Pufi de Ian-Feb 2010 (72) - La multi ani Danasor!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

seara buna,

am intrat sa ma laud ca azi am ajuns acasa normal, fara urlete si scandaluri... i-am respectat ritmul, l-am lasat sa-si faca damblaua, sa se joace cu toate jucariile din curtea gradinitei, cumparat covrig, l-am lasat 5 min sa inspecteze service-ul auto din care nu mai vroia sa iasa, am fost si la magazinul de dupa bloc... am vorbit frumos i-am explicat totul, am facut si ca mine dar si ca el... si ca rezultat am avut un copil ascultator... balamucul insa a inceput in jur de ora 8... cand toti urla la toata lumea.. tin minte ca si cu Ela era la fel, in jur de ora 8 era delir...

voi aveti ora voastra de balamuc???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

La multi ani, mara, sora lui david de nyny

Nu credeam sa sfarsesc cu bine ziua de azi.....stefan a fost f agitat, am vrut sa-l scot afara dar nu a stat sa in pot imbraca, pur si simplu nu ma mai pot lupta cu el, nu a inteles nici de vorbs buna.....am cedat pana la urma....ma rog, el ar fi vrut sa iasa asa, dezbracat. Pe la 7 si ceva a adormit extenuat, epuizat si ce mai vreti voi.....eu oricum eram deja in pragul nebuniei.....la ora asta doarme dus, am reusit sa-l schimb in pijamale si sa-l spal si la fund, asa, semi adormit......

Sa va fie de bine intalneala de ieri. Vrem poze!
Alexutza, imi pare rau pt cele intamplate si de reactia sotului mai ales, cu siguranta o sa treaca perioada asta poate mai tensionata.

Sorina, te-am vazut cumva la shoping de pantofi in baneasa?

Lalitica, se gasesc chiloti si pt baieti cu fundul mic. Stefan are, ii mai pin cand si cand, desi mai e mult pana sa renunte la scutece. Ieri de ex s-a asezat pe oala, cu pantalonii pe el, si cu scutec bineinteles, si a facut kk

A....in urma unor analize de secretii de col, mi-iesit chlamydia slab pozitiv. Dar e absolut absurd, sub nici o forma nu are cum sa am asa ceva, sotul meu e singurul barbat din viata mea, iar pt el garantez mai ceva ca pt mine, nu stiu cum sa zic.......sigur e gresit, o sa repet in alta parte, dar oricum e ceva enervant sa te trezesti cu asa un rezultat.....

Simply, f tare ariana ta! Cum a stat ea cumintica.....stefan nu rezista mai mult de 5-10 minute cu ceva, cuburi, masinute......a, poate doar la calculator, cu greu il tin departe

Poate revin......daca nu, noapte buna va doresc

_
mama lui Stefan, pui scump si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata,

Eu bag deja cafea, ca m-a trezit princesita la 4(lapte, ofc...foame mare in cartier la noi ), si n-am mai reusit sa adorm, asa ca v-o pastrez si voua calda, pana cand va treziti!

Dece...tare frumos gestul si cuvintele lui JM!

Simply... asa este, cum ai spus, nu prea am ajuns nicaieri fara iris, asa ca mi-a facut tare bine. Macinici...din aia fierti fac si eu, cu ei v-am.."ademenit" ieri dimineata.

Ruxita...sorry de faza cu pozele. Bine ca ai reusit sa ajungi la o intelegere cu Kay, si sa eviti ambitiile. Ora zgomotoasa....nu avem, cu precizie, o ora, dar sunt momente cand o apuca pe princesita spumele, azvarle tot din mana, tipa, isi cauta pricina, cum se zice...si mai si spune, printre azvarleli: "Ne'vi, ne'vi.."...(am mai intrebat-o eu, cand facea asa.."Ce ai mami, ce s-a intamplat, ai nervi?!", si acu' stie, si ma taxeaza...)

