**Prichindei nazdravani 2008!** (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Da, Mariana...e asa rosuuu...
Deci noua orl-istul de la budimex...ne-a spus ca-i ok desi avea puncte albe pe amigdale...ne-a spus ca atat timp cat nu-s agresive (febra)...s-o las in pace...iar despre rosu...la fel...unii sunt mai 'imbujorati' in gat
Da, STODAL a fost minunat la mine...e 5 lei cutia cu bulinute mici (doar ca tb sa ceri...pastile, acu am aflat si eu...)...se dau stii tu cum...si din ora in ora (eu i-am dat de 4 ori pe zi lui Teo) la departare de mancare si chestii aromate inclusiv cioco...
si pt tuse...i-am bagat la greu ceai de la Fares (parca) Plantusin...care are de toate...cu miere si lamaie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Magda, vacanta placuta si spor la vitizat!
Iari cu catelul... cred a-i foarte incantata de cadou...dar parca n-as vrea sa fiu in pielea lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Multumesc mult Doinita. Si mie imi e mila de el, dar nici nu m-as mai risca sa cresc un animalut. Iti iei destule responsabilitati, si de multe ori ma gandesc cum sa fac sa scap de ce am acum in dotare, datorita lui fiimea: un bichon si un motan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Madalena te invidiez,sper sa prindeti vreme frumoasa si sa vizitati in Napoli sunt multe locuri frumoase,ma bucur ca mai iesiti din Romania,mai respirati altfel de aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

bichon...
noi am plasat motanu' la soacra-mea...nu ma descurcam si cu el si cu Teo

Am trimis pe mailul comun un material despre pangasius...stirea e mai veche...noi nu mai mancam pestele asta de ceva vreme...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Ce spuneati ca faceti de 8 Martie?
Eu is libera de la scarbiciu...asa ca prima parte a zilei ma dedic
cupchilului...apoi nu mai stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Magdalena, concediu placut ! dragutzei Yarina si noii ei jucarii.... Poate nu-l va "jumuli" prea tare.... Stiu ce pateste biata mea Mutzi...saptamana trecuta era la consultat si injectat cu acu' mare...si bleaga aia de matza statea de parca era lesinata .

Doinita, multumim de info...


Am un chef de...nimic...hai ca mai am putin si-o shterg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Ce spuneati ca faceti de 8 Martie?
Eu is libera de la scarbiciu...asa ca prima parte a zilei ma dedic
cupchilului...apoi nu mai stiu

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Noi nu avem liber...dar mai mult ca sigur o sa plec mai devreme . La noi era un obicei sa strangem banuti si sa servim masa la comun. Anu' asta nu stiu daca mai e valabil...mi-e cam de asa zisele colege ale mele.... Au niste aere si tzepi de nu mai pot sa ma apropii de ele.... Nu vreau sa mai iau nici o initiativa sa nu creada ca le fortez mana.... M-am lamurit ce inseamna "colegi apropiati"...
Ma bate gandul sa-mi scot familia la o tratatie ...mai vedem....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Bun gand te bate...Mariana!
Aaaa, eu nu-s cu iesirile in grup de femei...si mai ales de la serv...n-am practicat ...
Prefer sa ies dar sa fie si masculii...
Ies cu prietenele dar asa la o sueta mica...ne hlizim, barfim putin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

Poftiti la cu efect de buna dispozitie si ceaiuri in culori relaxante !

Ce va spuneam eu ieri ca voi pleca maine mai devreme ? Ce m-am inselat, o sa am o zi cam plina la munci.... Asa ca ma duc de astazi sa cumpar cadoae...Fetelor ati vazut oferte tentante pe undeva ?
Copilu' a inceput de aseara sa-mi cante "De ziua ta mamicoou..." si iar m-am emotionat . Aaa... nu va povestesc ce afectata e una din fostele doamne ale Biancai ca Bibica a fost transferata dincolo.... Se apropie 8 martie....
Azi sunt asa mai free of duties...da' maine vai de meu...

Ma chinui de la 08:00 sa scriu mesajul...

Va si va doresc o zi insorita!

Mergi la inceput