Aradence DC (170)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ioana eu zic ca nu trebuie sa va faceti emotii cu inscrierea la scoala. In prima etapa au fost 18 inscrisi la clasa pregatitoare iar ieri,cred ca am avut al 12-lea dosar. locurile la clasa pregatiotare sunt 75. Batalia mare e la clasa I-a unde au fost inscrisi in prima faza 59 de copiiiar ieri 70% din cei prezenti isi incriau copilul in clasa I. Am stat 3 ore jumate ieri acolo... Si am avut nr. de ordine 24.
Moni ai scri un foileton azi. cred ca ai putea linistita sa iti schimbi profesia la cate stii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alina multa sanatate lui Calin!

Gabi l-a inscris ovidiu ieri pe Nicolas . Acum asteptam afisarea rezultatelor finale in 29...
A fost dragut Nicolas ca l-a intrebat aseara pe taica-sau daca mai e stresat(ca a fost stresat cu inscrierea).

Cristina . Fetele tale ce mai fac?

Clau, Flavia , voi pe unde ati disparut??

pe toate si sa aveti o zi insorita!


Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Moni, nu am ce sa zic decat jos palaria pentru atitudinea ta.

Ioana, nu am avut timp sa intru, am avut si foarte mult de lucru si m-a simtit rau 2 zile, aam crezut ca e raceala, in sensul ca ma dureau toate, imi venea sa dorm intr-una, abia am stat in picioare, mai ales marti.

Mi-am luat 2 zile libere, cred cam-a ajuns din urma oboseala, ma simt epuizata, azi fug la munca juma de ora, ca nu am putut nicicum sa fac sa nu ma duc, dar in rest pana luni vreau sa ma relaxez cat pot. Am zis ca fac curatenie, dar poate sa mai astepte, sanatatea mea e mai importanta. Sa stiti ca nu e de joaca cu oboseala, se rasfrange asupra noastra si fizic si psihic, asa ca aviz fetelor care lucra mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Of, Flavia, imi pare rau ca nu te simti bine. Sa ai multa grija de tine!!!!

Si eu ma simt nasol...ca lovita-n aripa!
Nu de alta, da' chiar sunt lovita...si-n aripa (pardon, aripi), si in zona cozii (posteriorului adik), iar in rest doar semne de buna purtare (julituri) cat cuprinde!

Am mers acum seara cu o colega de a mea in containerele in care avem chestiile medicale, sa ii dau o punga cu gel care se pune in congelator sa se raceasca, ca o durea o mana..si la coborare am alunecat pe ultimele 3 trepte(scara de fier, ca sa o simt mai bine cum imi intra in coaste) si m-am lovit destul de rau la antebratul drept si in zona rinichiului drept...

Oasele sunt intacte(fractura sigur nu e, fisura nu stiu, dar ce stiu e ca doare ca naiba si s-a umflat mana bine de tot..), coastele sunt intacte, hematoamele or fi cat China pana maine, cu toata gheata aplicata ...si juliturile sunt pe ambele brate si pe spate...

Dupa ce am cazut am ramas nemiscata cateva minute ca ma durea de imi taia respiratia, iar dupa ce m-am ridicat a mai trebuit sa urcam inca o data in containere sa mai luam cateva pungi de gel si pentru mine(asta ca sa nu zic ca am mers degeaba pana acolo...)
Containerele fiind deasupra altor containere...asa ca, ce sa zic, bine ca nu am alunecat mai de sus de pe scara, ca om eram..

In rest toate bune si frumoase aici...


Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare Iar pauza pe-aici?
FLAVIA bine-ai facut ca ai mai luat o pauza.
IOANA fain te aranjasi
Noi pe-aici,tot sortez pe boarfe,ca maine mergem in Gradiste si sa mai car din ele acolo ca nu mai am loc p-aci.
Am in plan sa cumpar niste seminte si de maine incep sa plantez iar una alta. Anul trecut n-a iesit cine stie ce,la ce seceta a fost,dar tot e ceva decat nimic,daca tot mai bantuim pe-acolo.
Maine de la 16,30 vom fi la Grand Center ca e invitata Diana la o onomastica la o colega de gradi.Daca e treaz Tudor il duc si pe el,daca nu ... las fata acolo si ma duc sa bantui prin Kaufland.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

La multi ani Dora Cristina sa va traiasca printesa, dar si regina, sa va bucurati pana la adinci batraneti de ele!
Eu sunt pe baricade la munca.
Flavia , n-am stiut ca esti libera. Ma gandeam eu cum de esti cu Bogdi la lucru, dar nu ai zis nimic, nu te-ai laudat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Dora!
Cristina, sa va traiasca frumoasa, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de minunile voastre.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Multumim pentru urari! Deja am copii mari ...


Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Da, Cristina, avem copii mari, trece f repede timpul...

Flavia, i-a Osteocare.

Ioana, cum ti "aripa"?

Moni, si eu azi am sortat hainele pruncilor, nu mi-a venit sa cred cate am scos pe motiv ca au ramas mici.

Nu v-am mai scris ce i-a zis dr. de la Szeged varului meu, a zis ca trebuie sa se opereze in 2 saptamani, maxim o luna, nu mai are ce astepta, i-a interzis sa mai i-a tratamentul primit de la TM, a zis ca tratamentul asta se da in faza terminala si a mai zis ca prima operatie s-a facut gresit. Ei au dus toate RMN-urile de la ineput.
Faza nasoala e ca el nu stie, familia nu i-a spus ca a recidivat tumora si i-au zis si medicului sa nu-i spuna deocamdata.
Acum va trebui sa-i spuna ei, nu stiu de ce au ales asta. Era mai usor pentru ei sa-i spuna medicul exact cum e situatia si ce are de facut.
Problema e si mai delicata ca nevasta-sa nu are incredere in dr.-ii din Ungaria decat in cei din TM. Io inteleg, e ok sa ai inceredere in medicul "X", dar daca omul e la a 2-a recidiva si e nevoie de a 3-a operatie incerci si in alta parte, ii dai si alta sansa. Eu asa gandesc...
Mai e o chestie pe care nu o inteleg... El toate RMN-urile le-a facut la Euromedic si au fost ok. Acum cica ultimul RMN nu-i ok si trebuie sa faca altul (la o saptamana) la TM la Neuromed (alti bani!). L-a facut vineri si pe asta la TM si cica ii da rezultatul peste 7 zile.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI DORA !
ALINA nu stiu ce sa zic cu varul tau,dar e clar aiurea cand un medic zice intr-un fel,al doilea in alt fel.Normal ar trebui consultat minim inca unul - din ce am citit sunt o gramada bine cotati pe la Cluj sau Bucuresti,dar costa bani si ... timp.Si nu prea cred ca excedeaza nici ei la capitolele astea ...

Noi ieri am stat aproape toata ziua la liniste si aer curat ,ioaii ce bine a fost.Ne-am facut si ... clisa fripta
http://www.dropshots.com/DIATUD2012#date/2012-03-24/15:14:11
Am semanat de toate,acum sa vedem si ce-o iesi.

Mergi la inceput