Lorex...sa-ti fie de bine dezmatzul! . Cu jeansii.. de compasiune, da' n-o merit, ca n-am servit. Mi-a zis omul treaba respectiva, am facut si eu okii mari, si am aplicat tactica minimei rezistente. Aka...i-am zis Da, da...o sa ii punem la inmuiat..da, da...tralala...dupa care i-am facut uitati jeansii preferati vreo saptamana (poate si mai mult..)prin cosul de rufe....Pana s-a sesizat, i-am explicat ca efectiv n-am avut vreme de ei, si ca tb sa stea la coada, la servicii, sau poate sa si-i spele singurel, asa cum doreste si cum ii place, daca-i vrea asa tare....si i-a ..."executat" singurel.

Atlantique....cum ati petrecut aseara? Alex cum mai este, cu viroza? Achizitii...hmmm, pentru mine...o geanta, pana la urma. Fetelor le-am luat mai multe, ca deh....nu m-am putut abtine.

Nyny...sorry de perioada aglomerata si agitata! Am vazut puii in poze, cat sunt de frumooosi! Marutza e o adevarata domnisoara, ce mare pare, ce atitudine are......iar tortul....speechless sunt, ce frumos a aratat, si cred ca a fost si tare gustos!

Ana...sorry de agitatia lui Stefan si de treaba cu chlamydia. Bine faci ca repeti analiza, mai alea ca spui ca este exclus sa ai asa ceva! La shopping....e posibil sa fi fost eu, ca am bantuit ceva timp prin baneasa....deh...mi-am tot clatit ochii prin magazine... doar plecasem la..."terapie" . Imi pare tare-tare rau ca nu m-ai oprit, eu nu te-am vazut (bine, eu sunt si usor mioapa, plus ca eram maxim absorbita de toate cele...). Da' intreb si eu ca Dece()...."Si cum aratam?"......cred ca...intr-un mare fel, daca m-ai vazut in toata nebunia aia de acolo......aveam pe mine o hainutza neagra scurta, jeansi skinny si uggs negri (seamana descrierea cu ce ai vazut?). Am plecat val-vartej de acasa, am tras pe mine ce-am apucat, ca vestea-surpriza am primit-o dimineata, si m-am resetat!


Asa..si sa sfarsesc cu inceputul...bag si eu o jalba(cred ca mai multe, de fapt)....puteti sa dati ignore daca nu aveti chef, sper sa nu stric dispozitia nimanui....

Am avut o saptamana de toata jena, care a inceput luni, cand m-a anuntat bona ca musai ea tb sa se opereze de chist ovarian, de urgenta! Mi-a cazut cerul in cap, in momentul ala...ma si gandeam ..."ce dumnezeu fac eu cu copilul?!"...in fine...zbatut, rezolvat, cerut o a doua si o a treia parere, analize...e bine, caz rezolvat, femeia nu e de operatie.

Miercuri...vine alta dracie. Medicul curant al tatalui meu, avand in vedere ca nenorocita de biopsie a iesit dupa 3 luni(rezultat bun, dar medicul pune in discutie gradul ei de veridicitate, dupa atata timp) vrea sa-l interneze din nou, de luni incepand, sa-i mai faca o biopsie!. So...din nou operatie (laparoscopica, e drept) iar drumuri la bucuresti, stat prin spitale, omul chinuit, ca deh...nu mai are 30 de ani si suporta greu....Offf, mama! Sa nu dai laboratorul ala in judecata?!

Asa...si ieri, vineri....picatura care a umplut paharul....Din cauza stress-ului din ultima perioada (perioada f nashpa la birou, deschis o firma, acte, contabili, alergatura, contracte, lucrari, tata cu biopsia, copiii solicitanti, bona cu idei de operatie)...tati de iris a facut Zona Zoster. Long story short...acum astept sa faca Iris varicela (poate, totusi, nu face.... da' e cam slaba speranta), ca ZZ e provocata de herpes-virusul varicelo-zosterian, ramas cantonat in organism, dupa varicela facuta in copilarie, si se activeaza aiurea, la scaderi ale imunitatii, conditii de stress major...etc.

Gata, am varsat sacul...sper sa nu va fi incarcat prea tare....cum spuneam...puteti sa dati ignore, daca doriti!


O zi frumoasa si linistita sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Sorina, mersi de cofi, e musai sa beau si una reala
pai mi-a fost cam aiurea sa te abordez asa, nu stiu....eu eram oricum in trecere. Stai linistita, aratai f bine, eu eram aia....neprezentabila
ZZ....imi pare rau. Iar cu varicela la iris....poate e mai bine, ei suporta usor bolile astea cand sunt mici, mai nasol e mai incolo.

Va pup, o zi faina sa aveti

_
mama lui Stefan, pui scump si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza, fetili...sarumana de coffe, sorina...

mami da hartuita mai esti..cu toate aleapecap..plus programul cu iris...dar asta e..uneori se aduna toate ...una dupa alta....una mai siecsi ca alta...de nici nu stii pe unde sa scoti camasa...
bine macar ca ti=ai clatit un pic ochii si te-ai detasat cateva ore de tot...cred ca se poate repeta mai desc chestia asta...
ce sa zic..multa sanatate la toata lumea de lanf=ga tine...si tie la fel...iei ceva? ca tu esti slaba....si ai nevoie de vitamine...

ana...nici nu stiu ce sa zic...toate te intelegem pt ca fiecare dintre noi trece prin faze gen...limita rabdarii...osatreaca...cel putin eu traiesc cu speranta asta....
repeta analiza...

anti...ziua barbatului deci...prb a fost f frumu

nyny...offf...si tu hartuita? cum suntem noi femeile...pai un barbat daca ar descrie ce-a zis sorina sau tu....wow...ar fi dorit statuie...noi le facem...le luam ca si rutina zilnik...
si.... sa-ti traiasca printesa...si sa te bucure...la cat de mult ai dorit-o tu si ce frumos o cresti...meriri rasplata reusirilorei pe deplin....

bf...cum se termina ziua de 8?

eu k jiji am fost pe jos intr-o vizita...la o fosta vecina...intai a casapit-o..apoi s-a jucat frumos....dupa care a tras o frumoasa pishare....de a trebuit biata femeie sa-mi dea tot tacamul sa-l schimb ca de...am vrut sa ne dam in barci fara pampers...
si seara...a mancat un iaurt....si urla...facea urat din orice...a vomat pe ta-su....etc...nu stiu...in fine...a trecut....

copiii vostri mai au coastele evazate?

dragelor sa aveti un we superb



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

La multi ani, mara, sora lui david de nyny

Nu credeam sa sfarsesc cu bine ziua de azi.....stefan a fost f agitat, am vrut sa-l scot afara dar nu a stat sa in pot imbraca, pur si simplu nu ma mai pot lupta cu el, nu a inteles nici de vorbs buna.....am cedat pana la urma....ma rog, el ar fi vrut sa iasa asa, dezbracat. Pe la 7 si ceva a adormit extenuat, epuizat si ce mai vreti voi.....eu oricum eram deja in pragul nebuniei.....la ora asta doarme dus, am reusit sa-l schimb in pijamale si sa-l spal si la fund, asa, semi adormit......

Sa va fie de bine intalneala de ieri. Vrem poze!
Alexutza, imi pare rau pt cele intamplate si de reactia sotului mai ales, cu siguranta o sa treaca perioada asta poate mai tensionata.

Sorina, te-am vazut cumva la shoping de pantofi in baneasa?

Lalitica, se gasesc chiloti si pt baieti cu fundul mic. Stefan are, ii mai pin cand si cand, desi mai e mult pana sa renunte la scutece. Ieri de ex s-a asezat pe oala, cu pantalonii pe el, si cu scutec bineinteles, si a facut kk

A....in urma unor analize de secretii de col, mi-iesit chlamydia slab pozitiv. Dar e absolut absurd, sub nici o forma nu are cum sa am asa ceva, sotul meu e singurul barbat din viata mea, iar pt el garantez mai ceva ca pt mine, nu stiu cum sa zic.......sigur e gresit, o sa repet in alta parte, dar oricum e ceva enervant sa te trezesti cu asa un rezultat.....

