Copilasi iubiti de sept-oct (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Am vrut sa undem copilul ... a urlat pana n-a mai putut, asa ca avem copil pe jumatate tuns. Acum o doua luni n-a zis nici pas.
Bebecris, am uitat sa te felicit pentru casuta! S-o stapaniti sanatosi!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

camisv, ma descurajezi si noi vrem sa-l tundem pe M cat de curand, la noi e prima data

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Doina, noi l-am tuns de patru ori pana acum, iar prima data a fost cu succes. M-am bazat ca ultima data n-a plans si nu l-am pregatit prea mult, dar data viitoare il lasam cateva zile sa se joace cu aparatul, sa se obisnuiasca cu zgomotul si poate va fi mai bine. Mai nou plange si la spalat pe cap

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Eu pe D acum vreo 2 iuni , am scurtat-o la par fara sa stie , inainte de baie , cand nu era atenta taiam cate putin si ascundeam foarfeca , altfel sunt convinsa ca nu ar sta .O prietena il tundea in somn , asa ca , CAMI ai treaba la noapte sa indrepti parul copilului
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,d

Multumim de urarile pt Ioana :).

bebecris, sa va simtiti bine in casuta noua si s-o stapaniti sanatosi.
Te cred ca ai emotii mari, si noi ne vom muta in casuta noastra prin iunie-iulie, acum muncim din greu la interioare, dar de abias astept sa fie gata.

nicopic, multumim pt sustinere, maine merg la medic sa vad ce zice.

camisv, de 4 ori l-ati tuns? atat de repede ii creste parul? la noi acum e a doua oara, bine acum am si taiat serios(nu 0, dra destul de mult) sotul s-a si suparat pe mine, am tuns-o eu in timp ce dormea, treaza nu aveam nici o sansa. Dar de ce plange acum la spalat pe capsor? crede ca vreti sa-l tundeti?
Nu strica daca incepi sa-i mai arati culorile pe dif obiecte. Ioana stie sa spuna doar rosu si verde, iar la aratat le mai incurca cu altele. Azi am auzit-o numarand, de la 7 pana la 9. Cand urcam treptele le mai numar, si ea le-a retinut.

histamina, parca ii dadeai strumfului ceva pt pofta de mancare, ati intrerupt tratamentul si de aceea nu mai papa? Ti-e dor de el cand esti la servici? offf, de asta mi-e si mie teama pe cand oi incepe serviciul.

just_me, ai facut sarmale? parca nu erai priceputa in ale gatitului. Bravo domnisoarei pe bina verde :)Poate chiar stia ca aia e verde.

andreea, elenys chiar papa orice, nu ai treaba cu ea, esti fericita din punctul asta de vedere.

ana, cum mai e pe la sala? ce mai face Maia?

Intrebare: copii vostrii pica? se lovesc la cap? mie mi-e si frica sa ma mai joc cu Ioana, fuge, se impiedica, pica de pe scaunel, si de regula se loveste la cap :(. Nu sunt lovituri sa se faca cucui, dar pica destul de des. Noi am pus covoare peste tot, chiar si burere peste, sa nu fie direct pe gresie.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

andreea,eu ii daus trumfului oua d eprepelita.galbenusul unui ou de prepelita are de 8 ori mai mult fier decat al celui de gaina.dupa o cura de o luna, strumf e rosu in obrajori asa cum nu a fost niciodata.
sunt f multumita.
ii dau 2 pe zi.

nicopic,da ii dau viusid si un pomelnic intreg,dar nu stiu de c enu papa.a mai avut etape de astea.

camelushka, dor de strumf?simt ca lesin,ca mi se face un gol in stomac. i-am pus poza pe birou si e o poza A 4.
il sun pe saracul tata din ora in ora.cand ajung acasa sta efectiv pe mine, la propriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna de dimineata!

Cafeluta e servita, doamnele mele.
Ieri a venit la mama nepotul meu care face mofturi la mancare. Parintii il sperie ca-i dau mancarea lui Ionut si asa se infige si el in mancare. Desi mancase suficient Ionut, iar nepotul facea figuri, s-a infipt si in friptura lui.Dar cu ce pofta manca.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna ziua dragi mamici!
Va multumesc frumos pt urarile de bine referitoare la casuta noastra!
Despre David, vb cam tot dupa noi bn, cuvinte usoare, cand vrea in brate zice sus, pe unde vede intrerupatoare zice apide, il intrebi daca vrea ceva da din cap si zice aha, vb la tel zice ao, da da, pa pa, cand ii spun ca plecam pa zice paa tutuu mamai, ca pleaca pa cu tutuu la mamaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

hello
Pfui ce noapte am avut ! Acum pic de somn , D of corce ca a capitulat , iar si-a bulit programul de somn , sper ca afara sa oboseasca , am s-o las mai mult pe jos.
CAMELUSKA - evident ca nu le-am facut eu , au venit gata fierte in oala de la mama .
D nu se prea loveste , afara sunt langa ea si daca pot o tin de manuta , acum cateva luni si-a zdrelit fata .
spor in toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Hop si noi, am lipsit ca am papat repede si am fugit in parc, unde ne-am crizat ca o fetita nu ne-a mai lasat tricicleta. Greu cu iarna, ca nu s-au intalnit copiii si acum fiecare cu ale lui, dar ne dam pe brazda ... viseaza mama

Noi nu l-am tuns zero niciodata, dar ii si creste repede parul. Nu a trebuit sa-l ajustez in somn, caci am reusit sa-l tundem in spate si laterale si el e oricum cretulin, nu se vad imperfectiunile. Spalat pe cap nu vrea de vreo doua luni, de aceea vrem sa aiba parul mai scurt ca sa-l limpezim/uscam mai repede. M-a sfatuit o mamica in parc sa-l tund lunar, chiar daca iau cate putin sau chiar deloc, dar sa nu uite aparatul de tuns ... e o idee.

Nici T. nu prea cade sa se loveasca tare, desi mai tot timpul se catara sau vrea sa sara de undeva

Cu fetele nu ne mai "jucam", ca ele stiu prea multe ... auzi culori, numarat ... pai noi abia aratam animale

Histamina, nu-i cam mult 2 oua in fiecare zi? Stiu ca sunt mici dar parca e cam mult. Si cum i le dai, le pui in mancare sau le papa asa?
Just_me, parca tu ziceai ca ai stat cu copilul afara ca ti-a adormit in carut. Eu am observat ca daca-l aduc in casa in prima jumatate de ora de cand a adormit, nu se trezeste la dezbracat, are somnul mai profund.
Bebecris, gata curatenia? Ce fain ca ai deja curatenie de Pasti facuta ... mai aspiri si stergi praful si pot sa vina sarbatorile
Anca, ce bine de tine ca papa Ionut fara probleme
Ana, dar te antrenezi la sala nu gluma. Vrem vesti despre Maia!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput