Pufi de Ian-Feb 2010 (71) - LMA Mara!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Maaaai dar v-am amutit pe toate. Nu mai ziceti niciuna nimic. Atunci bag eu.

Din ciclul cioara cu puii ei
Statea fata in patut dimineata si ca sa mai zac si eu 2-3 minute i-am dat cosul cu setul de cescute de ceai. Si incepe ... ritza (linguritza) verde.... ritza rosu...ritza gamben... ritza abastu.

si inca una si gata ca imi cresc coarnele
I-am luat Mariei (fan Mickey Mouse clubhouse) dvd-ul nou aparut la tarabe. La un moment dat i se strica lui Donald crosa. Vine Mickey cu un ciocan sa o indrepte si din stramba o face cerc. Fuge Maria in bucatarie, deschide sertarul si gaseste un accesoriu de la incalzitorul electric de bibe care semana identic cu crosa rotunda a lui Donald. Si se uita mandra la mine...
Fata mamei cea isteata!!!




si bobitza stie culorile



Felicitari Mariei si Bobitzei!

Si iris stie culorile...inclusiv mov, portocaliu, roz...
Stie, recunoaste si denumeste formele mai mult sau mai putin geometrice: patrat, romb, triunghi, cerc, stea;
Recunoaste si denumeste si ceva modele, imprime-uri de genul: "dungi", "bu'ine"(buline), "imina"(inima, adica...cu inimioare)...
Numara, si reuseste sa identifice daca sunt scrise, si cateva cifre (2, 5, 8 ;le recunoaste si le denumeste imediat)....

Gata "cra'"-ul.
Back to work.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Maaaai dar v-am amutit pe toate. Nu mai ziceti niciuna nimic. Atunci bag eu.

Din ciclul cioara cu puii ei
Statea fata in patut dimineata si ca sa mai zac si eu 2-3 minute i-am dat cosul cu setul de cescute de ceai. Si incepe ... ritza (linguritza) verde.... ritza rosu...ritza gamben... ritza abastu.

si inca una si gata ca imi cresc coarnele
I-am luat Mariei (fan Mickey Mouse clubhouse) dvd-ul nou aparut la tarabe. La un moment dat i se strica lui Donald crosa. Vine Mickey cu un ciocan sa o indrepte si din stramba o face cerc. Fuge Maria in bucatarie, deschide sertarul si gaseste un accesoriu de la incalzitorul electric de bibe care semana identic cu crosa rotunda a lui Donald. Si se uita mandra la mine...
Fata mamei cea isteata!!!




si bobitza stie culorile



Felicitari Mariei si Bobitzei!

Si iris stie culorile...inclusiv mov, portocaliu, roz...
Stie, recunoaste si denumeste formele mai mult sau mai putin geometrice: patrat, romb, triunghi, cerc, stea;
Recunoaste si denumeste si ceva modele, imprime-uri de genul: "dungi", "bu'ine"(buline), "imina"(inima, adica...cu inimioare)...
Numara, si reuseste sa identifice daca sunt scrise, si cateva cifre (2, 5, 8 ;le recunoaste si le denumeste imediat)....

Gata "cra'"-ul.
Back to work.






Sorina, mami de Diana si Iris


felicitari pt Bobitza,Maria,Iris
noi zicem inca pas la culori,cateodata le mai nimereste si imi creste inima cat un pepene apoi o da rau de tot prin balarii
asa ca noi mai asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex
[Ruxita,
- poate pe la umanitare gasesti mamici care au nevoie de hainute pt copii.
- Si cu cafeaua...sa inteleg ca-i spui stoului tot dar dupa ce faptu-i consumat? :P
- waw, gata cu bibele???...hmm...tre sa ma gandesc si eu ...
dar la gradi le da prea putin la MD ca sa-i scot laptele de dimineazta. Adica, de ex, o jum de pahar de iaurt si un biscuite pana la 12 ar fi prea putin nu?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



aaa, nu tomacai vroiam sa-i propun hainele noastre vechi, ea are contactul lui arwen si i le poate da-trimite ei...

in privinta cafelei, mi-e ca fac un tam-tam din nimic, ultima data intalnire la cafea avea sotul si mi-a spus si eu m-am enervat foarte si am hotarat sa fac testul de sarcina... care a iesit pozitiv...

in general am foarte multa incredere in sotul meu ca intelege corect cum stau lucrurile, dar e inca in perioada lui vulnerabila... isi monitorizeaza atent tensiunea... dar vrea sa revina la servici, ca s-a plictisit de stat acasa si vrea activitate...

lui Kay ii plac foarte mult lactatele, bea lapte ca pe suc, dar nu cu bibe, ci la pahar cum ar bea orice alt lichid, isi scoate singur din frigider cutia de lapte numai ca n-o poate deschide, in rest se serveste singur... ii plac si iaurturile, e in stare sa manance la o singura masa un iaurt mare de vreo 300 gr... si sucurile teddy, baga un litru intr-o juma de ora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna ziua din nou ,

Eu sunt in pauza, fetita mea doarme , asa ca imi beau un picut cafeaua in liniste. Si Ariana doarme cam 2 ore in medie la pranz, se intampla si 3 ore.Ea inca bea LP din sticluta cu www.amazon.co.uk/Nuby-ID9852-No-Spill-Replacement-Silicone/dp/B002CGS62O" target="_blank">silicone spout dimineata, la pranz si seara. Seara imi adoarme (mai nou ) dupa 9.30(rar mai repede) si se trezeste la 6, cand se trezeste la 7 dau petrecere .




Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Am uitat sa felicit fetitele noastre frumoase si destepte foc . Ce frumos bea Kay din canita, e baiat mare

Sorina multumesc pt raspunsul cu laptele de la Hipp


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Maaaai dar v-am amutit pe toate. Nu mai ziceti niciuna nimic. Atunci bag eu.

Din ciclul cioara cu puii ei
Statea fata in patut dimineata si ca sa mai zac si eu 2-3 minute i-am dat cosul cu setul de cescute de ceai. Si incepe ... ritza (linguritza) verde.... ritza rosu...ritza gamben... ritza abastu.

si inca una si gata ca imi cresc coarnele
I-am luat Mariei (fan Mickey Mouse clubhouse) dvd-ul nou aparut la tarabe. La un moment dat i se strica lui Donald crosa. Vine Mickey cu un ciocan sa o indrepte si din stramba o face cerc. Fuge Maria in bucatarie, deschide sertarul si gaseste un accesoriu de la incalzitorul electric de bibe care semana identic cu crosa rotunda a lui Donald. Si se uita mandra la mine...
Fata mamei cea isteata!!!




si bobitza stie culorile



Felicitari Mariei si Bobitzei!

Si iris stie culorile...inclusiv mov, portocaliu, roz...
Stie, recunoaste si denumeste formele mai mult sau mai putin geometrice: patrat, romb, triunghi, cerc, stea;
Recunoaste si denumeste si ceva modele, imprime-uri de genul: "dungi", "bu'ine"(buline), "imina"(inima, adica...cu inimioare)...
Numara, si reuseste sa identifice daca sunt scrise, si cateva cifre (2, 5, 8 ;le recunoaste si le denumeste imediat)....

Gata "cra'"-ul.
Back to work.






Sorina, mami de Diana si Iris



waw cate stie iris!!!

Braaaavo Iris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Mersi pt F5!


merci si eu pt pontul cu maslinele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Bravooo Iris! Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Multumim tare mult de felicitari, fetelor...

Dar, desi sunt mandra tare de ea, vorbitul (cum au spus si fetele, mai inainte)...nu are neaparat legatura cu nivelul IQ-ului. Ea a fost foarte..."verbala" (daca ma intelegeti ) de bebelush, si probabil faptul ca cineva i-a vorbit in permanenta, cat era treaza, a incercat s-o distraga, sa nu mai planga ... s-a cunoscut in gradul ei de verbalizare de acum.


tuturor pufilor, care fac cu totii lucruri extraordinare, slava domnului.....noi sa avem vreme si mood, sa scriem "cra-uri" !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:


Eu n-am timp de nimic, dar de "cra" am.

Azi m-am machiat cu mov/roz, fi-miu - in picioare pe calorifer, la geam - ca doar acolo pot sa il imbrac fara sa fuga - imi pune mana pe ochi/gene si zice "mama buba buf".

Au ras sotul si mama de mine de n-au mai putut....auzi la el....mami a cazut si a facut buba la ochi.....

p.s. pe bune ca eram/ sunt machiata frumos, nu pana in sprancene.



Mergi la inceput