Simply, f tare ariana ta! Cum a stat ea cumintica.....stefan nu rezista mai mult de 5-10 minute cu ceva, cuburi, masinute......a, poate doar la calculator, cu greu il tin departe

Poate revin......daca nu, noapte buna va doresc

_
mama lui Stefan, pui scump si 17+



sorry de analizele dubioase... dar aceasta hlamidie e musai sa fie sexual transmisibila??? ca si eu am facut un buchet intreg de ma intrebam de unde le-am luat (candida, enterococ, stafilococ, streptococ) la repetarea analizelor nu mi-a mai iesit nimic! si alta aberatie e-coli in gat de se cruceau toti medicii, evident am repetat analizele si eram bine mersi...

mai repeta analizele si vezi daca nu sunt posibile alte surse de infectie, exclude-le pe restul ... acum in privinta fidelitatii barbatilor, eu una n-as baga maina in foc pentru niciun barbat, fie el si sotul meu, am intalnit barbati extrem de fideli sentimental femeilor lor dar care nu s-ar fi dat in laturi de la o partida de sex oportunist... zic si eu, nu vreau sa-i dau idei, dar daca as fi eu in situatia ta, cred ca m-ar ajuta sa admit si o astfel de posibilitate... (cerul picat pe umeri nu ar mai fi atat de coplesitor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

sorina, asa e - se tin lant, se cheama una pe alta, parca intentionat pentru a te darama mai tare, dar stii si tu reteta, nu? fii tare! parca am fi pe-aici cate una care sa predea stafeta slabiciunilor mai departe, eu inca n-am predat nimic, dar mai stii...

Pupici si rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

sa ne mai laudam si noi cu una alta...
Kay a dat azi cu capul in ushorul de la usa si are 2 cucui simetrici frumosi de ambele parti ale fruntii, ca a luat in forta toate muchiile de acolo...
si ieri a spart cana preferata a Elei si Ela a inceput sa urle (aka planga) ca de ce frate-su ii sparge, rupe, distruge toate lucrurile la care ea tine mai mult si mai mult... si a inceput sa-i arunce pe jos cana lui (de plastic) si la fiecare cazatura Kay incepea sa urle si Ela gasea satisfacatoare aceasta reacie a lui si s-a gandit ea ca ar fi amuzant sa-l faca sa urle asa mult si bine (nu se mai satura!) si pt ca il provoca intentionat i-am dat doua scatoalce (aka un paruit zdravan si o lipita peste un brat ce-am nimerit si eu)...

si mi-am dat seama ca-mi tratez copiii cu doua masuri diferite... pe Kay sa nu-l ating nici c-o floare si pe Ela s-o paruiesc la nevoie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si mai am una...

mi s-a acrit de nu mai suport tzatzaleala lu fiu-meu... dezvolt reactii de reactie alergica... ma trage de sfarcuri una-intruna... mai ales in somn, tre sa stea tot timpul cu maina plasata strategic pe bunurile lui... si tre sa stau intr-o pozitie anume cu acces liber si confortabil pentru el, ma impinge la o distanta de maina lui si urla daca imi schimb pozitia, daca vreau pe burta, sau mai aproape de el sau daca ma intorc cu fundul la el sau pe-o parte... chiar si cand aparent doarme...

Cum sa-l dezobisnuiesc de treaba asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Hello...hello... va alerg de ceva vreme dar fara sorti de izbanda... Mai imi trebuie vreo saptamana cred ... deci nerecuperata si total pe langa subiectele de discutie ...

Eu ma relaxez la biroul de weekend, dupa ce am dadaict fetele acasa 3 zile din cauza de muci,tuse,febra&co... inca sunt bolnavioare, dar ii toaca nervii lu' tati nu pe ai mei ...
Sunt din ce in ce mai vorbarete , incropesc propozitii scurte (Naty chiar a articulat un verb la prezent si la trecut), ne cheama expres si dupa preferinte cand se trezesc din somn ("mami vine" sau "tati vine")...si au inceput sa aiba simtul proprietatii ("tati maaa"=tati al meu, "catelu maaa"=catelul meu, "babi a maa"=babi a mea, "fantu a maaa"=elefantul meu, "shete maaa"=sosetele mele), iar Alena a inceput s-o includa si pe sor'sa in diverse activitati: "amadoua"=amandoua.

Pe babi inca nu am adus-o, nici cand am fost la Buc nu am vazut-o (am ajuns tarziu)... o mai tin o saptamana la spitalul asta (a 3-a)...progrese spectaculoase nu sunt, dar suntem mai optimisti odata cu venirea primaverii ...


Weekend placut si relaxant va doresc! Abia astept sa pot sa va citesc...

Mergi la inceput