tot c emusc, la noi e la rang de pasiune.
blenduiesc mancarea,ca nu papa altfel,dar musca si mesteca tot din tot ce prinde.

eu nu am explicatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna de dimineata!

cafeluta este servita, sau poate un ceai de echinacee cu miere si lamaie.
Ma doare capul foarte tare de cand m-am trezit..
Mai punem de o cafeluta vrajita in speranta ca ne mai viziteaza si alte mamici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna dimineata!
Imi beau repede cafeaua si am atata treaba ca nu stiu cu ce sa incep .
Nici David nu mananca neblenduit si daca simte bucatele in lingura ii vine sa verse, in schimb musca si mesteca de toate. Nici eu nu inteleg de ce face asa si vad ca multe mamici aveti nelamurirea asta. Cred ca s-a invatat cand ii dau cu lingurita numai sa inghita si face diferenta ca atunci cand are ceva in manuta trebuie mestecat.
Cami, m-am tinut mereu sa-ti raspund dar am uitat, nu a mai racit David, slava Domnului nu am mai avut nici o prob.
O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
La noi e vant, si strica toata frumusetea zilei...
Nu stiu ce sa va spun despre mancarea blenduita, ca noi am folosit blender doar vreo 2 luni, apoi am trecut treptat la legume pasate cu furculita (si acum fac asa cu cartofii din ciorbita, restul legumelor oricum le dau pe razatoare nu le tai cuburi, asa ca nu am ce ,,strivi'').
In sfarsit sparge al doilea canin!!! de 3 saptamani sta varful la marginea gingiei, il simteam la deget dar nu spargea...grav e ca are gingia umflata la ambii canini de jos, si va fi vai de nervii mei la cat de marait/scartait/frichinit este de acum incepand...

Mergi la inceput