Pufi de Ian-Feb 2010 (72) - La multi ani Danasor!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

sa va zic ce-am patit azi dimi cu Kay...

se scoala de dimineata si se duce la bucatarie unde Ela isi facea un sandvis... si a inceput istericalele ca Ela nu-i dadea sunca... am vrut sa remediez situatia si i-am taiat 3 felii (ca el vroia tot clihanul), s-a enervat si mi-a aruncat toate feliile pe jos... si s-a trantit pe jos si a urlat asa o vreme... i-am dat ignore total... paseam peste el cand aveam treaba... i-am pus lapte intr-o cana, a continuat sa urle... a urlat cat a urlat, apoi s-a linistit singur, a baut laptele si a cules de pe jos fellile de sunca ... apoi a mancat singur si nesupravegheat (ca n-avea cine) laptele cu ovaz si banana...

deci a functionat ignore-ul!!!

Life is good!


Ce ma distreaza cand se arunca ei nervosi pe jos :)))
Au impresia ca ne impresioneaza :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Cu dedicatie pentru ALEX:

Chiar daca soarele sta ascuns in nori,
Chiar daca nu-ti sunt bratele pline de flori,
Bucura-te ca te-ai nascut FEMEIE,
Datorita tie
Lumea nu se incheie!



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita





L-am propus ca mesajul lunii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Mirela eu i-as da Arianei daca mi-ar cere lapte sau apa(noaptea);pt ca de multe ori si eu simt nevoia sa beau apa sau chiar sa vin sa mananc ceva pt ca ma doare stomacul si nu pot readormi la loc din cauza acelui "deranj" . Eu de fapt ii si dau cand imi cere

Din experienta mea cu alaptarea,intarcarea pot sa spun ca Ariana a acceptat lp/lv ca si drink numai dupa ce am intarcat-o; e posibil ca si ea sa vrea sa bea lapte si nu sa il gaseasca numai in mancare, spun si eu; acum tu fiind mamica ei si cunoscand-o stii mai bine cum sa procedezi; chiar daca laptele nu mai este asa de important la varsta asta fata de cum era cand erau mai micuti , ei cred ca il considera ca si un lucru important, necesar, alint (cum am considera noi paharul de cola ).

Eu , ca ne-ai intrebat cum am proceda , eu i-as da lapte , poate cu un pic de miere, sau un pic de nesquick(daca ar accepta)

Acum cateva zile sunt un pic mai bulversate pana si ea isi da seama de noua situatie si de ce variante ar avea.Dar o sa fie bine ai sa vezi


Simply,mami de fetita frumusica





Si eu ii dau noaptea apa sau ceai..
uneori nu-mi cere, uneori cere, eu il am mereu pregatit pe noptiera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Aseara am fost la gradi la Seara Montessori. Am sa trimit niste scans pe email.
Dar sunt fericita ca in sfarsit am luat cartea Mintea abosrbanta de Maria Montessori. I-am dat-o secretarei la copiat. Mi-a fost rusine sa-i zic sa faca si scan dupa ea (nu stiu de ce, dar nu-mi place sa cer comisioane nici dupa atatia ani), dar poate o rog saptamana viitoare. Super carte.

Cat am fost pe avion saptamana aceasta am citit aproape toata cartea Cum sa fii o mama buna pentru baiatul tau. Prezinta psihologia copilului-baiat-barbat. Lucruri interesante, printre care si o explicatie de ce baietii vorbesc mai tarziu. Pt ca au mai putina materie cenusie in zonele din creier responsabile cu vorbirea.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un






Chiar ma intrebat cand ai timp sa citesti atatea...m-am lamurit acum


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Sa va povestesc ce a facut fetita mea astazi :)

Ca sa pot sta sa imi beau cafeaua linistita(rutina de zi cu zi de dimineata ) i-am pus sortulet impermeabil, un lighenas cu apa si spuma, bebe si mici chestioare si vreo ora domnisoara mea nu a avut treaba, s-a jucat f frumos;dar apoi s-a gandit ea sa mute lighenasul pe pat si sa il verse(probabil vroia sa vada o cascada ) ; uite asa m-am ales cu covorasul ei ud,salteaua uda, covertura uda si ea uda din cap pana in picioare de cat s-a balacit . Privind partea buna a lucrurilor : eu mi-am baut cafeaua linistita, ea s-a amuzat copios.Abia astept sa vina vara si caldura sa o las pe terasa in piscinutza ei


Simply,mami de fetita frumusica




dupa jum de ora de liniste ai muncit o ora ca sa remediezi daunele

Dar se merita ca sa savurezi cafeaua in liniste!!

Mai fac si eu compromisuri din astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000
Ne-am mai adaugat si nou doua cuvinte in program...pai (ii place sa bea apa din cana normala si sa ii pui pai) si ou...in rest nu prea avem cu ce ne lauda. Al meu sta la olita, la WC, nu-i problema. Problema e ca ne spune ca a facut pipi sau caca doar DUPA ce s-a produs evenimentul. Va fi greu sa-l dezvatam desi uneori nu vrea sa stea cu pampers in casa si il mai las liber si ii explic ca atunci cand face pipi sau caca sa ne zica. Va trebui sa cumpar si eu niste chiloti, desi la ce fundulet mic are nu stiu daca o sa gasesc chiloti asa de mici.

Lali de David luptatorul nostru


Pai cam asta e inceputul...cu aceste cuvinte a inceput si bobitza sa vorbeasca

Boxeri pt baietei se gasesc in Carrefour!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

ce-mi place sloganul meu! dupa ce ca ma lamentez ca life is a bitch...

Life is good!


Si mie imi place!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Aoleu ce liniste e :)

Fetelor pe unde umblati? Sper ca aveti activitati relaxante si frumoase,iar pufii sunt bine si cat de cat cuminti

Lorex





Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna!

de cafea Dece si Sorina! Ce matinale....

Dece frumos gestul sotului, lui!

Sorina sa-ti fie de bine sesiunea de shopping; cu ce achizitii te lauzi?

Dastefa multumim de mucenici! La noi se fac tot asa copti dar la bunicii mei se fac fierti si mie asa imi place sa-i mananc, fierti cu multa nuca si scortisoara.

Lorex, vad ca-ti prieste la job

Ruxita super citatul, am intrat si eu pe site, merci de pont!
....si f frumi sloganul, f pozitiv, tie!

Tomaca, Simply

Noi nu am iesit aseara nicaieri, dar iesim azi....ceea ce inseamna ca la noi se sarbatoreste ziua barbatului, nu???

Sa va fie de bine intalnirea fetelor! Puneti si poze sa ne delectam si noi, da?
Eu am sters filmuletele cu Alex ca erau prea mari si am zis sa nu ocup prea mult spatiu.


O dupa amiaza placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:




In primul rand vreau sa va multumesc din suflet pt urarile adresate Marei... cu scuzele de rigoare pt intarziere... sa nu va suparati pe mine dar nu pot sa nominalizez acum pt ca am recuperat aiurea in viteza si mi-e teama sa nu omit pe cineva. Nici macar n-am intrat sa fac cinste. Un pt fiecare dintre voi.

Si nu in ultimul rand ... La multi ani mamici de pufuleti! Sa fiti sanatoase, iubite, respectate.. si sa ramaneti la fel de frumoase si tinere!


Am avut cateva zile aglomerate si obositoare. Ieri m-am impartit in zece mii de directii ... servici, gradi, o inmormantare... seara party pt Maruscha. Am pus cateva poze.


Am trimis un mail cu jocuri pt copii si inca cateva chestii interesante.


Va pup!

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput